Get Adobe Flash player

Monthly Archives: maj 2013

28 maja – Super Majówka, Czarne

28 maja, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, odbyła się przemiła impreza dla najstarszych członków Koła, naszych Super Seniorów. Autokarem udaliśmy się do Czarnego, do przedsiębiorstwa agroturystycznego pp. Cieplińskich, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci.

Przy słodkim poczęstunku ( i nie tylko) spędziliśmy wspaniałe kilka godzin, mimo iż pogoda nas nie rozpieszczała. Były śpiewy, wierszyki i żarciki, jak to zwykle bywa w naszym emeryckim gronie.

Szczególnie miłym akcentem imprezy okazały się obchody 88 rocznicy urodzin p. Ludwiki Ossowskiej (która przez wiele lat pracowała w Zarządzie Koła); były kwiaty oraz życzenia stu lat pięknie przez wszystkich odśpiewane.

Również pp. Różewiczowie poinformowali zebranych o swoim jubileuszu 60-lecia, czyli Diamentowych Godów, pożycia małżeńskiego.

B.P.

Planowana wycieczka na Hel

Na ostatnim spotkaniu Zarządu ustalono szczegóły planowanej wycieczki na HEL.

Wycieczka odbędzie się 15 czerwca, w sobotę. Wyjazd spod Urzędu Gminy nastąpi o godzinie 6-ej rano. Autokar zawiezie nas do Gdyni, a stamtąd udamy się na Hel tramwajem wodnym. W programie mamy do obejrzenia Fokarium, Muzeum Rybołówstwa oraz  Muzeum Obrony Wybrzeża.

Koszt wycieczki to 55 zł dla członków Koła i 75 zł dla pozostałych uczestników.

Wycieczka zapowiada się bardzo atrakcyjnie, zapraszamy więc do wzięcia w niej udziału. Zapisy prowadzą pp. Lucyna Kawecka i Elżbieta Pasterska.

B.P.

23 maja-spotkanie Zarządu

Na comiesięcznym spotkaniu Zarządu  p. Elżbieta Pasterska na początek poinformowała, że nadeszło podziękowanie dla Koła za wkład w tegoroczną edycję WOŚP. Następnie członkowie Zarządu dyskutowali nad przystąpieniem w bieżącym roku do projektu Chaty Kociewia „Działaj Lokalnie”. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po zapoznaniu się z wnioskiem o dofinansowanie oraz ustaleniu, gdzie emeryci będą się spotykać podczas spodziewanego remontu GOK-u.

Kolejna sprawa – Super Majówka dla najstarszych członków Koła. Poczyniono ostatnie przygotowania do organizacji tej imprezy.

Zarząd ustalił też przebieg czerwcowej wycieczki na Hel.

Na koniec Zarząd podjął decyzję o wysłaniu kondolencji w związku za śmiercią p. Alfonsa Kuli, działacza kulturalnego w gminie Lubichowo.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin