This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Monthly Archives: Listopad 2013

Zebranie Zarządu z 26 listopada 2013

Na cyklicznym spotkaniu Zarządu omówiono następujące sprawy:
– sprawozdanie prezeski naszego Koła p. Elżbiety Pasterskiej z zebrania Zarządu Rejonowego PZERiI w Starogardzie Gdański,
– planowany przebieg imprezy zakończenia projektu Seniorze, nie irytuj się,
 – przygotowanie do spotkania opłatkowego 13 grudnia,
– zatwierdzenie preliminarza wydatków na 2014 rok,
– styczniowy wyjazd do teatru w Elblągu na sztukę pt. Klejnoty
– sprawy różne, a w nich: – wydatki na jubileusze, – wpływy składek członkowskich, – wsparcie kolejnej edycji WOŚP, – ewentualne przystąpienie do konkursu Kociewskie Pióro.

B.P.


Spotkanie w Studzienicach 21 listopada

Tego dnia autobusik powiózł nas do nowo wyremontowanej świetlicy w Studzienicach, gdzie przywitał nas sołtys, p. Marian Kujawski i oddał pomieszczenia we władanie.
To już było ostatnie spotkanie z grami przed zakończeniem projektu. Frekwencja okazała się rekordowa, blisko 50 osób! Tak radośnie i gwarno jeszcze nie było. Pani Zosia Czarnowska wprowadziła nas w świat jengi, ciekawej gry zręcznościowej. Potem kto czuł się na siłach próbował się z nią zmierzyć. Trzeba mieć pewną rękę i umieć się maksymalnie skoncentrować. Poza jengą zaplanowaliśmy na to spotkanie domino i bierki. Wybór gier był duży (także spośród tych wcześniejszych) , więc każdy znalazł coś dla siebie.
W trakcie gry częstowaliśmy się wspaniałą szarlotką i – do wyboru – kawą lub herbatą. W ogarnięciu całości pomagały nam wolontariuszki z MRG – Weronika Ciemińska i Eliza Osowska.
Kiedy minął czas rozgrywek, w szampańskich humorach, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do domów. W autobusie odśpiewaliśmy jeszcze Sto lat p. Jadwidze Jurczyńskiej, która akurat kończyła 70 lat.

Uwaga: szykuje się wyjazd do teatru w 2 połowie stycznia.  P. Feliks Światczyński przedstawił interesującą  ofertę z Elbląga. Chętni już mogą się zapisywać, koszt wyjazdu wyniesie ok. 50zł.

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Płonka

W Cieciorce znane gry i…placki ziemniaczane

Do końca projektu coraz bliżej, ale wciąż tak samo  ciekawie. Kolejne spotkania cieszą się niezmienną popularnością, znać, że projekt trafił w gusta naszych emerytów.  14 listopada spotkaliśmy się w Cieciorce (niespodziewanie, w związku z kłopotami świetlicy w Czarnem). Realizatorzy projektu uraczyli nas przepysznymi plackami ziemniaczanymi. Wyczyn to niemały usmażyć taaaką ilość placuszków. Poszło na to 20 kg ziemniaków (obranych pracowitymi kobiecymi rączkami), 30 jaj, po 1 kg mąki i cebuli oraz 3 l oleju. Do tego odrobina cukru i kwaśna śmietana. Jako popitka kawa zbożowa. Czegóż chcieć więcej?!
Po tej porcji smakowitości przystąpiliśmy do gier. Tym razem były to, dobrze wszystkim znane, warcaby i chińczyk. Gry rozpowszechnione nie tylko u nas, w Polsce. Po krótkim wprowadzeniu szybko się dobraliśmy towarzysko i zabrali do rozgrywek. Dla wielbicieli wcześniejszych gier znalazły się karty i poznany niedawno top kanadyjski.
Dwie godziny minęły jak z bicza trzasł. Podstawionym autobusikiem wróciliśmy do domów zadowoleni i pełni zadowolenia i wewnętrznej radości. I o to chodzi!

Przypominam, że spotykamy się za tydzień, 21 listopada,  zbiórka jak zwykle o 16.45 pod UG.

Tekst i zdjęcia: Barbara Płonka

Zupa z bani po kociewsku

Zupa z bani po kociewsku.

Na spotkaniu realizującym program „Seniorze, nie irytuj się” zostaliśmy poczęstowani smakowitą zupą z dyni. Każda z nas chciała przepis. Gospodyni z Koła Gospodyń Wiejskich podała. Weśta i zapiszta:

Bania porżnóńć na kawałuszki. Wszystko wewalić w grapa, żeby sia rozbybrało. Jak ta gupsia bania bańdzie mniantka,  dodać łyżka masła, picko soli  i warzywko( ta przyprawa, co wszystke  dajó) i dwa kostki rosołowe .Na kóniec wlać ździebko maggi i trocha mlyka. Pjyrwy feste przesitkować. Możeta dać tysz syrek topsióny, co by była gansta. Tedy życza Wóm smacznygo!

Boże przeżegnaj!

Ta bania w occie gotuje „mój”, ale prawie go nie było dóma, bo był wyjechany. Myślałóm, że sama nie dóm redy i nie wyńdzie i co tedy powiedzó  emeryty? Dałóm niecałe kilo cukru i prawie cała glaska  octu. Gwoździków tysz dałóm do smaku.

Tera sama banda jak ta bania, tyle ji zjadłóm przy kartach przy remiku.

 

Autorka: Elżbieta Pasterska

 

 

Październikowe zebranie Zarządu

W programie Zarządu z 24 października znalazły się m.in. następujące tematy:
– podsumowanie tegorocznego Święta Seniora,
– informacja o Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Starogardzie Gd.,
– omówienie stopnia realizacji projektu „Seniorze, nie irytuj się” i sposobu jego zakończenia,
– informacja o charytatywnym koncercie Natalii Kukulskiej w Starogardzie Gd.,
– podjęcie decyzji o stopniu zaangażowania się Koła w Turniej Sołectw,
– bieżące sprawy Koła.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin