Get Adobe Flash player

Aktualności

Najbliższe plany

Co nas czeka w najbliższym czasie?

Otóż, już 21 lipca szykuje się wyjazd na jarmark do Wdzydz. Wyjazd nastąpi o godzinie 10.00. Prosimy zgłaszać chęć udziału w wyjeździe, bowiem ilość miejsc w autokarze jest ograniczona. Koszt wycieczki, to koszt wynajmu pojazdu.

Znalezione obrazy dla zapytania kociewie

1 sierpnia Urząd Gminy przewiduje wyjazd na rozpoczęcie Jarmarku Dominikańskiego do Gdańska. Jest to zarazem Dzień Kociewski, więc dobrze byłoby wziąć ze sobą – kto ma – nasz strój regionalny. Wówczas pięknie się prezentujemy na paradzie, która przechodzi ulicami Starówki.
Wyjazd jest przewidywany na godzinę 11-tą i odbywa się na koszt Gminy.

Boule – nowy termin

Na odwołany wcześniej turniej boule zapraszamy w nowym – ostatecznym – terminie. Spotykamy się na boisku we Franku 3 lipca (środa) o godzinie 17.00.

Pozostałe ustalenia bez zmian

Serdecznie zapraszamy

Noc Kupały

Ledwie wczoraj wróciliśmy z trzydniowej wycieczki, a już zapraszamy na jutrzejszą imprezę: Noc Kupały. Wzorem roku ubiegłego pojedziemy do ośrodka pp. Cieplińskich i tam spędzimy na zabawie kilka czerwcowych godzin, a przede wszystkim będziemy puszczać wianki na wodę. Wyjeżdżamy autobusem z przystanku PKS o godz. 16-ej. Składka 15zł., na miejscu.

Kielce-wycieczka

Przypominamy zainteresowanym, że już wkrótce wyruszamy na trzydniową wycieczkę do Kielc i okolic.

Wyjazd w najbliższy piątek, 21 czerwca, zbiórka o 5.00 na przystanku PKS

Turniej boule, 13.06

Gdy nadejdzie czwartkowe popołudnie,
Czy deszcz spadnie, czy będzie w pogodzie cudnie,
Pożegnaj rodzinę swą wyjątkowo czule
I  przyjdź na boisko do Franku, na BOULE!  
                                                                   B.P.

Przypominamy i serdecznie zapraszamy na nasz doroczny turniej boule. Jak zawsze na boisku we Franku. W najbliższy czwartek, 13 czerwca spotykamy się w gronie miłośników tej gry. Będziemy się bawić, znajdzie się dobre jedzonko z grilla, będą nagrody dla zwycięzców i „aktywistów”. Dotarcie na własną rękę.

Znalezione obrazy dla zapytania boule

Czekamy w czwartek, 13 czerwca, zaczynamy o godzinie 16.00.

Spotkanie Zarządu

We wtorek, 21 maja Zarząd Stowarzyszenia spotkał się na swoim comiesięcznym zebraniu. Omówiliśmy plany na najbliższy okres. Wyniki rozmów prezentuję niżej. Proszę się zapoznać z tym, co czeka nas
w czerwcu, by móc przemyśleć propozycje i zdecydować się o udziale
w nich.

A zatem:

13 czerwca – turniej w boule we Franku,
początek o godzinie 14.00. Każdy dociera we własnym zakresie. Będziemy grać i
biesiadować. Jak zawsze przewidziane są nagrody – w postaci talonów – dla
zwycięzców.

21-23 czerwca – wycieczka do Kielc i okolic. Wyjazd z przystanku PKS
o godzinie 5.00!

25 czerwca – Noc Kupały, w Gogolinku/Czarne, tam gdzie w ubiegłym roku. Autokar zawiezienie nas na miejsce o 16.00. Składka na tę imprezę, podobnie jak rok wcześniej, 15 zł. Zarząd finansuje dowóz, kawę, herbatę
i ognisko. Cała reszta, jak zawsze.  

Informacja dodatkowa

W trakcie wcześniejszych spotkań wypłynęła od naszych członków propozycja, by zorganizować zbiórkę pieniędzy (dobrowolną i w wielkości pt. „ile kto może”) na sprzęt nagłaśniający. Brakuje nam tego, szczególnie gdy chcemy się bawić w terenie, poza GOK. Dotychczasowe rozwiązania nie zdały egzaminu. Jest to na razie tylko pomysł, który przedyskutujemy wspólnie ten temat na najbliższych naszych spotkaniach.

Kurs komputerowy 65+

Informujemy, że zebranie organizacyjne kursu komputerowego odbędzie się 28 maja o godzinie 12.00 w sali narad w Urzędzie Gminy.

Propozycje darmowych szkoleń

Dziś mamy dla Państwa dwie propozycje ciekawych darmowych kursów przeznaczonych dla seniorów:

1. Szkolenie komputerowe dla seniorów 65+. W jego ramach zdobycie podstawowych umiejętności obsługi komputera, telefonu i Internetu. Na koniec możemy otrzymać certyfikat oraz tablet na własność.

2. Kurs języka angielskiego dla grupy osób 50+. Ciekawa propozycja na dzisiejsze czasu, gdy angielski jest wszechobecny.

Okres szkoleń to miesiące maj i czerwiec. Zgłoszenia przyjmuje Ela Pasterska. Nie zwlekajcie, bo liczba miejsc ograniczona.

I znowu Święta

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.jpeg

Wszystkim szanownym Członkom i Sympatykom naszego Stowarzyszenia składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Głębokich przeżyć natury duchowej wynikających z celebrowania Święta Zmartwychwstania.

Dużo radości, zadowolenia i spokoju w gronie rodzinnym, z rodzicami, dziećmi i wnukami… Udanych spotkań towarzyskich, miłego spędzania czasu wśród przyjaciół i znajomych.

Bogatego zajączka i delikatnego śmigusa – dyngusa, tak, by tradycji stało się zadość.

Zarząd Stowarzyszenia

Najbliższe imprezy

Na ostatnim zebraniu Zarządu Stowarzyszenia omówiliśmy dokładnie organizację najbliższych imprez, jakie zaplanowaliśmy dla naszych członków.
W związku z tym przypominamy o wyjeździe do Opery Bałtyckiej do Gdańska na spektakl Straszny dwór. Wyjeżdżamy 9 kwietnia o godzinie 16.10 z przystanku PKS. Proszę wziąć legitymację uprawniającą do zniżek. Na wszelki wypadek.

Również w kwietniu, tuż po świętach, 26 kwietnia, proponujemy wyjazd na pierwszą wiosenną jednodniową wycieczkę. Tym razem wybraliśmy dla Państwa Kwidzyn, w którym zwiedzimy zespół zamkowo-katedralny. Następnie pojedziemy do Mątów Wielkich; tam znajduje się sanktuarium błogosławionej Doroty, która w tychże Mątach się urodziła, ciekawym obiektem jest też kościół par. pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Koszt tej wycieczki to 40zł, przejazd i wstępy. Zgłoszenia i wpłaty przyjmują
L. Kawecka i E. Adamowska

Koszt tej wycieczki to 40zł, przejazd i wstępy. Zgłoszenia i wpłaty przyjmują
L. Kawecka i E. Adamowska

Galeria

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin