Get Adobe Flash player

Monthly Archives: kwiecień 2013

Super Majówka 2013

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że tegoroczna Super Majówka odbędzie się w Czarnym 28 maja.

Zbiórka wszystkich chętnych, a szczególnie tych najbardziej szacownych ( 80-latków) członków naszego Koła pod Urzędem Gminy o godz. 9.30. Szykuje się  mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

Spotkanie Zarządu Koła

Na ostatnim spotkaniu Zarządu ( 22 kwietnia) omawiano bieżące sprawy naszego Koła. Poruszone zostały następujące tematy: a).  informacja o zebraniu Zarządu Rejonowego Związku Emerytów i Rencistów w Starogardzie Gdańskim, b). stan finansów naszego Koła, c). przystąpienie do prac nad projektem w ramach akcji „Działaj lokalnie”, d). organizacja Super Majówki 2013  dla najstarszych członków naszego Koła.

 

Wieczór z hrabiną

Pogoda nie nastraja pozytywnie, wszyscy narzekamy, popadamy w  lekkie stany depresyjne. Trzeba się ratować! Nic tak nie poprawia samopoczucia jak dobra muzyka. Mając tego świadomość wybraliśmy się (w piątek 5 kwietnia) do opery NOVA w Bydgoszczy na spektakl operetki Hrabina Marica Imre Kalmana w doskonałej – jak się okazało – reżyserii Laco Adamika.

Wyjechaliśmy z Kalisk  nieco wcześniej, mogliśmy zatem przed przedstawieniem uraczyć się kawką lub herbatką – do wyboru – i pysznym deserkiem w eleganckiej kawiarni.

Parę minut przed godziną osiemnastą byliśmy umówieni na zwiedzanie gmachu opery bydgoskiej. Od naszego przewodnika dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o historii powstawania obiektu i jego obecnym kształcie. Opera NOVA jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce budowli tego typu. Weszliśmy na operową scenę i na jej zaplecze, podziwialiśmy nowoczesne rozwiązania technologiczne: oświetlenie, zapadnie…, obserwowaliśmy ostatnie przygotowania do spektaklu.

Punktualnie o 19.00 rozpoczęło się widowisko.  Barwne, dynamiczne, chwilami zabawne i niezwykle melodyjne. Na scenie nie brakowało rozlicznych atrakcji: znane arie operetkowe, czardasze, kankan, walce. Tańczył nie tylko balet, ale i soliści. Partię tytułową odśpiewała tego wieczoru Małgorzata Długosz, partnerował jej Janusz Ratajczak w roli Tassila. Widownia spontanicznie reagowała na komiczne popisy Populescu, Kolomana Żupana i Peniżka. Ogromnym zaskoczeniem było pojawienie się na scenie żywych koni i zabytkowego kabrioletu DKW. Spektakl trwał blisko 3 godziny, ale czas minął niepostrzeżenie szybko.

Po zakończeniu operetki, już po godzinie 22.00, prędziutko przeszliśmy do autokaru i krótko po północy byliśmy w domu.

Wyjazd był bardzo udany, wszyscy wracaliśmy zadowoleni i nawet lekko prószący śnieg nie był w stanie popsuć nastrojów!

Ofertę wyjazdu przygotował dla nas pan Feliks Światczyński, on też sprawił, że mieliśmy okazję zwiedzić budynek opery.  Organizację wyjazdu wsparły również pp. Lucyna Kawecka i Elżbieta Pasterska. Dziękujemy za wspaniałą imprezę! (B.P.)

Ważne!

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że najbliższy wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Hrabina Marica odbędzie się 5 kwietnia (piątek) o godzinie 14,30 sprzed Urzędu Gminy w Kaliskach.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin