Get Adobe Flash player

Monthly Archives: luty 2016

Wkrótce wyjazd do opery

Informujemy zainteresowanych, że wyjazd do Bydgoszczy na Halkę S. Moniuszki

nastąpi 11 marca o godzinie 15.30, jak zawsze spod Urzędu Gminy.

DSCF0300.JPG

Wstępne plany wyjazdowe

We wtorek, 23 lutego na spotkaniu Zarządu dyskutowano różne pomysły na imprezy wyjazdy tegoroczne. Już w kwietniu chcemy pojechać do kina, jeśli tylko będzie ciekawa oferta repertuarowa, zaraz damy znać.
Ustaliliśmy, że majówka dla naszych Super Seniorów odbędzie się tym razem w świetlicy w Cieciorce, oczywiście w maju.
Jeśli natomiast chodzi o wycieczki to planujemy dwa jednodniowe wypady: pierwszy ( czerwiec ) do Owidza i Pelplina; drugi (lipiec/sierpień) to Święta Lipka, Gierłoż. Chcemy także zaproponować wyjazd dłuższy-dwudniowy w kierunku na Poznań, Kurnik i Rogalin, to w końcu sierpnia (możliwe że będziemy mogli tę wycieczkę w pewnym procencie dofinansować).

Osoby zainteresowane ofertami już mogą zgłaszać udział kol. Lucynie.

Szczegóły dotyczące finansów i konkretnych termonów podamy w późniejszym czasie, jak już się wszystko wyklaruje.

 

Wyjątkowe jubileusze

 

W tym miesiącu mamy okazję składać gratulacje wyjątkowo szacownym Jubilatkom, seniorkom naszego Koła:
16 lutego 90 lat ukończyła p. Helena Szmidt, natomiast 20 lutego obchodzi swoje setne urodziny p. Bernardyna Zielińska.

Obu Jubilatkom Zarząd składa najserdeczniejsze życzenia.

(kościelne uroczystości p. Bernardyny; nasza delegacja ofiarowała kwiaty i pełen zdrowia koszyczek)

10 edycja Kociewskiego Pióra

W czwartek, 11 lutego kol. Elżbieta Pasterska miała przyjemność uczestniczyć – jako prezeska i przedstawicielka Kaliskiego Koła  – w jubileuszowym, dziesiątym spotkaniu z okazji wręczenia nagrody Kociewskie Pióro. Naszą tam obecność usprawiedliwiał fakt, iż otrzymaliśmy tę nagrodę przed dwoma laty.
Wzorem ubiegłych lat uroczystość odbywała się w restauracji K2 w Borzechowie. Impreza przygotowana była z wielkim pietyzmem, na bardzo przyzwoitym poziomie.

Koniecznie należy wspomnieć, iż  proboszcz naszej Parafii ksiądz Józef Słupski otrzymał wyróżnienie za swoją twórczość literacką.

Ostatnie pożegnanie

 

Przed paroma dniami przyszło nam pożegnać bliskiego kolegę, Pana Kazimierza Drąga, który przez szereg lat był z nami, seniorami, dyrygował nami, zachęcał do aktywności, wnosił radość i gotowość do miłych spotkań.
Pan Kazimierz wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa w GS Samopomoc Chłopska, a na emeryturze zaangażował się w pracę na rzecz naszego Związku.
Prywatnie był człowiekiem bardzo skromnym, oddanym rodzinie. Wraz z żoną, Zofią opiekował się nie tylko własnymi dziećmi, ale też dziećmi szwagierki, ich dziećmi, wnukami. Dla siebie nie wymagał aż tak wielkiej uwagi, mimo iż wiele lat zmagał się z ciężką chorobą.
Dla nas, seniorów miał otwarte serce, chętnie się z nami spotykał, bywał na naszych imprezach. Cieszył się z tej obecności, zawsze uśmiechnięty i radosny.

Kaziku, dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami tyle lat w Kaliskim Kole, dawałeś przykład koleżeńskiej współpracy, oddania, uczyłeś cieszyć się życiem mimo wszystko!

 

„Niech żyje bal…”

Zgodnie z zapowiedziami  w piątek 29 stycznia odbył się wieczorek taneczny. Zabawa trwała kilka godzin, od 17.00 do 23.00 ( ostatnia godzina już na wyraźne życzenie roztańczonych par, którym wciąż było za mało). Tym razem bawiliśmy się przy muzyce na żywo. Przygrywał p. Zbigniew Milewski, jako wokalistka wystąpiła p. Dorota. Muzycy grali i śpiewali tak, że nogi same rwały się do tańca.
Stoły i dekoracje na nich przygotowały koleżanki Ela Pasterska i Lucyna Kawecka, jedzonko i picie każdy przyniósł sam. Na stołach pojawiło się mnóstwo różnych smakowitości: sałatki, mięsa, ciasta. Jak przystało na karnawał!
Na zabawę przyszła spora grupa (ponad 40-stu) „taneczników”- pary i osoby samotne. Pojawili się nawet 80-latkowie, którzy bawili się szampańsko; tylko brać z nich przykład. W tym roku walcowali z nami Wójt, p. Sławomir Janicki i jego żona Magda.

Są prośby o to by takich zabaw było w ciągu roku więcej. Kto wie…?
Zarząd dziękuje koleżankom i kolegom za przybycie, wspaniałą atmosferę, udaną zabawę.

Zarząd – pierwszy w tym roku

Po dłuższej przerwie świąteczno-noworocznej Zarząd zebrał się na swoje w tym roku spotkanie. Głównym jego tematem była organizacja, mającego odbyć się za kilka dni, wieczorku tanecznego. Omówiono przebieg imprezy, sfinansowanie zespołu muzycznego, rozdzielono zadania pomiędzy członków Zarządu.

Sprawa następna to konieczność przygotowania planu pracy Zarządu oraz Koła na bieżący rok. Ta tematyka uszczegółowiona zostanie na spotkaniu w lutym.

Na koniec Zarząd wytypował, na prośbę Urzędu Gminy, swoje kandydatury do corocznej nagrody Kaliski Słonecznik 2015. Zmieniły się nieco kategorie, w jakich to wyróżnienie będzie przyznawane. Wyniki już nie zależą od nas.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin