Get Adobe Flash player

Monthly Archives: styczeń 2021

Krzyżyki, krzyżyki, krzyżyki…

Małgosia Pozorska tworzy piękne kompozycje za pomocą haftu krzyżykowego. Precyzyjne wykonanie sprawia, że na pierwszy rzut oka trudno odróżnić jej krzyżykowe obrazy od malarstwa.
Praca to żmudna, tym trudniejsza im większy format wzoru, ale, jak widać, Małgosi to nie zniechęca.

Ewa i jej druty

Pani Ewa Zdrowowicz najlepiej czuje się z drutami, robiąc wiele pięknych rzeczy, szczególnie dla dzieci. Mimo że dziecięce ubranka są niewielkich rozmiarów, ich wykonanie wymaga wiele godzin pracy.
Ewa równie dobrze radzi sobie z szydełkiem.

Aniołki, dzwonki, serwetki…

Krysia Winnicka od dawna swój wolny czas poświęca różnym dziedzinom rękodzieła. Spod jej rąk wychodzą piękne rzeczy zrobione m.in na szydełku.

Ostatnio p. Krysia, zauroczona zimowym krajobrazem i aby mieć później dowód, że w 2021 była prawdziwa zima, robi stosowne zdjęcia.

Rower to jest to!

Bożena Cieślińska to zapalona cyklistka. Rower to Jej żywioł. W każdej wolnej chwili i gdy pogoda dopisuje wsiada na rower i jeeedzie!

W sezonie robi niezliczoną ilość obrotów kółkiem. Niedowiarkom pokazuje roczne zestawienie przejechanych kilometrów; w 2020 to przeszło 3200.

Cuda uczynione szydełkiem

Tym razem w naszej Mini galerii gość – Krysia Burczyk. W wolnym od cyferek czasie sporo szydełkuje, m.in. wykonując piękne ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, gwiazdki i dzwoneczki. Ozdobione pracą rąk własnych drzewko zyskuje na wartości.

Malowane igłą

Lucynka Kawecka wykonuje piękne hafty krzyżykowe. Trzeba mieć do tego wielką cierpliwość, no i dobre oczy. Na pewno jest to świetne zajęcie , by choć na chwilę zapomnieć o pandemii, a przy okazji udekorować mieszkanie.

Uprawy parapetowe Ani

Ania Szarafin, z wykształcenia i zamiłowania botaniczka, wolny czas poświęca na uprawy doniczkowe. Trzeba przyznać, że efekty są imponujące. Piękne kwiaty udekorowałyby każdy parapet.

Zbyszek kocha majsterkowanie

Nasz kolega, Zbyszek Szarafin ma dryg do różnych prac z drewna, sklejki, styropianu…
Robi nie tylko przedmioty użyteczne, głównie do ogrodu, ale także dekoracyjne, w tym tematycznie związane ze świętami. Jego prace krążą po Gminie wśród przyjaciół i znajomych Zbyszka.

U Grażynki bardzo świątecznie

Grażyna Lipska rozwija się w wielu kierunkach, nie tylko plastycznie, ale i kulinarnie. Spod Jej rąk wychodzą łakocie pyszne i piękne.

Pędzlem i szydełkiem

W drugiej odsłonie małej galerii prace Tereni Łasickiej. Terenia z powodzeniem łączy zamiłowanie do malarstwa z robótkami na szydełku.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin