Get Adobe Flash player

Monthly Archives: czerwiec 2023

Zarząd informuje

Na ostatnim spotkaniu wykrystalizowały się najbliższe nasze plany. I tak:

6 lipca idziemy zwiedzać kaliską oczyszczalnię, a potem spacerkiem udajemy się na Ogrody do Franku. Zbiórka przy Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 13.45. We Franku planujemy ognisko z kiełbaskami, więc jakaś niewielka składka będzie obowiązywać.

13 lipca pojedziemy do Pelplina. Tam z przewodnikiem zwiedzamy Katedrę, Muzeum Diecezjalne z Biblią Gutenberga oraz Ogrody Biskupie. Zapewne zatrzymamy się też w jakimś miejscu na obiadek.

15-17 września jedziemy na weekend do Łeby. Zatrzymamy się w znanym nam już pensjonacie Wilk.

Wszystkie koszty są w trakcie analizowania. Jak tylko pojawią się konkretne sumy, dam Wam znać.

Na wyjazdy prosimy się wcześniej zgaszać i zapisywać, bo wiadomo że ilość miejsc ograniczona.

Na spotkaniu mieliśmy też przyjemność odśpiewać Andrzejowi Sto lat, jako że obchodził swoje urodziny. Andrzej był wyraźnie wzruszony, przygotował dla nas smaczny poczęstunek.

Co się działo w Noc Świętojańską?

Kolejna impreza po odbytym turnieju bule, czyli Noc Świętojańska, czy inaczej Noc Kupały, odbyła się w Czarnem w agroturystyce p. Martyny Cieplińskiej. Nawiasem mówiąc (a raczej pisząc) u Pani Martyny jesteśmy przyjmowani  zawsze z wielką serdecznością i otwartym sercem.

Na miejsce zjechaliśmy, wynajętym u p. Andrzeja Prabuckiego, autobusem oraz własnymi samochodami. Tym razem zebrała się nas niezła gromadka, ok. 80 osób i naprędce trzeba było organizować dodatkowe siedzenia. Zarząd zapewniał kawę, herbatę oraz kiełbaskę na ognisko. Resztę smakołyków każdy przywiózł wedle upodobań i smaków.

Punkt kulminacyjny zabawy to puszczanie na rzekę wianków. A było ich co niemiara i wszystkie piękne. Nurt Wdy był tego dnia bystry i wianeczki płynęły swobodnie w nieznaną dal. Obserwowaliśmy to z mostku radośnie witając każdy ukazujący się wianeczek. Moment pełen radości i emocji!

Poza tym spacerowaliśmy i hasaliśmy przy muzyce, którą przegotował na tę okoliczność Felek Światczyński.

Toczą się kule…

6 czerwca spotkaliśmy się na turnieju bule, tym razem na kaliskim obiekcie sportowym. Dzięki uprzejmości Urzędu mogliśmy skorzystać z zaplecza socjalnego Victorii. Nasi strażacy użyczyli  nam swój grill. Rozłożyliśmy się w cieniu, zajęliśmy trzy stanowiska do gry. Rozpoczęliśmy turniej, w którym wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn. W międzyczasie smażyliśmy kiełbaski, o które zadbała Ela Adamowska i po swojemu ucztowaliśmy rozmawiając i radując się dobrą pogodą i towarzystwem.

W wyniku rozgrywek wyłoniły się kolejne lokaty:
1m. panowie Witek Bruniecki i Jan Połom
2 m. państwo Renia i Czesław Prabuccy
3m. panie Krysia Winnicka i Renia Szarmach.

Ponadto w turnieju wzięli udział: Grażynka Lipska, Andrzej Dziemiński, Janka Knitter, Basia Ossowska, Irka Lewandowska i pisząca te słowa Basia Płonka.
Zwycięzcy i pozostali gracze otrzymali w nagrodę talony do zrealizowania w miejscowym sklepie.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu turnieju.
Zdjęcia z imprezy do obejrzenia w naszej galerii.

Noc świętojańska

Przypominam wszystkim chętnym, że 22 czerwca jedziemy do Czarnego na kupałową noc. Wyjeżdżamy z przystanku PKS w Kaliskach o godzinie 17-ej i jedziemy przez Piece i Iwiczno.

Koszt imprezy to 10zł. za przejazd. Kawa, herbata, zimne napoje i kiełbaska na ognisko będą finansowane z naszych składek. Poza tym każdy może zabrać ze sobą na co ma ochotę, tak do picia jak i jedzenia.

Zgodnie z tradycją będziemy puszczać na wodę wianki. Mile widziane też wianki na głowach Koleżanek.

Widzimy się!

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin