Get Adobe Flash player

Monthly Archives: marzec 2015

Echa „Słoneczników 2014”

W minioną sobotę w GOK-u odbyła się gala wręczenia kaliskich „Słoneczników ” za 2014. Kapituła pod przew. wójta S. Janickiego wyróżniła wybijających się w 5 kategoriach mieszkańców naszej Gminy.  Szczegóły ilustrujące przebieg imprezy można znaleźć na innych stronach internetowych, w tym miejscu mamy przyjemność poinformować, że wśród wyróżnionych znalazł się nasz kolega z Zarządu, p. Feliks Światczyński. Gratulujemy.

W końcowej części imprezy p. Sławomir Janicki poinformował zebranych o zdobyciu przez nas Kociewskiego Gryfa i wręczył nam okazjonalny list gratulacyjny.

B.P.

„Chłopi” w Myzycznym

Bardzo udany był wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni. Mieliśmy sposobność obejrzeć ciekawe przedstawienie wg „Chłopów” Reymonta. Inscenizacja zrobiona bardzo współcześnie, rozśpiewana i roztańczona, dynamiczna, kolorowa. W prostej ale interesującej scenografii rozgrywał się dramat bohaterów z XIX-wiecznej polskiej wsi.  Przedstawieniu towarzyszyła piękna, nowoczesna muzyka Piotra Dziubka. Na scenie barwiły się odświętne stroje mazowieckie, które szczególnie zachwycały w kujawiakach, oberkach…, porywał śpiew występów solowych i w scenach zbiorowych.

Warto było poświęcić to czwartkowe popołudnie na wizytę w Muzycznym!

B.P.

 

Uroczyste spotkanie Zarządu

We wtorek, 24 marca Zarząd zebrał się na wyjątkowo uroczystym spotkaniu. Powodem była odebrana niedawno nagroda Kociewskiego Gryfa. Przewodnicząca Koła, kol. Ela Pasterska chciała w szczególny sposób podziękować całemu Zarządowi za jego systematyczną i pełną oddania pracę na rzecz naszego emeryckiego środowiska w roku 2014. Z tego tytułu na stole pojawił się – obok  pamiątkowego dyplomu i statuetki Gryfa – tort oraz szampan. W spotkaniu wzięli też udział zaproszeni: wójt Gminy p. Sławomir Janicki i dyr. GOK p. M. Borucka.

W trakcie rozmowy  podsumowaliśmy roczną pracę, przypominaliśmy sobie różne zdarzenia z ubiegłorocznego emeryckiego życia: udane imprezy, wyjazdy, spotkania w szerszym gronie. Mniejsze i większe sukcesy napawają nas dumą i dodają  energii do dalszych zadań. Podbudowani faktem iż nasze  działania spotykają się z tak pozytywną oceną, dopinaliśmy organizacyjnie  kolejną wycieczkę, na Kaszuby i  spotkanie z Super Seniorami.

Przy okazji przypominamy, że w najbliższy czwartek, 26. 03 jedziemy do Teatru Muzycznego. Wyjazd o 16.00 spod UG. Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą legitymacji uprawniającej do zniżki.

B.P.

Kociewski Gryf – dla nas!

12 marca w remizie OSP w Skarszewach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody starosty starogardzkiego – „Kociewski Gryf” za osiągnięcia w 2014 r. w dziedzinie sportu, gospodarki oraz kultury.

W imieniu Wójta Gminy Kaliska złożyliśmy wniosek o przyznanie nam takiej nagrody w dziedzinie kultury, kategoria: organizacje pozarządowe. Szanowna Kapituła, która oceniała przedstawiony przez nas dorobek, zdecydowała, że nasze ubiegłoroczne działania zasługują na to zaszczytne wyróżnienie. Konkurencja była sporo, więc tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi.

Radość, która nas rozpierała, towarzyszyła do końca wieczoru, tym bardziej że mogliśmy uczestniczyć w pięknym koncercie p. Jacka Borkowskiego, który był gwiazdą wieczoru. Aktor niejednokrotnie rozbawił i rozśpiewał publiczność biorącą udział w uroczystości, a nasza przewodnicząca, Elżbietka zaśpiewała w artystą nastrojową piosenkę o miłości! To się nazywa mieć fart!!!
Na scenie wystąpiła także Marieta Czubek – laureatka Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Jedziemy do lasu”.

Na zakończenie organizatorzy imprezy zaprosili na poczęstunek, a na odjezdnym każdy gość otrzymał upominek – regionalne produkty w bardzo gustownym firmowym woreczku.

B.P.

Lutowe spotkanie Zarządu

W ostatni wtorek miesiąca – tradycyjnie już – miało  miejsce, drugie w tym roku, spotkanie Zarządu. W trakcie omówiono najbliższe działania, a przede wszystkim  plany wycieczkowe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwudniowa wycieczka do stolicy może się nie udać, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Jeśli chodzi natomiast o jednodniowy wypad, to wyłoniły się w trakcie dyskusji trzy propozycje: wyjazd na Kaszuby, na Warmię i Mazury lub do Wielkopolski. Ostatecznie Zarząd zdecydował, by przygotować dokładniejszą ofertę wycieczki na Kaszuby.

W czasie tego posiedzenia nakreślono wstępnie ramy tegorocznej majówki dla naszych Super Seniorów. Ponieważ w ubiegłym roku bardzo przyjemnie spędziliśmy letnie miesiące w Ogrodach Frank-Raju, Zarząd postanowił, że tam zorganizujemy w/w imprezę. Spotkanie  planuje się na któryś ciepły, słoneczny dzień, prawdopodobnie w II połowie maja.

W sprawach różnych kol. Elżbieta Pasterska poinformowała o halowym turnieju boule, który miał odbywać się w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach, zachęcała do wzięcia udziału w nim lub przynajmniej kibicowaniu. Ponadto wspomniała o zaproszeniu na galę wręczania nagrody Kociewskie Pióro do restauracji K2 w Borzechowie . Na imprezę zostaliśmy zaproszeni jako ubiegłoroczni laureaci.

B.P.

Plan pracy Zarządu Gminnego Koła PZERiI na rok 2015

27.01

Przedstawienie zadań ,imprez, spotkań i wycieczek Oddziału Rejonowego PZERiI

Plan odwiedzin w domach jubilatów pp. Z H Beyer 29.01 B.B. Kozłowscy

Organizacja spotkań przy grach stolikowych 1X w tyg.

Przygotowanie wieczorku karnawałowego  styczeń

Gimnastyka dla Seniora na sali gimnastycznej szkoły 1 X w tyg.

24.02

Zorganizowanie wyjazdu do teatru na operetkę lub inny spektakl np. Chłopi Teatr Muzyczny w Gdyni 26. 03 godz.16. 00

Propozycje do programu Chata Kociewia Działaj Lokalnie  np.Spotkania z ciekawymi ludżmi

Wyjazd do kina Galeria Kociewska w Tczewie- organizacja wyprawy

„ Wkręceni 2” komedia

Współpraca z GOK-em- projekty i realizacja, pozyskiwanie pieniędzy

31.03

Opracowanie planu wycieczek członków koła na cały rok

Prowadzenie strony internetowej- aktualizowanie, uwagi

Promocja naszego Koła w mediach

28.04

Opracowanie projektu Działaj Lokalnie- podział obowiązków

Zorganizowanie Super Majówki dla seniorów powyżej 80 lat

Wycieczka  dwudniowa Warszawa-Niepokalanów- Żelazowa Wola i inne

Udział w Zebraniu Zarządu Rejonowego w Starogardzie Gd

26.05

Wycieczka  jednodniowa  po najbliższej okolicy- organizacja

Turniej bulle we Franku z ogniskiem- podział obowiązków

30.06

Przygotowania do czynnego udziału w zawodach sportowych

Wybór dyscyplin i ustalenie harmonogramu treningów

28.07

Ognisko nad rzeką Wdą w Czarnej Wodzie ze spływem kajakowym

Spotkanie integracyjne z kołem Osiek lub innym kołem- podział zadań

25.08

Biesiada w Bartlu Wielkim jako przygotowanie do spartakiady- organizacja wyjazdu

Spartakiada 5.09

29.09

Przygotowanie do XV III Przeglądu Twórczości Artystycznej w Starogardzie Gd.(zbiórka prac artystycznych)

Przygotowanie Święta Seniora –2.10 piątek( zaproszenia, dekoracje, poczęstunek, sprawozdanie z działalności)

27.10

Analiza współpracy z GOK-em, UG, stowarzyszeniami  działającymi na terenie naszej gminy, ŚDPS, MRG, szkołą

Udział w plenarnym zebraniu Oddziału Rejonowego w Starogardzie Gd

24.11

Przygotowanie spotkania opłatkowego  (zaproszenia, poczęstunek, dekoracje, msza święta)

Podsumowanie pracy w 2015r.i propozycje zadań  na rok następny

Spotkanie opłatkowe 18.12.2015

Sporządziła: Elżbieta Pasterska

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin