Get Adobe Flash player

Ogólne

Wycieczka

Przypominamy, że to już jutro!

Jedziemy na wycieczkę do Kwidzyna i okolic.

Wyjazd o 7.00 z przystanku PKS.

W tanecznym rytmie

Najświeższa informacja jest taka, że bal karnawałowy odbędzie się 15 lutego, początek o 18-ej. Jedzenie i napoje (poza kawą i herbatą) we własnym zakresie. Dotyczy to również naczyń i sztućców. Przewidywana składka na poziomie ubiegłorocznym, po 15zł.

Przy choince…

Na tydzień przed wigilią spotkaliśmy się na jedynej w roku tak podniosłej,
a jednocześnie serdecznej, uroczystości. 27 grudnia o godzinie 16-ej w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęło  się tegoroczne spotkanie opłatkowe. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia i zaproszonymi gośćmi składaliśmy sobie serdeczne, gorące życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, a więc  wszystkiego tego, co dla każdego najważniejsze. Spotkanie wzbogaciły wzruszającym koncertem kolęd nasze pięknie śpiewające koleżanki, panie: Jadwiga Deręgowska, Alicja Jutrzenka-Trzebiatowska, Anna Groth, Dorota Pryba  i Wiesława Freitag.
Wójt Gminy p. Sławomir Janicki wraz z Przewodniczącym RG p. Zbigniewem Szarafinem obdarowali wszystkich zebranych drobnym upominkiem.
Przy kawie, herbacie i ciastach (upieczonych także przez nasze koleżanki) czas upływał szybko i bardzo miło. Było odświętnie, radośnie i ciepło, tym ciepłem, które płynęło wprost z naszych gorących serc.

Od ks. Twardowskiego

Podobny obraz

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło –
było zwyczajne – proste sobie –
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.

(ks. Twardowski)

 

Spotkanie wigilijne

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

Mamy nadzieję, że już do wszystkich Państwa dotarły zaproszenia na spotkanie opłatkowe. Będziemy mieć znów okazję, by zobaczyć się w szerszym gronie wraz z zaproszonymi gośćmi. Przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia, pośpiewamy kolędy.

Do zobaczenia  więc w najbliższy poniedziałek, 17 grudnia w GOK-u.  Początek o godz.16-ej.

Prosimy o zabranie szklanki, spodeczka, łyżeczki…

Komputer – szkolenia ciąg dalszy

Seniorzy nie odpuszczają. Ledwo skończył się jeden kurs komputerowy, a już zapisali się na kolejny. W październiku trwało intensywne szkolenie, tym razem w Domu Strażaka. Naukę pobierało w tym czasie 12 osób, chcąc pogłębić zdobyte wcześniej umiejętności. Oficjalna nazwa kursu to: „Szkolenie Microsoft- edukacja i kwalifikacje w województwie pomorskim”. Projekt ten współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zajęcia prowadził p. Paweł Misiak. Na zakończenie uczestnicy otrzymali stosowny certyfikat, podręcznik oraz pendrive`a.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, bezstresowo, za to przy kawie i ciasteczkach.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Ostatnie spotkanie projektowe

Akumulator społeczny

Znalezione obrazy dla zapytania niepodległa

 

Przypominam, że uroczyste zakończenie projektu Nasza Biało-Czerwona odbędzie się 29 listopada (czwartek) w świetlicy w Cieciorce. Dla chętnych przygotowaliśmy dowóz autobusowy. Autobus będzie czekał na przystanku PKS o godz.16.00.

W trakcie spotkania będziemy śpiewać, tańczyć, m.in. poloneza., ale nie tylko.  Czeka nas też miła niespodzianka kulinarna i wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników spotkań. Krótko mówiąc – same atrakcje!

Serdecznie zapraszamy.

Prosimy o zabranie ze sobą kokard narodowych, które uszyliśmy na jednym ze spotkań.

Święto Niepodległości – ważna informacja

Znalezione obrazy dla zapytania kotyliony

Wszystkich zainteresowanych z przykrością  informujemy, że w związku ze zmianami,

jakie zaszły niezależnie od nas, nie będziemy brali udziału w szkolnej uroczystości

organizowanej z okazji Święta Niepodległości 9 listopada.

Nasze plany – śpiewacze i taneczne – zrealizujemy w późniejszym terminie, na podsumowaniu projektu.

 

Nasza Biało-Czerwona – „Tańcowała igła z nitką”.

Dzisiejsze (11 października), kolejne już spotkanie projektowe,  poświęciliśmy szyciu! A co?! Też umiemy!
Tym razem mieliśmy sposobność poznać genezę powstania naszej kokardy narodowej (błędnie nazywanej kotylionem). Nie ograniczyliśmy się, oczywiście, do samej teorii, skąd się wzięła ta kokarda, jaką ma kolorystykę i symbolikę…

Dla wprowadzenia w odpowiedni nastrój Małgosia Pozorska pięknie przeczytała wzruszający fragment opowiadania Marii Dąbrowskiej Marcin Kozera.

A potem, ponieważ wszystkie materiały mieliśmy przygotowane, raz- dwa poszły w ruch igły, nici i nożyczki. Popijając kawusię i herbatkę, pogryzając ciasteczka, ani się nie obejrzeliśmy, jak spod igły powstało przeszło 80 kokard.

Na Święto Niepodległości będzie jak znalazł.

Nasza Biało-Czerwona – „Bywaj dziewczę zdrowe”

Nie minął tydzień, a znowu się spotykamy, w związku z realizacją projektu Nasza Biało-Czerwona. Tym razem, w środę 26 września, miejscem spotkania była remiza OSP w Kaliskach.  Strażacy okazali się otwarci na naszą prośbę i udostępnili nam lokal.

Na spotkanie została zaproszona p. Daniela Ebertowska – Rola. P. Daniela jest profesorem Szkoły Muzycznej ze Starogardu Gdańskiego, ale jest też naszą „sąsiadką zza miedzy”, bo z Pieców, a więc jak najbardziej swoja. Zaprosiliśmy ją, by zechciała nieco nami pokierować i poćwiczyć śpiewanie pieśni tematycznie związanych w rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Śpiewanie „szło” nam całkiem nieźle, tym bardziej, że mamy wśród nas wiele osób z bardzo dobrymi głosami. Poza tym zapał był ogromny i czuć było w tych pieśniach nasze serca i dusze!

Wszystko to, jak zwykle, uprzyjemniał słodki podwieczorek. Tym razem Dorotka Pryba obdarowała nas pudłem przepysznych chruścików. Jak dobrze, że mamy takie wspaniałe koleżanki!

Galeria

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin