Get Adobe Flash player

Aktualności

Nowa propozycja

Kochani, już zahaczamy o przyszły rok i proponujemy Wam wyjazd do Bydgoszczy na spektakl musicalowy: Bulwar Zachodzącego Słońca, który ma się odbyć 8 lutego 2024.

Ponieważ musimy zarezerwować bilety i wpłacić całą kwotę, prosimy o Waszą mobilizację – zgłoszenie udziału i wpłatę 80zł (cena biletu). Lucynka K. zbiera pieniądze, najchętniej 28 i 29.11. w GOK-u, w godzinach od 10-ej do 12-ej.

Listopadowe święto zadumy

„Dzień zaduszny” – Brzechwa Jan

Kiedy miedzianą rdzą
pożółkłych jesiennych liści więdną obłoki,
zgadujemy, czego od nas obłoki chcą,
smutniejące w dali swojej wysokiej.
Na siwych puklach układa się babie lato,
na grobach lampy migocą umarłym duszom,
już niedługo, niedługo czekać nam na to,
już i nasze dusze ku tym lampom wkrótce wyruszą.
Jeżeli życie jest nicią – można przeciąć tę nić,
i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie…
Ach, jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć,
gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!

Zebranie Zarządu-październik

Spotkanie rozpoczęło się kolejną przyjemną okazją świętowania rocznicy urodzin, tym razem Eli Pasterskiej, naszej Prezeski. Oczywiście był tort i inne słodkie niespodzianki, kieliszeczek szampana. Z naszej strony życzenia i urodzinowy upominek.

Z rzeczy bardziej prozaicznych – oceniliśmy nasze ostatnie działania, głównie liczne wyjazdy, o czym pisałam wcześniej. wspomnieliśmy też o wyprawie do Cieciorki 16 października. Choć pogoda nas zawiodła, zebrała się tam grupka kilkunastu osób. Było to bardzo miłe spotkanie, tym bardziej że serdecznie przygotowane przez Koło Gospodyń z Cieciorki.

Już zaczęliśmy myśleć o zbliżającym się spotkaniu opłatkowym. Czas goni i ani się obejrzymy a będzie grudzień. Termin uroczystości został ustalony na 14-go grudnia. O szczegółach jeszcze poinformuję nieco później i jak zwykle pojawią się informacje na tablicach ogłoszeń.

Święto Seniora tuż-tuż

Po wyjazdach na Podlasie i do Łeby czeka nas kolejna atrakcja.

Tegoroczne Święto Seniora planowane jest na 5 października w Twojej Chacie. To duża impreza i wymaga specjalnych środków. Łączymy finanse z Urzędu Gminy, nasze stowarzyszeniowe zasoby, a także Państwa dodatkową składkę w wysokości 30 złotych.

Zaczynamy o godzinie 16-ej. Przewidziany jest obiad, kawa, herbata, ciasta, przekąski i barszcz. Do tańca zagrają nam p. Dorota i p. Zbyszek.

Wkrótce otrzymają Państwo imienne zaproszenia. Bardzo prosimy o potwierdzenie – do 30-ego września – obecności na imprezie oraz wpłaty w/w składki. Informację i wpłaty przyjmować będą Ela Pasterska i
Lucyna Kawecka.

ŁEBA

Autobus do Łeby 15 września zostanie podstawiony o godz. 8.30.

Zebr. Zarządu, 29 sierpnia

Głównym tematem spotkania była organizacja Święta
Seniora. Wstępnie ustalono termin na 5 października, godzina 16.00 w Twojej
Chacie.  Szczegóły poznamy  po spotkaniu z p. Wójtem i menedżerem lokalu.

Wyprawa na Podlasie w terminie od 7 do 10 września.
Wyjazd o godzinie 6.00.

Weekend w Łebie, zgodnie z ustaleniami od 15 do 17 września. Planowany wyjazd autokarem na godzinę 8.30, jak zawsze z przystanku PKS. Zakwaterowanie w pensjonacie Wilk, wyżywienie we własnym zakresie.

Pobyt w Kołobrzegu między 7 a 14  października. Szczegóły podamy w późniejszym
terminie.

Aktualne wieści z Zarządu

Dzisiejsze
spotkanie Zarządu zaowocowało konkretnymi ustaleniami terminów czekających nas
atrakcji.

8 sierpnia wybierzemy się na spacerek do Dąbrowy. Tam zatrzymamy się w świetlicy na odpoczynek i mały poczęstunek. Zbiórka o godzinie 15-ej pod budynkiem GOK-u.
Podobnie jak w przypadku wyjścia do oczyszczalni, idziemy pieszo, bierzemy kijki kto ma, osoby z trudnościami w chodzeniu mogą sobie podjechać na miejsce.

21 sierpnia planujemy popołudnie w Bartlu W. z posiłkiem, najprawdopodobniej będzie to dzik. Impreza zaplanowana od godziny 16-ej do 21-ej, tym razem odpłatna, skalkulowana na 40zł. Nasza Lucynka przyjmie zgłoszenia i zbierze składki w ramach dyżuru w dniach 10, 11, 14 sierpnia w godzinach od 10-ej do 12-ej w sali GOK-u.

Wyjazd autobusem z Pieców o godz. 15.25, z Kalisk 15.30

30 sierpnia skorzystamy z oferty Bazyliki Katedralnej w Pelplinie i wybierzemy się na koncert do katedry. Będzie to ostatni koncert w sezonie i zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wyjazd nastąpi o godzinie 17-ej, na tyle wcześnie, by jeszcze wypić gdzieś kawę, zjeść lody i znaleźć miejsce w katedrze.

Przy okazji dzisiejszego spotkania kolejny raz obchodziliśmy urodziny, tym razem Basi Płonki, czyli piszącej te słowa. Był tort i lampka wina, a Wiesia zaskoczyła wszystkich upieczonymi z raniutka jagodziankami.

Wymierzono, odważono, policzono…

Kochani, wiemy już ile będą nas kosztować kolejne atrakcje, jakie przygotowaliśmy ku wspólnej uciesze:

6 lipca (czwartek) – zwiedzanie oczyszczalni i spotkanie przy ognisku we Franku – 10zł. Zbiórka przed GOK o 13.45

13 lipca wyjazd do Pelplina – zwiedzanie z przewodnikiem obiektów 60zł. Ponadto 35 zł. za obiad w miejscowym refektarzu. Wyjazd o 9.00 z przystanku PKS. Ela Adamowska przyjmuje zgłoszenia i wpłaty. Telefon kontaktowy 661 875 570

15-17 września – weekend w Łebie. Koszt noclegów i przejazdu 250zł. Zgłoszenia również u Eli Adamowskiej

Zarząd informuje

Na ostatnim spotkaniu wykrystalizowały się najbliższe nasze plany. I tak:

6 lipca idziemy zwiedzać kaliską oczyszczalnię, a potem spacerkiem udajemy się na Ogrody do Franku. Zbiórka przy Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 13.45. We Franku planujemy ognisko z kiełbaskami, więc jakaś niewielka składka będzie obowiązywać.

13 lipca pojedziemy do Pelplina. Tam z przewodnikiem zwiedzamy Katedrę, Muzeum Diecezjalne z Biblią Gutenberga oraz Ogrody Biskupie. Zapewne zatrzymamy się też w jakimś miejscu na obiadek.

15-17 września jedziemy na weekend do Łeby. Zatrzymamy się w znanym nam już pensjonacie Wilk.

Wszystkie koszty są w trakcie analizowania. Jak tylko pojawią się konkretne sumy, dam Wam znać.

Na wyjazdy prosimy się wcześniej zgaszać i zapisywać, bo wiadomo że ilość miejsc ograniczona.

Na spotkaniu mieliśmy też przyjemność odśpiewać Andrzejowi Sto lat, jako że obchodził swoje urodziny. Andrzej był wyraźnie wzruszony, przygotował dla nas smaczny poczęstunek.

Noc świętojańska

Przypominam wszystkim chętnym, że 22 czerwca jedziemy do Czarnego na kupałową noc. Wyjeżdżamy z przystanku PKS w Kaliskach o godzinie 17-ej i jedziemy przez Piece i Iwiczno.

Koszt imprezy to 10zł. za przejazd. Kawa, herbata, zimne napoje i kiełbaska na ognisko będą finansowane z naszych składek. Poza tym każdy może zabrać ze sobą na co ma ochotę, tak do picia jak i jedzenia.

Zgodnie z tradycją będziemy puszczać na wodę wianki. Mile widziane też wianki na głowach Koleżanek.

Widzimy się!

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin