Get Adobe Flash player

Monthly Archives: czerwiec 2014

Są pieniążki na nowy projekt!

W maju złożyliśmy wniosek do Chaty Kociewia na dofinansowanie projektu „Senior w ogrodzie” i w ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nasz projekt został zaakceptowany i otrzymaliśmy na jego realizację przeszło  4tys. złotych.
W związku z powyższym dzisiejsze spotkanie Zarządu (wtorek, 24 czerwca) poświęcone było omówieniu zadań, jakie czekają nas w najbliższym czasie. Realizacja projektu rozpocznie się 9 lipca. Jest to środa i ten dzień rezerwujemy na cotygodniowe spotkania w godzinach od 17 do 19. Korzystając z letnich miesięcy będziemy spotykać się w ogrodach pp. Kopciowskich FRANK-RAJ.
Bliższe informacje o projekcie i harmonogram warsztatów ukażą się na naszych stronach internetowych w ciągu kilku dni, także na plakatach i ulotkach.

B.P.

Wakacyjna przerwa w grach

Wakacyjna przerwa w grach

12 czerwca zakończyliśmy sezon gier stolikowych. Niewtajemniczonym przypominamy, że całą zimę i wiosnę spotykaliśmy się co czwartek w GOK-u i graliśmy sobie w różne gry. Najczęściej wybieraliśmy kulki, a część panów grało zawzięcie w skata.
Czwartkowe spotkania były niezwykle wesołe i radosne. Dobrze się czuliśmy w swoim gronie, więc na pewno jesienią powrócimy do tej formy zabawy.
Ostatnie przedwakacyjne spotkanie okazało się szczególne, gdyż obchodziliśmy rocznicę urodzin p. Hildegardy Gałązki oraz imieniny p. Antoniego Juszczyńskiego. Stąd na stołach pojawiły się smakowite ciasta, kawusia i lampeczka szampana.

Tekst i zdjęcia: Barbara Płonka

Zakończenie kursu komputerowego

12 czerwca zakończył się, trwający od marca,  kurs komputerowy. Prowadził go dla nas – bezpłatnie – p. Sławomir Witos, który obiecał nam dalszy ciąg (oczywiście po wakacjach),  jeśli tylko będzie taka możliwość.

Wytrwałymi  kursantami byli:
Renata Szarmach
Hildegarda Gałązka
Lucyna Kawecka
Danuta Miszewska
Barbara Ossowska
Elżbieta Pasterska
Jerzy Knitter
Dzięki pilnej nauce założyliśmy sobie pocztę, umiemy z niej korzystać-wysyłać i odbierać e-maile, śledzić wiadomości w Internecie, posłuchać  muzyki na you tube…

Serdecznie dziękujemy Panu Sławkowi za cierpliwość i czas, jaki nam poświęcił.

 Tekst: Elżbieta Pasterska

O turnieju boule we Franku

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody zaplanowany na 5 czerwca turniej boule odbył się bez przeszkód. Na boisku we Franku zebrała się około trzydziestoosobowa grupa zapaleńców. Turniej przeprowadził nasz kolega Jerzy Dębiński. Na początku rozgrywek przegnał nas lekki deszczyk. Wykorzystaliśmy ten moment na smażenie kiełbasek i biesiadowanie. Śpiewom i dowcipom nie było końca i nawet nie zauważyliśmy, kiedy pogoda nieco się poprawiła. Wróciliśmy wówczas na boisko i dokończyliśmy rozgrywki-najpierw dziewczyny, potem chłopaki. Przy okazji pożegnaliśmy grupę udającą się do sanatorium: Marylę, Elę i Mietka z żoną. Wszyscy jechali do Kołobrzegu, więc na pewno się tam spotkają.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Pasterska

Zapraszamy na boule

Jeśli tylko dopisze pogoda ( a mamy taką nadzieję), w czwartek 5 czerwca rozegramy turniej boule na boisku we Franku. Zapraszamy wszystkich miłośników tej gry i wypoczynku na świeżym powietrzu. Zaczynamy o godz.17.00. Po rozgrywkach będziemy piec kiełbaski na rożnie. Jedzenie i picie we własnym zakresie. Do Franku idziemy pieszo, a kto ma ochotę to przy pomocy kijków do n.w.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin