Get Adobe Flash player

Monthly Archives: czerwiec 2017

Projekt czas zacząć!

Zarząd Stowarzyszenia przypomina, że w najbliższy czwartek, 29 czerwca rozpoczynamy realizację projektu Działaj Lokalnie pt. „Dycht rychtych po naszamu”. W związku z tym zapraszamy na boisko we Franku na godzinę 16-tą. W trakcie spotkania rozegramy też turniej boule. Już szykujemy dla uczestników nagrody i ognisko.

Znalezione obrazy dla zapytania haft kociewskiZnalezione obrazy dla zapytania haft kociewskiZnalezione obrazy dla zapytania haft kociewski

Wianki, wianki, wianki…

W miniony czwartek, 22 czerwca zorganizowaliśmy dla naszych członków imprezę świętojańska. Wieczorkiem udaliśmy się do Gogolinka, by tam wspólnie świętować noc Kupały. Po pochmurnym dniu ukazało się – specjalnie dla nas – słoneczko, które towarzyszyło nam aż do zachodu. Przez kilka godzin biesiadowaliśmy przy suto zastawionych stołach. Jak przystało na tego typu imprezę nie zabrakło biesiadnych piosenek i korowodowych tańców. Kto miał ochotę, mógł nad ogniskiem usmażyć sobie kiełbaskę.

O zmierzchu udaliśmy się nad brzeg jeziora, by na jego taflę puszczać wianki. Pogoda była prawie bezwietrzna, więc barwne kwiatowe kółeczka spokojnie unosiły się na wodzie i długo jeszcze widać było palące się świeczuszki.

Podobny obraz

„Jak nie czytam, jak czytam”

Znalezione obrazy dla zapytania książka

„Seniorzy do czytania skorzy” – pod takim hasłem uczestniczyliśmy w niecodziennej imprezie zorganizowanej przez bibliotekę szkolną.

20 czerwca na boisku przy ZSP w Kaliskach młodzież szkolna, przedszkolaki,  pensjonariusze ŚDS oraz nasz dwudziestoosobowa grupa wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Barwny pochód – z transparentami i książkami przemaszerował przez stadion, po czym na murawie utworzono ogromny napis: „Czytamy”.  Nad zgromadzonymi latał dron, który rejestrował wszystkie poczynania dziejące się w trakcie happeningu.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak interesującym przedsięwzięciu i wespół z biblioteką (kierowaną przez p. Sylwię Pasterską), promować czytelnictwo.

Podobny obraz

Biskupin – Wenecja – Gąsawa

W poniedziałek, 12 czerwca wstaliśmy wyjątkowo wcześnie, bo już o 6.00 czekał na nas autokar. Mieliśmy w perspektywie długą drogę do Biskupina, ale jak to w naszym towarzystwie, czas minął niepostrzeżenie i przed 9.00 byliśmy na miejscu. W Biskupinie spotkaliśmy się z panią przewodnik, która oprowadziła nas po całym obiekcie, opowiadając o przeszłości słowiańskich przodków, sięgając kolejno po czasy kamienia, brązu i żelaza.

Potem odwiedziliśmy Wenecję, która leży nieopodal Biskupina. Znajduje się tam Muzeum Kolei Wąskotorowej. Na świeżym powietrzu wyeksponowano kilkanaście parowozów i wagoników, którymi niegdyś przewożono ludzi i towary. W Wenecji obejrzeliśmy też ruiny zamku obronnego z XIVw.
Następnie udaliśmy się do Gąsawy i zwiedziliśmy tamtejszy XVII-wieczny modrzewiowy kościółek pw. św. Mikołaja.
W Gąsawie udało nam się również zjeść obiad, po czym w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Marcinkowo. Tam właśnie zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe pod pomnikiem Leszka Białego.

Na tym wyczerpaliśmy program wycieczki i wróciliśmy do domu. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych udało nam się nie zmoknąć, a nawet chwilami zażywaliśmy kąpieli słonecznych.

Rejestracja stowarzyszenia

Z przyjemnością informujemy wszystkich zainteresowanych, że z dniem 26.05.2017 zostaliśmy sądownie zarejestrowani jako stowarzyszenie pod nazwą Kaliskie Stowarzyszenie Seniorów. Otwieramy nową kartę naszej wspólnej działalności!

Plany na czerwiec

Czerwiec zapowiada się bardzo bogato i ciekawie.

12 w poniedziałek wybieramy się na wycieczkę na trasie Biskupin – Wenecja – Gąsawa. Zachęcamy do udziału tym bardziej, że koszt jest bardzo niewielki. Warto zostawić wszystkie codzienne sprawy, zamknąć dokładnie dom  i wyruszyć „w świat”.

22   w czwartek Noc Kupały w Gogolinku. Na miejscu dostaniemy gorące napoje, będzie przygotowane ognisko. Cała reszta (jedzenie i inne napoje) we własnym zakresie. Wyjazd z przystanku PKS o 18.00. Prosimy zgłaszać chęć wyjazdu do kol. Lucyny.

29 w czwartek rozpoczęcie projektu połączone z grą w boule we Franku. Początek o godz. 16.00. Dotarcie we własnym zakresie. Przygotujemy ognisko z kiełbaskami.

Mamy pieniądze na projekt!

Miło nam Państwu donieść, że – podobnie jak w latach ubiegłych – otrzymaliśmy dofinansowanie ( kwotą przeszło 4tys.) na realizację kolejnego naszego projektu. Tym razem pt. „Dych rychtych po naszamu”. Zaczniemy już w czerwcu i będziemy się spotykać w różnych miejscach do listopada.
Wszystkie szczegóły podamy przy najbliższej okazji.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin