Get Adobe Flash player

Monthly Archives: wrzesień 2013

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że w sobotę, 5 października w świetlicy w Cieciorce spotykamy się z okazji Dnia Seniora.
Impreza rozpoczyna się o godz. 14.00. Dla chętnych dojazd autokarem. Odjazd z Pieców o 13.20, z Kalisk o 13.40.
Prosimy o zabranie ze sobą szklanki, talerzyka i sztućców.

Spotkanie w Piecach – stary dobry remik

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Seniorze, nie irytuj się”. Autobus zabrał wszystkich chętnych spod UG i ruszyliśmy do Pieców. Tam bardzo serdecznie przywitały nas panie z KGW. W sali zastaliśmy pięknie nakryte stoły, pełne kanapek i kubeczków z parującą herbatką. Do posiłku podano także świetnie smakującą marynatę z dyni. Smakołyk jak najbardziej na czasie, typowo jesienny.


Z pomocą młodych ludzi z MRG zapoznaliśmy się z regułami gry w remika, by następnie rozegrać kolejne partyjki.  Jak zwykle było wesoło i gwarnie.


W trakcie spotkania czekała nas jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie dyniowa  zupa-krem (autorstwa p. Ireny Stopy). Pychotka!

Dziękujemy paniom z KGW z Pieców  za świetną atmosferę i wspaniałe  przyjęcie.

Tekst i zdjęcia: B.Płonka

Spotkanie Zarządu z 24. września

Na wrześniowym spotkaniu Zarządu poruszone zostały następujące tematy:
– sprawozdanie z przebiegu IX Powiatowej Spartakiady Sportowej Emerytów i Osób Niepełnosprawnych,
– omówienie szczegółów organizacyjnych kolejnego spotkania w ramach projektu: „Seniorze, nie irytuj się”
– uszczegółowienie ram organizacyjnych Dnia Seniora,
– wytypowanie naszej reprezentacji na dorocznym Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej pn. „Spotkajmy się”,
– sprawozdanie finansowe z ostatnich imprez naszego Koła,
– omówienie spraw bieżących, w tym 100-lecia urodzin p. Bolesława Zagórskiego.

Zabawa słowami. Scrabble w Iwicznie


To było już trzecie spotkanie w ramach projektu „Seniorze, nie irytuj się”. Tym razem w świetlicy w Iwicznie. Sołtys, pan Franciszek Szandrach zadbał o to, byśmy czuli się dobrze i by było nam cieplutko (pięknie palił się ogień na kominku i nastrojowo trzaskały  polana), za co serdecznie dziękujemy.


W Iwicznie graliśmy w scrabble. Najpierw jednak nasza prezeska, Ela Pasterska przywołała na pamięć niedawne zwycięstwo na Spartakiadzie, przypomniała nazwiska medalistów i podziękowała wszystkim, którzy zapracowali na ogólny sukces drużyny, który to sukces uczciliśmy na koniec lampeczką wina.

P. Basia Płonka nakreśliła krótką historię scrabbli i poinformowała o zasadach, jakie w tej grze obowiązują, po czym rozpoczęła się gra. Powoli wciągaliśmy się  w reguły i współzawodnictwo.

Na graczy czekała i tym razem niespodzianka w postaci pysznego ciasta, drożdżówki upieczonej przez p. Sylwię Dąbrowską z Koła Gospodyń z Iwiczna. Do pulchniutkiej drożdżówki „pasowała” kawa zbożowa, na którą prawie wszyscy mieli ochotę. W związku z tym  napojem p. Kornelia Ziółkowska przeczytała fragment wielkiej literatury (Pan Tadeusz A. Mickiewicza) opisujący serwis kawowy.

Było gwarnie, wesoło i ciepło nie tylko z powodu temperatury i winka.
Dziękujemy również p. Zosi Czarnowskiej za pomoc w organizacji spotkania i Radkowi Ciemińskiemu (z Młodzieżowej Rady Gminy) za rzeczową pomoc okazaną graczom.

3 października spotykamy się w świetlicy w Piecach.

Tekst i zdjęcia: Barbara Płonka

IX Spartakiada za nami!

IX Powiatowa Spartakiada Sportowa Emerytów i Osób Niepełnosprawnych zakończyła się dla naszego zespołu wielkim sukcesem!
Na rozgrywki, które miały miejsce 07 września  na starogardzkim Stadionie im. Kazimierza Deyny, wybrała się od nas grupa około trzydziestoosobowa, w tym zawodnicy i kibice. Ogółem na obiekcie pojawiło się ok. 300 osób zainteresowanych spartakiadą. Gdzieś na trybunach „siedział”  sam Kazimierz Deyna i z zadowoleniem „przyglądał się” emeryckim  zmaganiom sportowym – oczywiście mamy na myśli jego rzeźbę umieszczoną na widowni.  Sam stadion, po remoncie, prezentował się bardzo elegancko i okazale.
Startowaliśmy w różnorodnych konkurencjach zdobywając w wielu z nim medale.
Złote medale zdobyli:
Elżbieta Pasterska – strzelanie z wiatrówki
Dorota Pryba – jazda na rowerze na 400m
Stanisław Grzywacz – bieg na 60m
Wanda i  Mieczysław Dombkowscy – taniec towarzyski, walc.
Srebrni medaliści:
Bożena Nowakowska – strzelanie z wiatrówki
Dorota Pryba – rzut piłką lekarską do tyłu
Elżbieta Adamowska – wbijanie gwoździ na czas
Zofia Czarnowska – rzut lotką
Jerzy Pasterski – rzut piłką lekarską do tyłu
Feliks Światczyński – rzut lotką
Leon Nowakowski – strzelanie z wiatrówki
Stanisław Grzywacz – strzelanie piłką nożną do małej bramki
Brązowe medale odebrali:
Zofia Czarnowska – wbijanie gwoździ na czas
Anna Szarafin – bieg na 60m
Mieczysław Dombkowski – rzut piłką lekarską do tyłu.
Poza wymienionymi startowali także: R. Kozłowska, K. Winnicka, B. Ossowska, L. Kawecka, D. Piszczek, J. Walkowski, K. Piszczek, Z. Szarafin.
W nagrodę zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Ogółem zebraliśmy 176pkt. i zajęliśmy I miejsce. 


Zawodnicy stawali na starcie niezwykle skupieni,  owładnięci chęcią zwycięstwa i zdobycia chociażby jednego punktu dla drużyny.
Za nami uplasowała się drużyna ze Zblewa (153pkt.), na III m. z Pinczyna (132pkt.). Po raz pierwszy udało nam się pokonać w tańcach p. Jasia Brdaka, mimo że nie mieliśmy przygotowanej wcześniej pary tanecznej :-)!
Pogoda dopisywała zawodnikom, słoneczko przygrzewało, podnosiło poziom energii sportowców i zagrzewało do boju. Aura sprzyjała również spotkaniom koleżeńskim i towarzyskim pogawędkom między seniorami z różnych kół. Słowem:  pełna integracja!
Dla wszystkich uczestników spotkania organizatorzy przygotowali  posiłek regeneracyjny. Można było zjeść wielką drożdżówkę z kawą, a potem talerz smacznej grochówki.
Na koniec przyznamy, że udało nam się podsłuchać (niezamierzenie!), jak p. Adela Szmaglińska rekomendowała nasze Koło i jak zwykle wyrażała się o nim z uznaniem, a nawet zachwytem nad poziomem naszej pracy i sukcesami Koła.

Kaliskie Koło dziękuje organizatorom  za świetne przygotowanie wspaniałej imprezy.

B.P.

Zabawa na świeżym powietrzu

W miniony czwartek – 05 września –  na boisku we Franku graliśmy w boulle! Było to drugie spotkanie w ramach realizacji projektu „Seniorze, nie irytuj się”.
Zebrała się spora, blisko 40-to osobowa, gruba zabawowiczów. Bawiliśmy się wspaniale!!!
Pan Zbyszek Szarafin (nasz instruktor)  wraz z żoną Anią zapoznali nas z zasadami gry i bez zbędnych dywagacji przystąpiliśmy do rozgrywek. Wszyscy, którzy mieli ochotę wziąć aktywny udział w zabawie , rozegrali emocjonujący turniej.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce zespół w składzie: Dorota Pryba, Zofia Czarnowska, Franciszek Konopacki,
II m. Barbara Ossowska, Krystyna Winnicka, Róża Kozłowska,
III m. Anna Szarafin, Józef Ossowski, Leon Nowakowski.
Zwycięzcy dumnie prężyli pierś, choć przecież nie o laury tu chodziło, a o dobrą zabawę.

Ci z nas, którzy nie stanęli do rozgrywek, spędzili przyjemne chwile na towarzyskich pogawędkach.

Zmęczeni grą i rozmowami, zasiedliśmy wokół ogniska i pałaszowaliśmy przygotowaną przez organizatorów kiełbaskę z rusztu, popijając wodą, oranżadkę i tym, co kto miał.

Gdy już posililiśmy się i nabraliśmy nowych sił, pośpiewaliśmy przy ognisku stare dobre harcerskie przeboje.
Czas wspólnie spędzony okazał się bardzo energetyczny, radosny i beztroski.

 
19 września spotkamy się w Iwicznie.

 

 

7 września – Spartakiada

Wyjazd na Spartakiadę planowany jest na godzinę 8.45 spod Urzędu Gminy. Wraz z zawodnikami mogą się zabrać chętni kibice. W trakcie turnieju przewidziano posiłek w postaci grochówki. Rozgrywki mają się zakończyć ok.  godz. 14. 30.

5 września – boulle we Franku

Zarząd przypomina, że 5 września spotykamy się na rozgrywkach w boulle na boisku we Franku. Kto ma ochotę może przyjść pieszo albo przyjechać na rowerze, a kto woli, może zabrać się autobusem. Odjazd o 16.45 spod Urzędu Gminy.

Boisko we Franku znajduje się po prawej stronie szosy (jadąc od nas w kierunku Starogardu), za domami pp. Operaczów, Żmudów-Trzebiatowskich…

Spotkanie odbywa się w ramach realizacji projektu „Seniorze, nie irytuj się”

29 sierpień – zebranie Zarządu

Na comiesięcznym zebraniu poruszono następujące tematy:
– sprawozdanie z biwaku w Bartlu Wielkim – biwak uznano za udany, jego efektem było m.in. stworzenie listy uczestników spartakiady;
– przygotowanie do spartakiady w Starogardzie Gdańskim – treningi odbywają się w sali na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach; wyjazd do Starogardu nastąpi 7 września o godz. 8.45 spod Urzędu Gminy, zakończenie turnieju planowane jest na godz. 14.30;
– relacja z wycieczki do Borów Tucholskich; bardzo udany ( i tani)  wypad w  najbliższe okolice, wycieczka pełna atrakcji;
– relacja z przebiegu spotkanie inauguracyjnego w ramach projektu „Seniorze, nie irytuj się”, rozpoczęcie projektu spotkało się z żywym zainteresowaniem zgromadzonych gości, było wesoło i radośnie; następna taka okazja to rozgrywki w boulle na boisku we Franku;
– obchody Święta Seniora, planowane w Cieciorce 27 września o godz. 14.00;
– propozycja wystąpienia z wnioskami o odznaczenia dla wyróżniających się członków Koła;
– przygotowanie do Przeglądu Twórczości Artystycznej „Spotkajmy się”, nasze Koło reprezentować mają pp. Lucyna Kawecka, Elżbieta Pasterska, Barbara Płonka, Kornelia Ziółkowska i Zofia Czarnowska.

W związku z remontem GOK-u i brakiem własnego lokum Zarząd spotkał się tym razem na terenie Urzędu Gminy, gdzie został przyjęty z serdecznością, szacunkiem  i elegancją.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin