Pilne – propozycja na 2019r
Propozycja wyjazdowa. Jeszcze nie skończył się rok 2018, a już myślimy o tym, jak zagospodarować następny. I tak, 9 stycznia 2019 planujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na koncert Sylwester na bis. Bilety są już zarezerwowane, ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru, więc wszyscy, którzy mają ochotę na ten koncert, muszą się szybko decydować. Tym bardziej, że do 22 listopada musimy dokonać wpłaty do kasy teatru.
Cena biletu to 60zł, do tego musimy doliczyć koszt przejazdu, na dziś to 25zł, łącznie 85zł
Chętni proszeni są o szybką decyzję. Zgłoszenia i wpłaty do 15-ego listopada,
jak zawsze, przyjmuje kol. Lucynka Kawecka.
Lekcja tańca
Na wyraźne życzenie zainteresowanych zorganizowaliśmy wczoraj, 23 października dodatkową lekcję poloneza. Tym razem udało nam się wejść na małą salę gimnastyczną do szkoły w Kaliskach. Przez godzinkę ćwiczyliśmy pod czujnym okiem p. Beaty Zaręby. Jak nam szło, można zobaczyć w galerii, ale wciąż jeszcze czujemy niedosyt, więc być może będą kolejne próby.
Smutne pożegnanie
W ubiegły wtorek, 16 października, pożegnaliśmy – wyruszającego w swoją ostatnią drogę – p. Huberta Kopciowskiego. Pan Hubert był wieloletnim członkiem naszej emeryckiej społeczności. Często wspierał nasze działania. Mieliśmy przyjemność realizować jeden z projektów na terenie Polskich Ogrodów Ozdobnych we Franku. Ogrodów, które powstały dzięki pomysłowi i wykonawstwu Pana Huberta. Odszedł człowiek mądry, a jednocześnie skromny, serdeczny i życzliwy. W naszej pamięci pozostanie na zawsze.
Nasza Biało-Czerwona – „Poloneza czas zacząć…”
17 października spotkaliśmy się ponownie w Domu Strażaka. W dalszym ciągu realizujemy projekt Nasza Biało-Czerwona, który przygotowaliśmy w związku z obchodzonym w tym roku stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.
Środowe spotkanie miało dwojaki przebieg. W pierwszej części ćwiczyliśmy umiejętności śpiewacze. Oczywiście pod kierunkiem p. Danieli Ebertowskiej – Roli. Doskonaliliśmy wykonanie takich m.in. pieśni, jak Pierwsza brygada, Bywaj dziewczę zdrowe, Rozszumiały się wierzby płaczące, Deszcz jesienny, wojenko, wojenko… Trzeba stwierdzić, że z całkiem niezłym efektem!
Po tej „śpiewającej części”, przeszliśmy do tańca. Pani Beata Zaręba cierpliwie uczyła nas podstawowego kroku poloneza, a także kilku nieskomplikowanych figur tanecznych. Jak na nowicjuszy, sprawowaliśmy się dobrze. Czuliśmy jednak, że nie do końca jeszcze oponowaliśmy taniec i pojawił się pomysł, by spotkać się ponownie. Będziemy więc dalej doskonalić umiejętności.
Polonez – dodatkowe spotkanie
Na dodatkową lekcję nauki tańca – poloneza – zapraszamy chętnych we wtorek, 23 października na godzinę 16-ą na małą salę gimnastyczną do szkoły w Kaliskach.
Spotkanie zorganizowane na specjalną prośbę grona zainteresowanych, którzy już trochę ćwiczyli, ale poczuli wyraźny niedosyt. Zapraszamy również wszystkich, którzy jeszcze chcieliby spróbować.
Nauka odbywa się pod kierunkiem p. Beaty Zaręby.
„Poloneza czas zacząć…”
Chętnych do pośpiewania i potańczenia zapraszamy na środę, 17-ego października, o godzinie 17-ej, do Domu Strażaka. Spotkanie w ramach projektu Nasza Biało-Czerwona.
Nasza Biało-Czerwona – „Tańcowała igła z nitką”.
Dzisiejsze (11 października), kolejne już spotkanie projektowe, poświęciliśmy szyciu! A co?! Też umiemy!
Tym razem mieliśmy sposobność poznać genezę powstania naszej kokardy narodowej (błędnie nazywanej kotylionem). Nie ograniczyliśmy się, oczywiście, do samej teorii, skąd się wzięła ta kokarda, jaką ma kolorystykę i symbolikę…
Dla wprowadzenia w odpowiedni nastrój Małgosia Pozorska pięknie przeczytała wzruszający fragment opowiadania Marii Dąbrowskiej Marcin Kozera.
A potem, ponieważ wszystkie materiały mieliśmy przygotowane, raz- dwa poszły w ruch igły, nici i nożyczki. Popijając kawusię i herbatkę, pogryzając ciasteczka, ani się nie obejrzeliśmy, jak spod igły powstało przeszło 80 kokard.
Na Święto Niepodległości będzie jak znalazł.