Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Get Adobe Flash player

Aktualności

Najbliższe terminy spotkań

1.Znalezione obrazy dla zapytania kwiatuszki

Koleżanki i Koledzy, już niedługo, bo 28 września spotykamy się w Dąbrowie. Dojazd autobusem, który wyjedzie z przystanku PKS o 16,45. Impreza w całości opłacona ze środków projektowych.

2. Znalezione obrazy dla zapytania kwiatuszki

6 października zapraszamy na doroczne Święto Seniora. Odbędzie się ono w sali GOK w Kaliskach, początek o godz.14.00

Zarząd 29 sierpnia

Sierpniowe zebranie zarządu poświęcone zostało bieżącym sprawom, przede wszystkim mającym się odbyć w najbliższym czasie spotkaniom w ramach realizowanego projektu:  31 sierpnia w Iwicznie, 14 września w Cieciorce i 28 września w Dąbrowie. Zarząd przedyskutował przebieg każdego ze spotkań, środki transportu do poszczególnych miejscowości oraz finanse.

Wstępnie omówiono także organizację tegorocznego Dnia Seniora (05 października, sala GOK, godz.14.00).

Zarząd zdecydował, że w związku z brakiem chętnych, Stowarzyszenie nie weźmie udziału w spartakiadzie w Starogardzie Gdańskim.

Kwestię ewentualnego wyjazdu na wycieczkę pozostawiono do rozstrzygnięcia członkom Stowarzyszenia na najbliższym spotkaniu,
30 sierpnia.

Na koniec omówiono sposób wydatkowania kwot pieniężnych, jakie Stowarzyszenie otrzymało od sołectw z Kalisk oraz Czarnego. Część kwoty przeznaczona ma być na drobne upominki dla członków Stowarzyszenia (jako nagrody w konkursach…) , a część na opłacenie zespołu muzycznego na DS.

 

Zemsta…w Opera Nova w Bydgoszczy

 

 

Gminny Ośrodek Kultury organizuje na wrzesień wyjazd do Opery Nova do Bydgoszczy na operetkę J. Straussa „Zemsta nietoperza”.  Grupa chętnych seniorów może skorzystać z tej propozycji i dołączyć.

Wyjazd zaplanowany jest na 8 września o godz. 16.15 spod GOK-u. Koszt dla seniora 80 zł, dla pozostałych 110 zł. Operetka radosna z piękną muzyką znanego nam już Johanna Straussa syna (Baron cygański -Zemsta melodyjne arie , barwne stroje, żywe tańce. Na pewno warto się wybrać.

Dodatkowe informacje pod adresem:

http://gok.kaliska.pl/operetka-zemsta-nietoperza-johanna-straussa/

Zebranie Zarządu – 25.07

Mimo wakacji, jak zwykle w ostatni wtorek miesiąca, odbyło się kolejne, trzecie już zebranie Zarządu Stowarzyszenia.

Omówiono na nim przygotowania do najbliższych spotkań w ramach naszego projektu Dycht rychtych po naszamu. Najpierw czeka nas spotkanie w Bartlu Wielkim, potem w Iwicznie.
Podsumowane zostały też  imprezy, które już za nami: rozpoczęcie projektu i turniej boule oraz wyjazd do Wdzydz. Na obu imprezach frekwencja dopisywała, wynika z tego, że spełniły Państwa oczekiwania.

Zarząd zastanawia się nad inną propozycją wycieczki, gdyż wyjazd do Kołobrzegu nie spotkał się z zainteresowaniem.
Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w wrześniowej spartakiadzie; ewentualne zgłoszenie naszej drużyny przedyskutujemy
w szerszym gronie na spotkaniu w Bartlu.

Harmonogram spotkań projektowych

Poniżej zamieszczamy wykaz kolejnych spotkań w ramach projektu Dycht rychtych po naszamu.
17.08 – Kaliskie wandrowczyki.    Bartel Wielki, godz. 14.00
31.08 – Po nitce do kłambka.    Iwiczno, godz. 17.00
14.09 – Jak gadeli nasze lólki?    Cieciorka, godz. 17.00
28.09 –  Jak wyplateli bulwowe kipki.    Dąbrowa, godz. 17.00
12.10 – Maltych w Piecach.    Piece, godz. 17.00
26.10 – My tysz tak możym.    OSP Kaliska, godz. 17.00
09.11 – Śpsiewómy frantówki.    Studzienice, godz. 17.00
23.11 – Na finiszu, zakończenie projektu.    ŚDS Kaliska, godz. 17.00

W najbliższym czasie udamy się na spacerek Dydaktyczną Ścieżką Leśną Bartlewianka. Jeśli pogoda dopisze troszkę pospacerujemy, a potem podjedziemy do Bartla na ognisko (oczywiście różnych atrakcji nie zabraknie) . Drobna składka 5 złotych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Projekt dofinansowany ze środków Programu  „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce oraz Lokalną Organizację Grantową  LGD „Chata  Kociewia” w Nowej Wsi   Rzecznej

 

Wypad do Wdzydz Kiszewskich

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza na kilkugodzinną wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego. W dniach 15 i 16 lipca  będzie się tam odbywał Jarmark Wdzydzki.

Na stronie internetowej organizatora znajdujemy poniższą informację:

 PROGRAM JARMARKU WDZYDZKIEGO 2017:

 

- Kiermasz i wystawa prac twórców ludowych, artystów, rzemieślników i rękodzielników z Pomorza i innych regionów Polski
- Pokazy i warsztaty wiejskich zajęć i rzemiosł, sztuki ludowej i rękodzieła
- Występy zespołów folklorystycznych, wiejskich kabaretów i teatrów
- Koncerty muzyki klasycznej na zabytkowych instrumentach; koncerty wokalne
- Gry, zabawy, konkursy
- Przysmaki kuchni regionalnych: andruty, pieczywo na zakwasie, sery kozie i owcze, kiszki i wędzonki, sękacze, pierogi, cepeliny, wędliny suszone, słonina solona, kwas chlebowy, kindziuki, wędzone ryby, pierniki, miody, nalewki, domowe wina i piwa …

Z relacji osób, które już wcześniej miały okazję uczestniczyć w tej imprezie wiemy, że warto się do Wdzydz wybrać. Jest ciekawie, można zwiedzić skansen, zjeść różne smakołyki, których nie mamy na co dzień, obejrzeć i kupić wytwory artystów ludowych…(patrz: program)

Planujemy wyjazd o godz. 10-ej, powrót po południu 15-16-ta. Koszt wycieczki równa się kosztowi przejazdu. Prosimy zgłaszać chęć (u kol. Lucynki lub Eli) uczestnictwa, bo wiadomo że ilość miejsc w autobusie jest ograniczona.

27 czerwca – drugie spotkanie Zarządu Stowarzyszenia

W ubiegły wtorek, 27 czerwca odbyło się spotkanie Zarządu naszego Stowarzyszenia. Pod dyskusję poddano kolejno tematy:

- rozpoczęcie realizacji projektu,

- rozegranie turnieju w boule,
- planowane wyjazdy wycieczkowe na czas wakacyjny,
- podsumowanie imprez, które już się odbyły,
- różne sprawy Stowarzyszenia.

Na  29 czerwca zaplanowana została inauguracja projektu:   Dycht rychtych po naszamu. Dodatkową atrakcją spotkania będzie rozegranie turnieju w boule, nagrodzenie zwycięzców i pogaduchy przy ognisku.

Wstępnie planujemy na 15 lipca  wyjazd  do Wdzydz Kiszewskich. W tym czasie w tamtejszym Kaszubskim Parku Etnograficznym odbywać się będzie dwudniowy jarmark. Warto być obecnym na tej imprezie. Tak się składa, że Wdzydze łączy z naszym Iwicznem osoba Izydora Gulgowskiego, o którym też będziemy rozmawiać w trakcie realizacji tegorocznego projektu.
W nieco późniejszym terminie (sierpień – wrzesień) planujemy jednodniowy wypad do Kołobrzegu. Bliskość morza, piękne molo, możliwość spacerów, to wystarczające zachęty, by wybrać się wspólnie na wycieczkę.

Na koniec podsumowaliśmy dwa przedsięwzięcia, które już za nami: czytelniczy happening oraz Noc Kupały w Gogolinku (relacje na naszej stronie). Zarząd uważa, że w obu przypadkach imprezy należy uznać za udane.

Rejestracja stowarzyszenia

Z przyjemnością informujemy wszystkich zainteresowanych, że z dniem 26.05.2017 zostaliśmy sądownie zarejestrowani jako stowarzyszenie pod nazwą Kaliskie Stowarzyszenie Seniorów. Otwieramy nową kartę naszej wspólnej działalności!

Plany na czerwiec

Czerwiec zapowiada się bardzo bogato i ciekawie.

12 w poniedziałek wybieramy się na wycieczkę na trasie Biskupin – Wenecja – Gąsawa. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że koszt jest bardzo niewielki. Warto zostawić wszystkie codzienne sprawy, zamknąć dokładnie dom  i wyruszyć „w świat”.

22   w czwartek Noc Kupały w Gogolinku. Na miejscu dostaniemy gorące napoje, będzie przygotowane ognisko. Cała reszta (jedzenie i inne napoje) we własnym zakresie. Wyjazd z przystanku PKS o 18.00. Prosimy zgłaszać chęć wyjazdu do kol. Lucyny.

29 w czwartek rozpoczęcie projektu połączone z grą w boule we Franku. Początek o godz. 16.00. Dotarcie we własnym zakresie. Przygotujemy ognisko z kiełbaskami.

Mamy pieniądze na projekt!

Miło nam Państwu donieść, że – podobnie jak w latach ubiegłych – otrzymaliśmy dofinansowanie ( kwotą przeszło 4tys.) na realizację kolejnego naszego projektu. Tym razem pt. „Dych rychtych po naszamu”. Zaczniemy już w czerwcu i będziemy się spotykać w różnych miejscach do listopada.
Wszystkie szczegóły podamy przy najbliższej okazji.