Get Adobe Flash player

Monthly Archives: kwiecień 2024

Przebieg Zebrania Walnego

Doroczne Walne odbyło się 16 kwietnia 2024 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach. Przybyło nań ok 60-ciu członków Stowarzyszenia.
Ponieważ liczba przybyłych była niewystarczająca do kworum, zabranie rozpoczęło się w drugim terminie, czyli po upływie kwadransa. Spotkanie prowadziła kol. Zofia Czarnowska, protokołowała kol. Dorota Pryba, do komisji skrutacyjnej wybrano kol. Annę Szarafin, kol. Alicję Jutrzenkę-Trzebiatowską i kol. Jana Połoma

Główna część zebrania poświęcona została sprawozdaniom: merytorycznemu (przedstawiła Elżbieta Pasterka), finansowemu (Lucyna Kawecka)oraz Komisji Rewizyjnej (Aleksandra Dawicka).

Po krótkiej dyskusji i przegłosowaniu Zarząd Stowarzyszenia otrzymał absolutorium. Jednogłośnie! Za co serdecznie dziękujemy Koleżankom i Kolegom.

Na zebraniu poruszono też dwie palące kwestie: wysokości składek oraz przyjmowania nowych członków. W wyniku wymiany zdań gremium wyraziło przyzwolenie na podniesienie wysokości składki rocznej do 60-ciu złotych i zdecydowało, że Stowarzyszenie nie ma już możliwości przyjmowania w swoje szeregi chętnych spoza gminy Kaliska.

W dalszej kolejności koleżanki Elżbieta Pasterska oraz Elżbieta Adamowska przedstawiły plany imprez na bieżący rok. Szczegóły przedstawiamy na bieżąco i informujemy o kolejnych imprezach na tablicach ogłoszeń, na FB i naszej stronie internetowej, na której właśnie piszę te słowa. Najbliższe majowe imprezy to majówka dla Super Seniora (Wirty) i popołudnie z baśniami, Cieciorka, 16 maja, godz. 15-ta. W rolę bajarz wciela się p. Szymon Góralczyk. Dotarcie we własnym zakresie.

Spacer do Studzienic

Bardzo przyjemnie spędziliśmy – w ubiegły czwartek, 11 kwietnia – popołudnie w świetlicy w Studzienicach. Część z nas przyszła pieszo, niektórzy podjechali na rowerach, reszta samochodami.

Spotkanie upłynęło pod znakiem muzyki. Śpiewaliśmy piosenki, przede wszystkim po kociewsku. Ćwiczyliśmy szczególnie hymn Kociewia i Kalisk. Na koniec także inne, dość znane, aczkolwiek rzadko na co dzień śpiewane. Dzielnie wspierały nas w tym nasze młodsze koleżanki, Ania, Dorota i Ala.

Przy śpiewie, kawie i ciasteczkach czas płynął szybko, było miło i wesoło.

Spacerkiem po okolicy

Wiosna się zaczęła i nie ma co siedzieć w domach, więc 11 kwietnia zapraszamy wszystkich chętnych na spacer do Studzienic.

Byliśmy już na kilku pieszych wycieczkach w ubiegłym roku. Zwiedziliśmy przy okazji oczyszczalnię ścieków, odwiedziliśmy świetlice w Dąbrowie i Cieciorce. I to bez względu na pogodę!

Tym razem chcemy się przespacerować do Studzienic, oczywiście drogą przez las, z kijkami, rowerem…, jak komu wygodniej. Jak na razie prognozy pogodowe są korzystne.

Wymarsz nastąpi o godz. 14-ej, zbiórka na parkingu przy kościele.

Zebranie Walne-16.04.2024

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin