Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Aktualności

Sylwester na bis

Witam w Nowym Roku 2019.

Przypominam o wyjeździe do Gdyni do Teatru Muzycznego. 09 stycznia jedziemy na spektakl pt.: Sylwester na bis. Odjazd autobusu planowany jest na godz. 16-ą jak zwykle z przystanku PKS.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą legitymacji emeryta-rencisty upoważniającej do zniżki.

Co się zaczęło, musi się skończyć

Znalezione obrazy dla zapytania rocznica niepodległości polski

Właśnie uroczyście zakończyliśmy realizację projektu Nasza Biało-Czerwona.

Wydarzenie to miało miejsce 29 listopada w świetlicy w Cieciorce. Kto miał sposobność i ochotę dotarł tam własnym samochodem, pozostali mieli możność dojechać wynajętym autobusem.
Spotkanie rozpoczęliśmy odtańczeniem poloneza. Oczywiście, pod kierunkiem p. Beaty Zaręby, w takt kompozycji  Wojciecha Kilara. Było nas sporo, sala nie całkiem dostosowana do naszych potrzeb, więc też i taniec okazał się czymś wyjątkowym.
A potem już się potoczyło! Przypomnieliśmy sobie kolejne spotkania – gdzie się gromadziliśmy, co robiliśmy i kto nas w tym wspierał. Był czas podziękowań: prowadzącym, uczestnikom i wolontariuszom, bez których Zarząd na pewno nie dałby sobie rady. Wręczyliśmy drobne upominki, zdjęcia obrazujące nasze działania w ramach projektu oraz pozostałe flagi tym, którzy nie mieli okazji pojawić się na szkolnej akademii.
A skoro był taniec, to i śpiewu nie mogło zabraknąć! Z pomocą przygotowanego przez realizatorów okazjonalnego śpiewniczka pełnym głosem odśpiewaliśmy kilkanaście najbardziej znanych, najpiękniejszych i  poruszających pieśni patriotycznych. I na pewno słychać nas było w całej Cieciorce, a może nawet aż hen, za lasem. Tyle włożyliśmy w ten śpiew serca i siły!
A żeby ze sił tych całkiem nie opaść raczyliśmy się pożywnym barszczem (autorstwa p. Agnieszki Zalewskiej) z pasztecikiem, potem kawą i przepysznym ciastem.
Przy okazji spotkania odśpiewaliśmy też tradycyjne sto lat naszej wieloletniej koleżance p. Janinie Mucha, które dopiero co obchodziła z mężem 60-tą rocznicę pożycia. No i oczywiście Andrzejowi Dziemińskiemu, który miał przecież tego dnia imieniny.

Było nam bardzo miło, że z ramienia Chaty Kociewia odwiedziła nas p. Ewa Czeplina. Nie muszę też chyba dodawać, że jak zawsze było gwarno i wesoło, czas upływał niepostrzeżenie i chwila rozstania nadeszła zbyt szybko.

Oprócz spraw dotyczących projektu spotkanie było okazją do wręczenia strojów regionalnych. Stroje te ufundował Urząd Gminy, a uszyła na miarę p. Jolanta Dera . Zostały one przekazane najaktywniejszym członkom naszego Stowarzyszenia . Cieszy fakt, że na terenie Gminy jest takich strojów coraz więcej i przy stosownej okazji będzie można je demonstrować. Póki co przebraliśmy się w nie na miejscu, by pokazać koleżankom i kolegom, jak ładnie się w nich prezentujemy.
Zarząd składa niniejszym na ręce p. Wójta Sławomira Janickiego serdeczne podziękowania za ten dar.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny.

 

 

 

Zakończenie projektu

Koleżanki i Koledzy, są już plany na spotkanie kończące realizację projektu Nasza Biało-Czerwona.

Spotkamy się 29 listopada (czwartek) w świetlicy w Cieciorce. Autobus nas dowiezie na miejsce, wyjazd nastąpi o godzinie 16-ej z przystanku PKS.

Zarezerwujcie sobie ten termin już dziś!

Pilne – propozycja na 2019r

 

Propozycja wyjazdowa. Jeszcze nie skończył się rok 2018, a już myślimy o tym, jak zagospodarować następny. I tak, 9 stycznia 2019 planujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na koncert Sylwester na bis. Bilety są już zarezerwowane, ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru, więc wszyscy, którzy mają ochotę na ten koncert, muszą się szybko decydować. Tym bardziej, że do 22 listopada musimy dokonać wpłaty do kasy teatru.

Cena biletu to 60zł, do tego musimy doliczyć koszt przejazdu, na dziś to 25zł, łącznie 85zł

Chętni proszeni są o szybką decyzję. Zgłoszenia i wpłaty do 15-ego listopada,

jak zawsze, przyjmuje kol. Lucynka Kawecka.


Znalezione obrazy dla zapytania sylwester

Lekcja tańca

Na wyraźne życzenie zainteresowanych zorganizowaliśmy wczoraj, 23 października dodatkową lekcję poloneza. Tym razem udało nam się wejść na małą salę gimnastyczną do szkoły w Kaliskach. Przez godzinkę ćwiczyliśmy pod czujnym okiem p. Beaty Zaręby. Jak nam szło, można zobaczyć w galerii, ale wciąż jeszcze czujemy niedosyt, więc być może będą kolejne próby.

 

Smutne pożegnanie

 

 

W ubiegły wtorek, 16 października, pożegnaliśmy – wyruszającego w swoją ostatnią drogę – p. Huberta Kopciowskiego. Pan Hubert był wieloletnim członkiem naszej emeryckiej społeczności. Często wspierał nasze działania. Mieliśmy przyjemność realizować jeden z projektów na terenie Polskich Ogrodów Ozdobnych we Franku. Ogrodów, które powstały dzięki pomysłowi i wykonawstwu Pana Huberta. Odszedł człowiek mądry, a jednocześnie skromny, serdeczny i życzliwy. W naszej pamięci pozostanie na zawsze.

Polonez – dodatkowe spotkanie

Na dodatkową lekcję nauki tańca – poloneza – zapraszamy chętnych we wtorek, 23 października na godzinę 16-ą na małą salę gimnastyczną do szkoły w Kaliskach.

Spotkanie zorganizowane na specjalną prośbę grona zainteresowanych, którzy już trochę ćwiczyli, ale poczuli wyraźny niedosyt. Zapraszamy również wszystkich, którzy jeszcze chcieliby spróbować.

Nauka odbywa się pod kierunkiem p. Beaty Zaręby.

 

„Poloneza czas zacząć…”

Chętnych do pośpiewania i potańczenia zapraszamy na środę, 17-ego października, o godzinie 17-ej, do Domu Strażaka. Spotkanie w ramach projektu Nasza Biało-Czerwona.

Święto Seniora

Znalezione obrazy dla zapytania bukiet kwiatów

 

W tym roku uroczystość przypadła na 5 października. Około godziny 14-ej zaczęli się licznie   zbierać członkowie naszego Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęła prezes KSS kol. Elżbieta Pasterska, która  po powitaniu zebranych, przedstawiła sprawozdanie merytoryczne z działalności za ubiegły rok. Po niej kol. Lucyna Kawecka zapoznała gremium ze sprawozdaniem finansowych. Oba sprawozdania zostały przyjęte pozytywnie.

Po tych formalnościach głos zabrali Szanowni Goście: starosta powiatowy p. Leszek Burczyk, wójt gminy p. Sławomir Janicki, kier. ŚDS p. Iwona Ciemińska, dyr. Zespołu Szkół Publicznych p. Adam Lewandowski, z ramienia GOPS-u p. Sylwia Drewczyńska,  prezes stowarzyszenia Dziecko Miłości p. Anna Ałanowicz.

Na zakończenie części oficjalnej kol. Barbara Płonka przedstawiła krótką informację o realizacji projektu Nasza Biało-Czerwona, a kol. Kornelia Ziółkowska pozostałe informacje bieżące.

A potem było już tylko radośnie i wesoło. Zamówiony wcześniej zespół muzyczny z p. Dorotą Garańczyk i p. Zbyszkiem Milewskim przygrywał nam do tańca. Hulaliśmy kilka dobrych godzin, aż słońce zaszło, a za oknem zrobiło się ciemno. Gdyby to było możliwe iskry sypałyby się spod obcasów ( ale nie ma już dziś takich podłóg ani takich obcasów). Suknie wirowały, bluzki i koszule kleiły się do ciała, temperatura na sali podnosiła się z każdą przetańczoną pioseneczką coraz bardziej. Były polki i walce, tanga i rock`n roll… Wszystkiemu daliśmy radę, bo czyż nasze szacowne grono  nie potrafi?!

Uroczystość opłacona została z budżetu gminnego. Catering przygotowała p. Martyna Cieplińska, ciasta – jak zwykle – popiekły nasze koleżanki.

Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji naszego święta i  wsparli pomocą przy sprzątaniu, Zarząd składa serdeczne podziękowania.

Październikowe spotkania

Przypominamy Koleżeństwu, że najbliższe spotkanie w ramach projektu Nasza Biało-Czerwona odbędzie się w czwartek 11 października w remizie OSP w Kaliskach. Początek o godz. 17.00

Tym razem spotkanie pod nazwą Tańcowała igła z nitką, szyjemy kotyliony. Jak zwykle przy kawie, herbatce i słodkościach. Zapraszamy serdecznie.

Następnym razem widzimy w środę 17 października. Szczegóły podamy pod koniec nadchodzącego tygodnia.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy zainteresowanych
na spotkanie Tańcowała igła z nitką

 

w ramach projektu Nasza Biało-Czerwona,

impreza odbędzie się 11 października
w remizie OSP
w Kaliskach, godz. 17.00

Galeria

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin