Get Adobe Flash player

Monthly Archives: maj 2023

Efekty zebrania Zarządu, 30.05

W wyniku majowego spotkania członkowie Zarządu uzgodnili szczegóły imprez, jakie czekają nas w najbliższym czasie.

Po pierwsze: we wtorek 6 czerwca rozegramy turniej boule. Tym razem bawić się będziemy na boisku szkolnym w Kaliskach. Wspierać nas będą wytrawni kaliscy gracze z p. Zenonem Kopciowskim na czele.
Dla graczy przewidziane są nagrody w postaci talonów. Dla wszystkich jak zwykle kiełbaska z chlebem. Reszta we własnym zakresie. Spotykamy się o godzinie 16-ej i zostajemy, ile kto wytrzyma.

Po drugie: 22 czerwca spotykamy się w Czarnym na wiankach. Kawa, herbata, napoje i ognisko ( tu kiełbaska) opłacamy z naszych składek. Z własnej kieszeni dokładamy tylko za przejazd 10zł. Autobus zabierze nas z PKS Kaliska o 17-ej i pojedzie przez Piece i Iwiczno.
Na tej imprezie obowiązkowe, oczywiście, wianki. W zeszłym roku spisaliśmy się pod tym względem na medal!

Po trzecie: dyskutowaliśmy na wnioskiem do Chaty Kociewia o dofinansowanie. Chcemy znowu w tym roku realizować projekt, tym razem poświęcony ekologii. Ale o tych sprawach poinformujemy później, gdy otrzymamy konkretne fundusze.

W części rozrywkowej spotkania :)) zajadaliśmy się słodkościami i popijaliśmy kawkę i co nieco z okazji nadchodzących urodzin Felka Światczyńskiego.

Wizyta Super Seniorów w Wirtach

Arboretum w Wirtach to ulubione miejsce na spotkanie z najstarszymi naszymi członkami Stowarzyszenia. Ogród dendrologiczny jest jedyny w swoim rodzaju. Przebywanie w tak pięknym otoczeniu przyrody to sama radość. W maju zachwycająco kwitną rododendrony i azalia, wokół cudna świeża majowa zieleń, ptaszki śpiewają, czuje się że cała przyroda żyje (niestety komary również). W Arboretum panuje specyficzna atmosfera, jest spokojnie, cicho, relaksująco. Dzięki temu goście zapominają o kłopotach, opada stres dnia codziennego. Wspaniały czas na beztroską radość i pogaduchy. Czysta duchowa strawa!

Organizatorzy dbają też o strawę bardziej przyziemną, ale równie miłą, dla ciała. Przygotowują dla szanownych Super Seniorów smaczne ciasta, a po krótkim spacerku po parku także kiełbaskę z ogniska.

Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu Kaliska oraz
pracownikom Arboretum (szczególnie p. Jakubowi (Piechowiakowi) za serdeczne i
życzliwe przyjęcie w Wirtach.

Majówka w Wirtach

Nasza doroczna impreza dla szacownych Super Seniorów odbędzie się ponownie w Arboretum Wirty 23 maja (wtorek). Autobus podjedzie do Pieców ok 9.50, w Kaliskach spotykamy się o 10.00. W obu przypadkach na przystankach.

Zapraszamy także osoby opiekujące się Seniorami.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin