Get Adobe Flash player

Monthly Archives: grudzień 2015

Kolędy, życzenia, opłatek…

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

 

„Cicha noc, święta noc…”, oczywiście tylko bożonarodzeniowa.
Święta tuż, tuż, a nasze opłatkowe spotkanie za nami. Spotkaliśmy się w licznym gronie w piątek, 18 grudnia w gościnnych progach GOK.

Przy pięknie nakrytych stołach zasiedli członkowie Gminnego Koła i zaproszeni goście: władze związkowe, gminne, samorządowe, księża. Były pełne serdeczności i ciepła życzenia świąteczne, dzielenie się poświęconym opłatkiem i śpiewanie kolęd, do których pokład przygotował kol. Feliks.

Stoły – jak każe tradycja – uginały się pod różnorodnością ciast (przygotowanych we własnym zakresie), owoców i napojów. Pan Wójt z p. Przewodniczącym RG przygotowali niespodziankę w postaci „czekoladkowych życzeń”

W atmosferze serdeczności, życzliwości szybko mijały godziny wyjątkowego, bo jedynego w roku, świątecznego spotkania.

Zarząd składa podziękowania wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły przy organizacji imprezy, a tym samym przyczynili się do jej powodzenia.

Spotkanie opłatkowe

Informujemy wszystkich zainteresowanych, do których nie doszła jeszcze ta wiadomość, że 18 grudnia w GOK w Kaliskach odbędzie się nasze doroczne Spotkanie opłatkowe.
Zaczynamy  o godz. 14-ej.

Prosimy o zabranie ze sobą nakrycia stołowego.

Bursztynowy Mieczyk

Bursztynowy Mieczyk to nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Rozdawana jest od przeszło 20 lat wyróżniającym się w województwie pomorskim fundacjom, stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. W imieniu wójta naszej gminy p. Sławomira Janickiego nasze Koło złożyło w tym roku wniosek  o przyznanie tej nagrody.

7 grudnia w audytorium Edukacyjnego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Niestety, nie znaleźliśmy się w gronie laureatów, ale mieliśmy okazję
(przedstawiciele Zarządu)spędzić interesujące popołudnie w szacownej instytucji. Wraz z Henrykiem Wujcem i jego żoną  Ludwiką zwiedziliśmy stałą wystawę ECS, potem wysłuchaliśmy wykładu prof. Jerzego Stępnia, uczestniczyliśmy w rozdaniu nagród, a na koniec posłuchaliśmy świetnego koncertu zespołu The Patsy Gamble Band ze wspaniałą brytyjską wokalistką i saksofonistką.

24.11. – Zarząd

Listopadowe zebranie Zarządu poświęcone było głównie organizacji spotkania opłatkowego. Ustaliliśmy sprawy przygotowania sali, dekoracji, poczęstunku, przebiegu części oficjalnej i artystycznej. Szczegółów nie zdradzamy.

Koleżankom i kolegom przypominamy, że co czwartek w GOK  można pobawić się przy grach stolikowych.  Karty, kulki, warcaby… są do dyspozycji zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!

Myślimy już o atrakcjach następnego roku – w marcu szykujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę Stanisława Moniuszki pt. : Halka. W trakcie grudniowego spotkania można będzie zgłosić chęć udziału w tej imprezie.

Rozmawialiśmy również o zabawie kanałowej. W styczniu tego roku świetnie bawiliśmy się przy muzyce i tańcach, więc warto imprezę powtórzyć.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin