This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Monthly Archives: Maj 2016

Najnowsze informacje po spotkaniu Zarządu

Kolejne spotkanie Zarządu przypadło na ostatni dzień maja. W czerwcu czeka nas wiele atrakcji. Już 9-ego jedziemy na wcześniej zapowiadaną wycieczkę do Gierłoży i Świętej Lipki (przypominamy, że odjazd spod UG o 6-ej rano!).

Na czwartek 16 czerwca zaplanowaliśmy turniej boule we Franku.  Zwyczajem lat ubiegłych spotykamy się na miejscu o godzinie 16-ej, czyli każdy we własnym zakresie dociera na boisko we Franku. Organizatorzy zapewniają rozrywki sportowe oraz kiełbaskę z ogniska. Dla zwycięzców oczywiście przewidzieliśmy drobne upominki w nagrodę.

23 czerwca zapraszamy chętnych  na Noc Kupały do Gogolinka. Odjazd autobusu spod UG o godzinie 19-ej.  Koszt imprezy jeszcze się waha, ale nie powinien przekroczyć 20zł., a być może nieco mniej. W cenie przejazd autobusem i oferta Gogolinka: herbata, kawa, ognisko, chleb ze smalcem. Kto ma większe apetyty, ten zaopatruje się sam.  Impreza nawiązuje do dawnej tradycji słowiańskiej, dlatego zachęcamy do przebrania się w odpowiednie stroje, przygotowanie wianków ze światełkiem (puścimy na wodę) oraz zaopatrzenie się w latarki ułatwiające poszukiwanie kwiatu paproci.

Na początku maja złożyliśmy kolejny projekt do Chaty Kociewia. Czekamy na wyniki. Jeśli się zakwalifikujemy, czeka nas w lecie wiele dodatkowych atrakcji.

 

Spotkanie majowe

Piękne słoneczko i cudowne ciepełko  towarzyszyły tegorocznej majówce z naszymi drogimi Super Seniorami.

Spora gromadka najstarszych członków Koła, wraz z zarządem i ochotnikami-pomocnikami, spotkała się tym razem na terenie świetlicy  w Cieciorce. Zasiedliśmy przy ustawionych na świeżym powietrzu stołach. Biesiadowanie rozpoczęliśmy od kawy i porcji słodkości, potem na ruszcie pojawiły się kiełbaski.

Solidnie posileni oddawaliśmy się rozkosznemu nieróbstwu: pogaduszkom, żartom, tańcom (!) i śmiechom – słowem pełnia szczęścia.

Najedzeni i rozluźnieni Seniorzy podzieli się swoimi wspominkami, pośpiewali, zadeklamowali kilka wierszy… Dla każdego z nich przygotowaliśmy drobny upominek.
W tym roku do grona Super Seniorów  dołączyli pp. Jadwiga Ossowska, Janina Stopa i Stanisław Chmura, a swoją obecnością na spotkaniu zaszczyciła nas szacowna 100-latka, p. Bernardyna Zielińska.

Żegnaliśmy się z żalem i nadzieją na przyszłe spotkanie.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin