Get Adobe Flash player

Monthly Archives: maj 2017

Informacje wycieczkowe

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 12 czerwca jedziemy na jednodniową wycieczkę do Biskupina, Wenecji i Gąsawy. Wyjazd wcześnie rano o godzinie 6.00 z przystanku PKS w Kaliskach. Całkowity koszt wycieczki to jedynie 40 złotych, a więc bardzo tanio, jak na taką trasę i ciekawe obiekty.
W  picie i jedzenie należy się zaopatrzyć we własnym zakresie, choć na pewno będzie okazja do wypicia gdzieś na trasie kawy.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmuje kol.Lucynka Kawecka.

 

Znalezione obrazy dla zapytania biskupin

Majówka w Gogolinku

Piękna pogoda towarzyszyła naszemu spotkaniu w Gogolinku (na miejsce zawiózł nas p. Andrzej Prabucki). W tym roku do grona  szacownych Super Seniorów dołączyła p. Zdzisława Dorawa. Frekwencja dopisała, bawiło się z nami kilkunastu najstarszych członków naszego grona. Obecna była również p. Bernardyna Zielińska, która już jakiś czas temu przekroczyła symboliczną cyfrę stu lat.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, wszystko było przygotowane, stoły poustawiane i nakryte, rozpalony ruszt. Rozsiedliśmy się więc wygodnie przy stołach, pod daszkiem, bo słońce tego dnia operowało intensywnie.

Na wstępie wysłuchaliśmy pouczającej prelekcji dzielnicowego z Kalisk.   Pan asp. Maciej Deja przygotował interesującą prezentację nt. bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się z niej, jak mamy się zachować w różnych życiowych sytuacjach, tak by nie spotkało nas nic złego. Przekazane informacje były niezwykle cenne i na pewno uczuliły nas  na sprawy związane z  bezpieczeństwem.
Po prelekcji oddawaliśmy się już tylko rozrywkom. Piliśmy kawę, jedliśmy słodkie ciasta, rozmawiali, tańczyli i śpiewali, spacerowali. W trakcie zabawy okazało się, że kol. Felek Światczyński miał tego dnia imieniny, pojawiła się zatem okazja do dodatkowych atrakcji.

     W międzyczasie – aby z sił nie opaść – posililiśmy się kiełbaską z rusztu.
Spędziliśmy miłe 3 godziny w pięknym otoczeniu przyrody, w lesie, nad  jeziorem.

Wycieczka w czerwcu

Na 12 czerwca planujemy jednodniowy wyjazd. Tym razem – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Państwa – ruszymy w drogę na trasie Biskupin – Wenecja – Gąsawa. W Biskupinie zwiedzimy osadę i Muzeum Archeologiczne, w Wenecji zajrzymy do Muzeum Kolei Wąskotorowej, a w Gąsawie obejrzymy drewniany kościółek pw św. Mikołaja z XVII.

Szczegóły dotyczące kosztów i godziny wyjazdu podamy nieco później, bo cały czas trwają uzgodnienia. Na razie zgłaszajmy chęć wyjazdu do Lucynki Kaweckiej i zbierajmy pieniążki.

Informacja dla Super Seniorów!

Doroczna majówka dla naszych wyjątkowych Super Seniorów!
Dograliśmy terminy i wszystkie organizacyjne sprawy i możemy z wielką radością zaprosić najstarszych członków naszego szacownego grona.  W tym roku świętować będziemy
w Gogolinku 18 maja (czwartek , w godz. od 10.00 do 13.00. Mając nadzieję na wspaniałą słoneczną, ciepłą pogodę przygotowujemy poczęstunek i liczne niespodzianki.

Jak zwykle podstawiamy autokar o godzinie 9.30 na przystanku PKS. Autobus pojedzie trasą przez Piece, skąd również zabierze chętnych.

 

     Ponadto informujemy, że wciąż czekamy na rejestrację naszego stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że stanie się to lada dzień, bo pracujemy nad nowym projektem, który chcemy realizować na przełomie lata i jesieni.

 

Na czerwiec planujemy jednodniową wycieczkę, szczegóły podamy, jak wszystko będzie uzgodnione z przewoźnikiem i obiektami turystycznymi.

 

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin