This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Monthly Archives: Czerwiec 2017

Projekt czas zacząć!

Zarząd Stowarzyszenia przypomina, że w najbliższy czwartek, 29 czerwca rozpoczynamy realizację projektu Działaj Lokalnie pt. „Dycht rychtych po naszamu”. W związku z tym zapraszamy na boisko we Franku na godzinę 16-tą. W trakcie spotkania rozegramy też turniej boule. Już szykujemy dla uczestników nagrody i ognisko.

Znalezione obrazy dla zapytania haft kociewskiZnalezione obrazy dla zapytania haft kociewskiZnalezione obrazy dla zapytania haft kociewski

Wianki, wianki, wianki…

W miniony czwartek, 22 czerwca zorganizowaliśmy dla naszych członków imprezę świętojańska. Wieczorkiem udaliśmy się do Gogolinka, by tam wspólnie świętować noc Kupały. Po pochmurnym dniu ukazało się – specjalnie dla nas – słoneczko, które towarzyszyło nam aż do zachodu. Przez kilka godzin biesiadowaliśmy przy suto zastawionych stołach. Jak przystało na tego typu imprezę nie zabrakło biesiadnych piosenek i korowodowych tańców. Kto miał ochotę, mógł nad ogniskiem usmażyć sobie kiełbaskę.

O zmierzchu udaliśmy się nad brzeg jeziora, by na jego taflę puszczać wianki. Pogoda była prawie bezwietrzna, więc barwne kwiatowe kółeczka spokojnie unosiły się na wodzie i długo jeszcze widać było palące się świeczuszki.

Podobny obraz

„Jak nie czytam, jak czytam”

Znalezione obrazy dla zapytania książka

„Seniorzy do czytania skorzy” – pod takim hasłem uczestniczyliśmy w niecodziennej imprezie zorganizowanej przez bibliotekę szkolną.

20 czerwca na boisku przy ZSP w Kaliskach młodzież szkolna, przedszkolaki,  pensjonariusze ŚDS oraz nasz dwudziestoosobowa grupa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Barwny pochód – z transparentami i książkami przemaszerował przez stadion, po czym na murawie utworzono ogromny napis: „Czytamy”.  Nad zgromadzonymi latał dron, który rejestrował wszystkie poczynania dziejące się w trakcie happeningu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak interesującym przedsięwzięciu i wespół z biblioteką (kierowaną przez p. Sylwię Pasterską), promować czytelnictwo.

Podobny obraz

Biskupin – Wenecja – Gąsawa

W poniedziałek, 12 czerwca wstaliśmy wyjątkowo wcześnie, bo już o 6.00 czekał na nas autokar. Mieliśmy w perspektywie długą drogę do Biskupina, ale jak to w naszym towarzystwie, czas minął niepostrzeżenie i przed 9.00 byliśmy na miejscu. W Biskupinie spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadziła nas po całym obiekcie, opowiadając o przeszłości słowiańskich przodków, sięgając kolejno po czasy kamienia, brązu i żelaza.

Potem odwiedziliśmy Wenecję, która leży nieopodal Biskupina. Znajduje się tam Muzeum Kolei Wąskotorowej. Na świeżym powietrzu wyeksponowano kilkanaście parowozów i wagoników, którymi niegdyś przewożono ludzi i towary. W Wenecji obejrzeliśmy też ruiny zamku obronnego z XIVw.
Następnie udaliśmy się do Gąsawy i zwiedziliśmy tamtejszy XVII-wieczny modrzewiowy kościółek pw. św. Mikołaja.
W Gąsawie udało nam się również zjeść obiad, po czym w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Marcinkowo. Tam właśnie zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe pod pomnikiem Leszka Białego.

Na tym wyczerpaliśmy program wycieczki i wróciliśmy do domu. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych udało nam się nie zmoknąć, a nawet chwilami zażywaliśmy kąpieli słonecznych.

Rejestracja stowarzyszenia

Z przyjemnością informujemy wszystkich zainteresowanych, że z dniem 26.05.2017 zostaliśmy sądownie zarejestrowani jako stowarzyszenie pod nazwą Kaliskie Stowarzyszenie Seniorów. Otwieramy nową kartę naszej wspólnej działalności!

Plany na czerwiec

Czerwiec zapowiada się bardzo bogato i ciekawie.

12 w poniedziałek wybieramy się na wycieczkę na trasie Biskupin – Wenecja – Gąsawa. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że koszt jest bardzo niewielki. Warto zostawić wszystkie codzienne sprawy, zamknąć dokładnie dom  i wyruszyć „w świat”.

22   w czwartek Noc Kupały w Gogolinku. Na miejscu dostaniemy gorące napoje, będzie przygotowane ognisko. Cała reszta (jedzenie i inne napoje) we własnym zakresie. Wyjazd z przystanku PKS o 18.00. Prosimy zgłaszać chęć wyjazdu do kol. Lucyny.

29 w czwartek rozpoczęcie projektu połączone z grą w boule we Franku. Początek o godz. 16.00. Dotarcie we własnym zakresie. Przygotujemy ognisko z kiełbaskami.

Mamy pieniądze na projekt!

Miło nam Państwu donieść, że – podobnie jak w latach ubiegłych – otrzymaliśmy dofinansowanie ( kwotą przeszło 4tys.) na realizację kolejnego naszego projektu. Tym razem pt. „Dych rychtych po naszamu”. Zaczniemy już w czerwcu i będziemy się spotykać w różnych miejscach do listopada.
Wszystkie szczegóły podamy przy najbliższej okazji.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin