Get Adobe Flash player

Aktualności

Kwietniowe spotkanie Zarządu

Comiesięczne spotkanie Zarządu zaowocowało następnymi propozycjami spotkań. Zajęliśmy się szczegółami organizacyjnymi najbliższych imprez. W niedalekim czasie-24 kwietnia-jedziemy do Gdańska. Zwiedzamy Muzeum II Wojny Światowej, a potem będziemy spacerować po Starówce, o ile pogoda dopisze. Jeśli nie, też znajdzie się na to jakaś rada.

Kolejne spotkanie to wyjazd do Wirt-16 maja- z naszymi dostojnymi Seniorami. Zapraszamy do udziału w spotkaniu Szanownych Członków 80+ oraz ich opiekunów. W Wirtach jest zawsze pięknie i będzie to na pewno udany wypoczynek.

W końcu maja czeka nas wyjazd do Teatru Muzycznego na musical Notre Dame de Paris.

24 kwiecień – wycieczka

 Koleżanki i Koledzy!

Przypominamy o rychłym wyjeździe na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Najpierw  zwiedzimy Muzeum II Wojny Światowej, ciekawe architektonicznie, z bogatą ofertą wystaw.

 

Potem udamy się na Stare Miasto na spacer. Przejdziemy Długim Targiem, koło pomnika Neptuna, przejdziemy wzdłuż nabrzeża Motławy (osobno, w parach albo podgrupach – jak kto woli). Skorzystamy z licznych kawiarenek i restauracji, by coś zjeść, napić się kawki i odpocząć. W razie niepogody można będzie wejść też do galerii Medison i zrobić jakieś zakupy.

Warto skorzystać z takiej okazji, tym bardziej, że wyjazd jest wyjątkowo tani.

Pokrywamy jedynie koszty przejazdu – 35 zł.

Wyjeżdżamy 24 kwietnia o godzinie 8.00 z przystanku PKS.

Wiosenna edycja Sopockich Targów Seniora

Poniżej zamieszczam informację o imprezie, która odbędzie się w najbliższy weekend. Może też okazać się bardzo interesująca.

Zapraszamy seniorów oraz ich rodziny i opiekunów do udziału w Sopockich Targach Seniora.

8 edycja Targów odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w godz. 10.00 – 16.00 w Hali 100 – lecia Sopotu. Sopockie Targi Seniora to propozycja na ciekawy aktywny weekend nie tylko dla seniorów, ale i dla całej rodziny. Czytaj...

Kurs komputerowy

Może nie wszyscy wiedzą – choć to prawie niemożliwe – że wielu z nas uczestniczy w kursie obsługi komputera. Chętnych było tak wielu, że utworzono 3 dziesięcioosobowe grupy. Kursanci od kilku miesięcy pilnie pracują na zajęciach, bo chcą jak najwięcej skorzystać, a poza tym będą musieli zdać egzamin!

W galerii zamieszczamy kilka zdjęć z komputerowych lekcji.

Czasopismo dla seniorów

Może nie wszyscy wiedzą, że istnieje czasopismo dla seniorów. Nosi nazwę Gazeta Senior. Jest to miesięcznik, który można  czytać także w Internecie. Tematyka pisma szeroka i skierowana nie tylko do seniorów. Treść zawarta w ciekawych działach: wydarzenia, turystyka, zdrowie, hobby, prawo i finanse, kultura, wywiady, moda i uroda.
W numerze 2/2018, najświeższym,  wiele artykułów o kobietach – dawniej i dziś. Poza tym o marcowej waloryzacji, o ofertach banków skierowanych do seniorów, o tym, że naciągactwo na pokazach i prezentacjach będzie karane, opowieść o Bornholmie, itp

Czasopismo można znaleźć na stronie: WWW. gazetasenior.pl

Terminarz spotkań na 2018

Tak kształtują się nasze wspólne plany na bieżący rok. Zarówno te wyjazdowe  jak i cykliczne. Są to imprezy, które cieszą się Waszym zainteresowaniem. terminy mogą ulec drobnym przesunięciom, jeśli np. prognozy pogody będą niepomyślne lub coś się zmieni w planach wyjazdowych.

TERMINARZ SPOTKAŃ I WYJAZDÓW 2018

1 Walne zebranie sprawozdawcze 9.03.2018r
2 Wycieczka: Gdańsk: Muzeum II Wojny Światowej i Stare Miasto 27.04.2018r
3 Majówka dla Super Seniorów: Wirty 16.05.2018r
4 Wyjazd do Gdyni: Teatr Muzyczny „Notre Dame de Paris” 29.05.2018r
5 Turniej bule z ogniskiem we Franku 12.06.2018r
6 Noc Kupały- Gogolinek 21.06.2018r
7 Wycieczka: Gdańsk- Muzeum Solidarności i spacer nad morze 20.07.2018r
8 Jarmark Wdzydzki 22.07.2018r
9 Biesiada w Bartlu Wielkim 8.08.2018r
10 Pożegnanie Lata w Cieciorce- zabawa 6.09.2018r
11 Wycieczka do Wrocławia 2-3 dni wrzesień
12 Święto Seniora – GOK  Zebranie walne 5.10.2018r
13 Spotkanie opłatkowe- GOK Kaliska 13.12.2018r

 

Projekt CHATY KOCIEWIA- realizacja czerwiec- listopad (spotkania wg harmonogramu pracy 1 x w miesiącu. Tytuł roboczy „Zdrowie i Uroda”

 

Informacja „ze świata”

Kochani, nie zaszkodzi zobaczyć, co słychać w naszych sprawach „w szerokim świecie”, tu w świecie nauki. Zamieszczona poniżej informacja dotyczy w zasadzie seniorów, ale oczywiście nie tylko. Każdy z nas jest albo będzie (prędzej czy później) seniorem, ma w swojej najbliższej rodzinie lub po prostu zna kogoś w podeszłym wieku. Warto wiedzieć, że problemy tej grupy społeczeństwa, są w kręgu zainteresowań osób, które mogą w różny sposób wpłynąć na jakość jej życia.

 

W Łodzi, w dniach 16-17 lutego 2018 odbyła się  III Konferencja Gerontologiczna z cyklu: Refleksje nad starością „Być i Stawać się
w starości”. Organizatorzy zaprosili szerokie grono osobistości do pogłębionego interdyscyplinarnego namysłu nad ostatnim okresem życia ludzkiego.

Zaproszenie skierowano do szerokiego kręgu badaczy, naukowców, praktyków, licząc na to, że ich rozważania  zwrócą uwagę na nie dostrzegane wymiary starości.  Skłonią do wymiany poglądów ukazujących procesy starzenia się w innym niż dotychczas świetle. Sprowokują dyskusję na temat postrzegania starości. A tym samym będą służyć poszerzeniu wiedzy o starości, pogłębianiu społecznej świadomości, czym starość może być i jaka starość bardziej może „służyć” człowiekowi, społeczeństwu i kulturze.

Na program konferencji złożyły się: referaty  panelowe; referaty w sekcjach:  zdrowie, choroba i opieka w starości; edukacja, aktywność, sztuka w starości; aspekty społeczno – kulturowe  starości; warsztat: Walidacja Gerontologiczna;

Problematyka wystąpień była niezwykle bogata. Od materialnych podstaw bytu seniorów, do problemów ich duchowości, jako ważnego czynnika „stawania się” pełnym człowiekiem. Od roli sztuki w życiu osób starszych, poprzez wartość pracy wolontariackiej, do jakości ich życia intymnego. Od rozważań teoretycznych, metodologicznych, do warsztatu oferującego konkretne narzędzie pracy z osobami chorymi. Od podkreślenia roli różnorakich form aktywności, do zwrócenia uwagi na wartość i potrzebę bycia samemu. Od roli seniorów w pomaganiu emigrantom, do ich roli w radzeniu sobie z imigracją młodych pokoleń. Szczególnie cenne było podkreślenie faktu, że większość badań koncentruje się na seniorach, którzy już są aktywni. Na to, że zbyt mało uwagi poświęca się tym, którzy, z różnych powodów, nie chcą czy nie potrafią o siebie odpowiednio zadbać. Że to właśnie w ich stronę powinna być skierowana szczególna troska badaczy.

(oprac. na podst. notatki p. dr Jadwigi Kwiek)

 

Gerontologia – nauka o procesach starzenia się. Jest to interdyscyplinarny splot biologii, medycyny, kulturoznawstwa, psychologii i zasadniczo antropologii kulturowej w terenie.

Spotkanie w Dniu Kobiet

Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia na spotkanie przy kawie i ciasteczku. Będzie to jednocześnie sprawozdawcze zebranie walne Stowarzyszenia i świętowanie Dnia Kobiet. Takie „dwa w jednym”. Spotykamy się w sali GOK-u 09 marca o godz. 16-ej.

Obecność prawie obowiązkowa.

Planowany wyjazd do teatru

 

Rezerwujemy bilety na piękny musical Notre Dame de Paris, do Teatru Muzycznego w Gdyni. Spektakl odbędzie się dopiero w maju (długie kolejki oczekujących), ale do końca miesiąca musimy wpłacić pieniądze za bilety. Kto ma więc ochotę – a naprawdę warto, bo spektakl wspaniały – musi się szybko zdecydować i zgłosić swój udział.  Lucynka Kawecka tworzy listę chętnych i zbiera pieniądze . Seniorzy, którzy mają zniżkę, płacą za bilet 60zł, pozostali 85zł. Planujemy częściowe dofinansowanie autokaru.

 

Wyjaśnienie

Koleżanki i Koledzy, nasza strona znowu będzie działała bez zarzutu – taką mam nadzieję :) .  Przebrnęliśmy przez chwilowe problemy techniczne. Wynikły z dwóch powodów:
1. zabrakło miejsca na wklejanie zdjęć i należało je dokupić (tak jak chlebek w piekarni),
2. w związku z utworzeniem Stowarzyszenia musieliśmy zmienić nasze dane (tak jak młoda mężatka zmienia dowód, prawo jazdy…, bo zmieniła nazwisko na mężowskie).

Za wszystkie niedogodności przepraszamy.

Znalezione obrazy dla zapytania pączki

Nie zapominajmy też, że dziś tłusty czwartek i należy zjeść przynajmniej jednego pączusia, żeby tradycji stało się zadość!

Galeria

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin