Get Adobe Flash player

Monthly Archives: maj 2016

Najnowsze informacje po spotkaniu Zarządu

Kolejne spotkanie Zarządu przypadło na ostatni dzień maja. W czerwcu czeka nas wiele atrakcji. Już 9-ego jedziemy na wcześniej zapowiadaną wycieczkę do Gierłoży i Świętej Lipki (przypominamy, że odjazd spod UG o 6-ej rano!).

Na czwartek 16 czerwca zaplanowaliśmy turniej boule we Franku.  Zwyczajem lat ubiegłych spotykamy się na miejscu o godzinie 16-ej, czyli każdy we własnym zakresie dociera na boisko we Franku. Organizatorzy zapewniają rozrywki sportowe oraz kiełbaskę z ogniska. Dla zwycięzców oczywiście przewidzieliśmy drobne upominki w nagrodę.

23 czerwca zapraszamy chętnych  na Noc Kupały do Gogolinka. Odjazd autobusu spod UG o godzinie 19-ej.  Koszt imprezy jeszcze się waha, ale nie powinien przekroczyć 20zł., a być może nieco mniej. W cenie przejazd autobusem i oferta Gogolinka: herbata, kawa, ognisko, chleb ze smalcem. Kto ma większe apetyty, ten zaopatruje się sam.  Impreza nawiązuje do dawnej tradycji słowiańskiej, dlatego zachęcamy do przebrania się w odpowiednie stroje, przygotowanie wianków ze światełkiem (puścimy na wodę) oraz zaopatrzenie się w latarki ułatwiające poszukiwanie kwiatu paproci.

Na początku maja złożyliśmy kolejny projekt do Chaty Kociewia. Czekamy na wyniki. Jeśli się zakwalifikujemy, czeka nas w lecie wiele dodatkowych atrakcji.

 

Spotkanie majowe

Piękne słoneczko i cudowne ciepełko  towarzyszyły tegorocznej majówce z naszymi drogimi Super Seniorami.

Spora gromadka najstarszych członków Koła, wraz z zarządem i ochotnikami-pomocnikami, spotkała się tym razem na terenie świetlicy  w Cieciorce. Zasiedliśmy przy ustawionych na świeżym powietrzu stołach. Biesiadowanie rozpoczęliśmy od kawy i porcji słodkości, potem na ruszcie pojawiły się kiełbaski.

Solidnie posileni oddawaliśmy się rozkosznemu nieróbstwu: pogaduszkom, żartom, tańcom (!) i śmiechom – słowem pełnia szczęścia.

Najedzeni i rozluźnieni Seniorzy podzieli się swoimi wspominkami, pośpiewali, zadeklamowali kilka wierszy… Dla każdego z nich przygotowaliśmy drobny upominek.
W tym roku do grona Super Seniorów  dołączyli pp. Jadwiga Ossowska, Janina Stopa i Stanisław Chmura, a swoją obecnością na spotkaniu zaszczyciła nas szacowna 100-latka, p. Bernardyna Zielińska.

Żegnaliśmy się z żalem i nadzieją na przyszłe spotkanie.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin