This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Monthly Archives: Marzec 2015

Echa „Słoneczników 2014”

W minioną sobotę w GOK-u odbyła się gala wręczenia kaliskich „Słoneczników ” za 2014. Kapituła pod przew. wójta S. Janickiego wyróżniła wybijających się w 5 kategoriach mieszkańców naszej Gminy.  Szczegóły ilustrujące przebieg imprezy można znaleźć na innych stronach internetowych, w tym miejscu mamy przyjemność poinformować, że wśród wyróżnionych znalazł się nasz kolega z Zarządu, p. Feliks Światczyński. Gratulujemy.

W końcowej części imprezy p. Sławomir Janicki poinformował zebranych o zdobyciu przez nas Kociewskiego Gryfa i wręczył nam okazjonalny list gratulacyjny.

B.P.

„Chłopi” w Myzycznym

Bardzo udany był wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni. Mieliśmy sposobność obejrzeć ciekawe przedstawienie wg „Chłopów” Reymonta. Inscenizacja zrobiona bardzo współcześnie, rozśpiewana i roztańczona, dynamiczna, kolorowa. W prostej ale interesującej scenografii rozgrywał się dramat bohaterów z XIX-wiecznej polskiej wsi.  Przedstawieniu towarzyszyła piękna, nowoczesna muzyka Piotra Dziubka. Na scenie barwiły się odświętne stroje mazowieckie, które szczególnie zachwycały w kujawiakach, oberkach…, porywał śpiew występów solowych i w scenach zbiorowych.

Warto było poświęcić to czwartkowe popołudnie na wizytę w Muzycznym!

B.P.

 

Uroczyste spotkanie Zarządu

We wtorek, 24 marca Zarząd zebrał się na wyjątkowo uroczystym spotkaniu. Powodem była odebrana niedawno nagroda Kociewskiego Gryfa. Przewodnicząca Koła, kol. Ela Pasterska chciała w szczególny sposób podziękować całemu Zarządowi za jego systematyczną i pełną oddania pracę na rzecz naszego emeryckiego środowiska w roku 2014. Z tego tytułu na stole pojawił się – obok  pamiątkowego dyplomu i statuetki Gryfa – tort oraz szampan. W spotkaniu wzięli też udział zaproszeni: wójt Gminy p. Sławomir Janicki i dyr. GOK p. M. Borucka.

W trakcie rozmowy  podsumowaliśmy roczną pracę, przypominaliśmy sobie różne zdarzenia z ubiegłorocznego emeryckiego życia: udane imprezy, wyjazdy, spotkania w szerszym gronie. Mniejsze i większe sukcesy napawają nas dumą i dodają  energii do dalszych zadań. Podbudowani faktem iż nasze  działania spotykają się z tak pozytywną oceną, dopinaliśmy organizacyjnie  kolejną wycieczkę, na Kaszuby i  spotkanie z Super Seniorami.

Przy okazji przypominamy, że w najbliższy czwartek, 26. 03 jedziemy do Teatru Muzycznego. Wyjazd o 16.00 spod UG. Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą legitymacji uprawniającej do zniżki.

B.P.

Kociewski Gryf – dla nas!

12 marca w remizie OSP w Skarszewach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagrody starosty starogardzkiego – „Kociewski Gryf” za osiągnięcia w 2014 r. w dziedzinie sportu, gospodarki oraz kultury.

W imieniu Wójta Gminy Kaliska złożyliśmy wniosek o przyznanie nam takiej nagrody w dziedzinie kultury, kategoria: organizacje pozarządowe. Szanowna Kapituła, która oceniała przedstawiony przez nas dorobek, zdecydowała, że nasze ubiegłoroczne działania zasługują na to zaszczytne wyróżnienie. Konkurencja była sporo, więc tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi.

Radość, która nas rozpierała, towarzyszyła do końca wieczoru, tym bardziej że mogliśmy uczestniczyć w pięknym koncercie p. Jacka Borkowskiego, który był gwiazdą wieczoru. Aktor niejednokrotnie rozbawił i rozśpiewał publiczność biorącą udział w uroczystości, a nasza przewodnicząca, Elżbietka zaśpiewała w artystą nastrojową piosenkę o miłości! To się nazywa mieć fart!!!
Na scenie wystąpiła także Marieta Czubek – laureatka Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Jedziemy do lasu”.

Na zakończenie organizatorzy imprezy zaprosili na poczęstunek, a na odjezdnym każdy gość otrzymał upominek – regionalne produkty w bardzo gustownym firmowym woreczku.

B.P.

Lutowe spotkanie Zarządu

W ostatni wtorek miesiąca – tradycyjnie już – miało  miejsce, drugie w tym roku, spotkanie Zarządu. W trakcie omówiono najbliższe działania, a przede wszystkim  plany wycieczkowe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwudniowa wycieczka do stolicy może się nie udać, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Jeśli chodzi natomiast o jednodniowy wypad, to wyłoniły się w trakcie dyskusji trzy propozycje: wyjazd na Kaszuby, na Warmię i Mazury lub do Wielkopolski. Ostatecznie Zarząd zdecydował, by przygotować dokładniejszą ofertę wycieczki na Kaszuby.

W czasie tego posiedzenia nakreślono wstępnie ramy tegorocznej majówki dla naszych Super Seniorów. Ponieważ w ubiegłym roku bardzo przyjemnie spędziliśmy letnie miesiące w Ogrodach Frank-Raju, Zarząd postanowił, że tam zorganizujemy w/w imprezę. Spotkanie  planuje się na któryś ciepły, słoneczny dzień, prawdopodobnie w II połowie maja.

W sprawach różnych kol. Elżbieta Pasterska poinformowała o halowym turnieju boule, który miał odbywać się w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach, zachęcała do wzięcia udziału w nim lub przynajmniej kibicowaniu. Ponadto wspomniała o zaproszeniu na galę wręczania nagrody Kociewskie Pióro do restauracji K2 w Borzechowie . Na imprezę zostaliśmy zaproszeni jako ubiegłoroczni laureaci.

B.P.

Plan pracy Zarządu Gminnego Koła PZERiI na rok 2015

27.01

Przedstawienie zadań ,imprez, spotkań i wycieczek Oddziału Rejonowego PZERiI

Plan odwiedzin w domach jubilatów pp. Z H Beyer 29.01 B.B. Kozłowscy

Organizacja spotkań przy grach stolikowych 1X w tyg.

Przygotowanie wieczorku karnawałowego  styczeń

Gimnastyka dla Seniora na sali gimnastycznej szkoły 1 X w tyg.

24.02

Zorganizowanie wyjazdu do teatru na operetkę lub inny spektakl np. Chłopi Teatr Muzyczny w Gdyni 26. 03 godz.16. 00

Propozycje do programu Chata Kociewia Działaj Lokalnie  np.Spotkania z ciekawymi ludżmi

Wyjazd do kina Galeria Kociewska w Tczewie- organizacja wyprawy

„ Wkręceni 2” komedia

Współpraca z GOK-em- projekty i realizacja, pozyskiwanie pieniędzy

31.03

Opracowanie planu wycieczek członków koła na cały rok

Prowadzenie strony internetowej- aktualizowanie, uwagi

Promocja naszego Koła w mediach

28.04

Opracowanie projektu Działaj Lokalnie- podział obowiązków

Zorganizowanie Super Majówki dla seniorów powyżej 80 lat

Wycieczka  dwudniowa Warszawa-Niepokalanów- Żelazowa Wola i inne

Udział w Zebraniu Zarządu Rejonowego w Starogardzie Gd

26.05

Wycieczka  jednodniowa  po najbliższej okolicy- organizacja

Turniej bulle we Franku z ogniskiem- podział obowiązków

30.06

Przygotowania do czynnego udziału w zawodach sportowych

Wybór dyscyplin i ustalenie harmonogramu treningów

28.07

Ognisko nad rzeką Wdą w Czarnej Wodzie ze spływem kajakowym

Spotkanie integracyjne z kołem Osiek lub innym kołem- podział zadań

25.08

Biesiada w Bartlu Wielkim jako przygotowanie do spartakiady- organizacja wyjazdu

Spartakiada 5.09

29.09

Przygotowanie do XV III Przeglądu Twórczości Artystycznej w Starogardzie Gd.(zbiórka prac artystycznych)

Przygotowanie Święta Seniora –2.10 piątek( zaproszenia, dekoracje, poczęstunek, sprawozdanie z działalności)

27.10

Analiza współpracy z GOK-em, UG, stowarzyszeniami  działającymi na terenie naszej gminy, ŚDPS, MRG, szkołą

Udział w plenarnym zebraniu Oddziału Rejonowego w Starogardzie Gd

24.11

Przygotowanie spotkania opłatkowego  (zaproszenia, poczęstunek, dekoracje, msza święta)

Podsumowanie pracy w 2015r.i propozycje zadań  na rok następny

Spotkanie opłatkowe 18.12.2015

Sporządziła: Elżbieta Pasterska

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin