Get Adobe Flash player

Monthly Archives: październik 2021

Styczniowy koncert

Szanowni nasi Członkowie, pojawiła się możliwość wyjazdu na koncert zespołu Śląsk w styczniu przyszłego roku. Impreza w cenie 50zł, resztą kwoty dopłaca UG.
Ilość miejsc ograniczona poprzez pojemność autokaru, więc swój udział należy zgłosić kol. Lucynce.

Spotkanie Zarządu 19.10

Członkowie Zarządu spotkali się kilka dni temu, by – jak co miesiąc – omówić bieżące sprawy.
1. informujemy, że nasze spotkania z grami ostatecznie będą się odbywać w czwartki, niezmiennie od 17-ej do 20-ej. Prosimy, by przychodziły osoby, które w danej chwili czują się zdrowe, bez katarów, kaszlu i innych infekcji. Dla dobra nas wszystkich.
2. znamy już termin spotkania opłatkowego, które ma się odbyć 16 grudnia o godz. 14-ej.
3. w sobotę 23 br w GOK-u odbędzie się wernisaż prac mieszkańców naszej Gminy. Zapraszamy do przyjścia, tym bardziej, że wystawia swoje prace wielu członków naszego Stowarzyszenia.

30 września – kierunek Wdzydze

Jezioro Wdzydze – LOT Serce Kaszub

Pisząca te słowa – z przyczyn rodzinnych – nie mogła, niestety, być obecna na ostatniej naszej wyprawie stateczkiem po Jeziorze Wdzydzkim.  Czego szczerze żałuje. Nie mniej wróbelki ćwierkały, że wycieczkę należy uznać
za udaną i nawet pogoda jak na koniec września była wspaniała.

Obecnym i tym, którzy z różnych przyczyn, w niej nie uczestniczyli, przypominam, że głównym celem wyjazdu był rejs statkiem. Wycieczkowicze-62 osoby- udali się więc do Wdzydz Kiszewskich i tam wsiedli na pokład. W około godzinnym rejsie opłynęli wodami jeziora wyspę Duży Ostrów, a następnie mieli okazję obejrzeć szeroką panoramę jezior z wieży widokowej. Jest to dodatkowa atrakcja tych wód, gdyż z góry rozciąga się piękny widok na cztery sąsiadujące ze sobą akweny, jeziora: Wdzydze, Radolne, Gołuń, Jelenie,  układają się na kształt krzyża (warto też wspomnieć, że Zespół Jezior Wdzydzkich Kaszubi określają mianem „Morza Kaszubskiego”).

Impreza zakończyła się odpoczynkiem połączonym z pysznym obiadem
w Starych Polaszkach.

Wycieczkę zorganizowała i nad całością czuwała kol. Elżbieta Adamowska

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin