Get Adobe Flash player

Monthly Archives: styczeń 2013

Wybory do Zarządu

W sobotę 19 stycznia odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze w naszym Kole, upłynęła bowiem pięcioletnia kadencja dotychczasowego Zarządu. Członkowie Koła spotkali się przy kawce i ciasteczkach – jak zwykle – w sali Gminnego Ośrodka Kultury.

Zebranie rozpoczęła przew. Koła p. Elżbieta Pasterska witając zgromadzonych na sali gości ( starostę powiatowego Leszka Burczyka, wójta Sławomira Janickiego, przew. Rady Gminy Zbigniewa Toporowskiego i przedstawiciela powiatowego Zarządu  Jana Brdaka) oraz  obecnych członków Koła. Następnie głos zabrała p. Kornelia Ziółkowska, która poprowadziła dalsze obrady. Przedstawiła porządek zebrania, poprosiła  Zarząd  o przedstawienie sprawozdania za okres pięcioletniej jego działalności. Zgromadzeni emeryci
i renciści po bardzo pozytywnej ocenie pracy Zarządu udzielili w/w absolutorium. Starosta powiatowy p. Leszek Burczyk pogratulował ustępującemu Zarządowi osiągnięć i sukcesów w pracy na rzecz emeryckiego środowiska i złożył podziękowania na ręce przew. p.Elżbiety Pasterskiej.  Następnie przystąpiono do wyborów nowego Zarządu.

Z dalszej pracy w Zarządzie postanowili zrezygnować pp. Bernadeta Juszczyńska, Felicja Ebertowska, Benedykt Kozłowski, Jadwiga Guzińska, Zofia Machnikowska i  Jadwiga Deręgowska. Odchodzącym członkom Zarządu uroczyście podziękowali: przew. Koła Elżbieta Pasterska, Wójt Gminy Sławomir Janicki oraz przew. RG Zbigniew Toporowski.

W miejsce osób ustępujących ( pozostali: pp. Elzbieta Pasterska, Kornelia Ziółkowska, Feliks Światczyński, Zofia Czarnowska, Krystyna Pawłowska ) do Zarządu weszli pp. Lucyna Kawecka, Elżbieta Adamowska, Barbara Płonka, Barbara Beling i Maksymilian Karol Piszczek.

Utartym zwyczajem emeryckim, po części oficjalnej spotkania, atmosfera rozluźniła się. Był czas na pogaduchy, śmiechy i żarciki – na zabawę.

B.P.

Mroźny dzień, ale gorące serca!

To już 21. raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia „świat” ogarnia szaleństwo. Wszyscy ludzie dobrej woli dokładają się do tej akcji. Jedni jako organizatorzy i wolontariusze, inni ofiarując potrzebującym dobrowolny datek.
W naszej Gminie od kilku lat obie szkoły czynnie uczestniczą w zbiórce pieniędzy, przygotowując bogatą ofertę atrakcji dla mieszkańców. W pracy na rzecz WOŚP nie może zabraknąć emerytów, i tak się właśnie dzieje! Włączają się oni w różny sposób: czynnie pomagają przy gotowaniu, pieczeniu ciast, pożyczają potrzebne stroje (nierzadko je szyją), poświęcają świąteczne popołudnie współpracując z nauczycielami (np. w atelier fotograficznym) i licząc zgromadzoną pulę pieniędzy.
Emeryci również dorzucają parę groszy do wspólnego mieszka ( w tym roku Zarząd Koła wspomógł akcję kwotą 100zł).
B.P.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin