Get Adobe Flash player

Monthly Archives: kwiecień 2022

26.04 – spotkanie naszego Zarządu

We wtorek tego tygodnia Zarząd spotkał się, by omówić sprawy minione i nakreślić plany na nadchodzący miesiąc.

Przede wszystkim, jak pamiętamy, już jutro, czyli 29 kwietnia wyjeżdżamy na jednodniową wycieczkę. Startujemy o 7-ej rano z przystanku PKS. Najpierw jedziemy do Elbląga. Tam spotykamy się z przewodnikiem. Zwiedzamy miasto, a następnie udajemy się do Fromborka. Przewodnik pokaże nam to, co w obu miastach jest warte obejrzenia. Być może uda się we Fromborku wysłuchać w katedrze koncertu (stąd składka wzrosła do 40 zł.). W międzyczasie zrobimy przerwę na jakiś posiłek.

Na 19 maja zaplanowaliśmy spotkanie z Super Seniorami w Wirtach. Tym razem zabierzemy też innych chętnych, na ile starczy miejsc w autokarze. Wypad będzie sfinansowany z naszych składek. Wyjazd o 11-ej.

Następnego dnia, 20 maja wyjeżdżamy do Bydgoszczy na operę G. Pucciniego „Madame Butterly”. Koszt wyprawy to 90zł. Kol. Felek załatwił nam bardzo tanie bilety, stąd koszt niewysoki. Wyruszymy z przystanku PKS o 15.30.

Na spotkaniu rozmawialiśmy też o jubileuszu 50-lecia kapłaństwa naszego Proboszcza. Szykujemy dla ks. Józefa małą niespodziankę.

Data wtorkowego spotkania okazała się jednocześnie datą urodzin naszej koleżanki Krysi Pawłowskiej. Były więc życzenia i kwiaty; Krysia przygotowała nam słodki poczęstunek.

Krysiu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Opera w maju

Na 20 maja zaplanowaliśmy wyjazd do Bydgoszczy na operę Madame Butterfly Giacomo Pucciniego.

Koszt wyjazdu to 90zł. od osoby. Tym razem pokrywamy wydatki z własnej kieszeni.

Już zbieramy chętnych i pieniążki!

Seniorzy-zawsze aktywni. 2

Smakowite spotkania!

Co poniedziałek w kuchence GOK-u spotykają się miłośniczki dobrego jedzenia i sztuki kulinarnej. Wśród nich nie brakuje oczywiście naszych koleżanek-seniorek.

Dziewczyny gotują, pieką i…degustują. Spotykają się od dawna, by wyjść z domu, spędzić kilka chwil w miłym towarzystwie, wypić kawkę, porozmawiać, pośmiać się, wymienić „doświadczenia życiowe”. A przy okazji ugotować coś smacznego, poznać jakiś ciekawy, nowy przepis.

Przed świętami Bożego Narodzenia pieką ciasteczka i pierniczki, przed Wielkanocą serniczki. W między czasie pyszne tiramisu, różne babeczki.
Spod pracowitych rąk wychodzą zapiekanki, przystawki, surówki, naleśniki, dania z drobiu, ryb i mięs.

Panie dbają też o to, by gotować nie tylko dobrze, ale i zdrowo, stąd seria soków warzywnych i owocowych.

Tak trzymać, Dziewczyny!

I ja też tam byłam, pyszną kawę wypiłam,
coś pysznego zjadłam, czegoś się nauczyłam.
Wszystkie swoje smutki z głowy wyrzuciłam.

Planowana wycieczka

Przypominam, że 29 kwietnia wybieramy się na jednodniową wycieczkę. Zwiedzimy Elbląg i Frombork. Pojedziemy wynajętym autokarem, którego koszt pokryjemy z naszych składek. W związku z tym wycieczka będzie stosunkowo, tania – ok. 35zł z przeznaczeniem na różne wstępy oraz przewodnika.

Wyjedziemy o 7-ej rano z przystanku PKS w Kaliskach.

Zgłoszenia i wpłaty zbiera kol. Ela Adamowska.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin