Get Adobe Flash player

Monthly Archives: grudzień 2018

Przy choince…

Na tydzień przed wigilią spotkaliśmy się na jedynej w roku tak podniosłej,
a jednocześnie serdecznej, uroczystości. 27 grudnia o godzinie 16-ej w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęło  się tegoroczne spotkanie opłatkowe. Wspólnie z członkami Stowarzyszenia i zaproszonymi gośćmi składaliśmy sobie serdeczne, gorące życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, a więc  wszystkiego tego, co dla każdego najważniejsze. Spotkanie wzbogaciły wzruszającym koncertem kolęd nasze pięknie śpiewające koleżanki, panie: Jadwiga Deręgowska, Alicja Jutrzenka-Trzebiatowska, Anna Groth, Dorota Pryba  i Wiesława Freitag.
Wójt Gminy p. Sławomir Janicki wraz z Przewodniczącym RG p. Zbigniewem Szarafinem obdarowali wszystkich zebranych drobnym upominkiem.
Przy kawie, herbacie i ciastach (upieczonych także przez nasze koleżanki) czas upływał szybko i bardzo miło. Było odświętnie, radośnie i ciepło, tym ciepłem, które płynęło wprost z naszych gorących serc.

Od ks. Twardowskiego

Podobny obraz

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplatało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło –
było zwyczajne – proste sobie –
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.

(ks. Twardowski)

 

Spotkanie wigilijne

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

Mamy nadzieję, że już do wszystkich Państwa dotarły zaproszenia na spotkanie opłatkowe. Będziemy mieć znów okazję, by zobaczyć się w szerszym gronie wraz z zaproszonymi gośćmi. Przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia, pośpiewamy kolędy.

Do zobaczenia  więc w najbliższy poniedziałek, 17 grudnia w GOK-u.  Początek o godz.16-ej.

Prosimy o zabranie szklanki, spodeczka, łyżeczki…

Co się zaczęło, musi się skończyć

Znalezione obrazy dla zapytania rocznica niepodległości polski

Właśnie uroczyście zakończyliśmy realizację projektu Nasza Biało-Czerwona.

Wydarzenie to miało miejsce 29 listopada w świetlicy w Cieciorce. Kto miał sposobność i ochotę dotarł tam własnym samochodem, pozostali mieli możność dojechać wynajętym autobusem.
Spotkanie rozpoczęliśmy odtańczeniem poloneza. Oczywiście, pod kierunkiem p. Beaty Zaręby, w takt kompozycji  Wojciecha Kilara. Było nas sporo, sala nie całkiem dostosowana do naszych potrzeb, więc też i taniec okazał się czymś wyjątkowym.
A potem już się potoczyło! Przypomnieliśmy sobie kolejne spotkania – gdzie się gromadziliśmy, co robiliśmy i kto nas w tym wspierał. Był czas podziękowań: prowadzącym, uczestnikom i wolontariuszom, bez których Zarząd na pewno nie dałby sobie rady. Wręczyliśmy drobne upominki, zdjęcia obrazujące nasze działania w ramach projektu oraz pozostałe flagi tym, którzy nie mieli okazji pojawić się na szkolnej akademii.
A skoro był taniec, to i śpiewu nie mogło zabraknąć! Z pomocą przygotowanego przez realizatorów okazjonalnego śpiewniczka pełnym głosem odśpiewaliśmy kilkanaście najbardziej znanych, najpiękniejszych i  poruszających pieśni patriotycznych. I na pewno słychać nas było w całej Cieciorce, a może nawet aż hen, za lasem. Tyle włożyliśmy w ten śpiew serca i siły!
A żeby ze sił tych całkiem nie opaść raczyliśmy się pożywnym barszczem (autorstwa p. Agnieszki Zalewskiej) z pasztecikiem, potem kawą i przepysznym ciastem.
Przy okazji spotkania odśpiewaliśmy też tradycyjne sto lat naszej wieloletniej koleżance p. Janinie Mucha, które dopiero co obchodziła z mężem 60-tą rocznicę pożycia. No i oczywiście Andrzejowi Dziemińskiemu, który miał przecież tego dnia imieniny.

Było nam bardzo miło, że z ramienia Chaty Kociewia odwiedziła nas p. Ewa Czeplina. Nie muszę też chyba dodawać, że jak zawsze było gwarno i wesoło, czas upływał niepostrzeżenie i chwila rozstania nadeszła zbyt szybko.

Oprócz spraw dotyczących projektu spotkanie było okazją do wręczenia strojów regionalnych. Stroje te ufundował Urząd Gminy, a uszyła na miarę p. Jolanta Dera . Zostały one przekazane najaktywniejszym członkom naszego Stowarzyszenia . Cieszy fakt, że na terenie Gminy jest takich strojów coraz więcej i przy stosownej okazji będzie można je demonstrować. Póki co przebraliśmy się w nie na miejscu, by pokazać koleżankom i kolegom, jak ładnie się w nich prezentujemy.
Zarząd składa niniejszym na ręce p. Wójta Sławomira Janickiego serdeczne podziękowania za ten dar.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny.

 

 

 

Komputer – szkolenia ciąg dalszy

Seniorzy nie odpuszczają. Ledwo skończył się jeden kurs komputerowy, a już zapisali się na kolejny. W październiku trwało intensywne szkolenie, tym razem w Domu Strażaka. Naukę pobierało w tym czasie 12 osób, chcąc pogłębić zdobyte wcześniej umiejętności. Oficjalna nazwa kursu to: „Szkolenie Microsoft- edukacja i kwalifikacje w województwie pomorskim”. Projekt ten współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zajęcia prowadził p. Paweł Misiak. Na zakończenie uczestnicy otrzymali stosowny certyfikat, podręcznik oraz pendrive`a.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, bezstresowo, za to przy kawie i ciasteczkach.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin