Get Adobe Flash player

Monthly Archives: lipiec 2013

Projekt „Seniorze, nie irytuj się”

Z przyjemnością donosimy, że kolejny raz otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie. Tym razem przygotowaliśmy projekt, którego celem ma być integrowanie się przy – zapomnianych już nieco – grach towarzyskich.

Będziemy się spotykać dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innej miejscowości naszej Gminy. W czasie dwugodzinnych spotkań przypomnimy sobie zasady różnych gier stolikowych i karcianych i popróbujemy swoich sił w rozgrywkach. Udział w spotkaniach może wziąć każdy chętny, można ze sobą przyprowadzić dzieci, wnuki…

Na realizację projektu otrzymaliśmy sumę 4950  złotych. Zakupimy za nie komplety gier, zaprosimy instruktorów, zorganizujemy na zakończenie festiwal gier z dyplomami i nagrodami.

Inauguracja projektu zaplanowana została na 22 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Cieciorce.

 

Terminarz kolejnych spotkań przedstawia się następująco:

 22. 08 – świetlica w  Cieciorce – spotkanie inauguracyjne, na dobry początek

05. 09 – boisko we Franku – gramy w boulles, na świeżym powietrzu

10.09 – świetlica w Iwiczne – scrabble, zabawa słowami

03.10 – w Chacie Kociewskiej w Piecach – królewskie szachy

17.10 – świetlica w Bartlu Wielkim – stary dobry remik

31.10 – remiza strażacka w Kaliskach – top kanadyjski, coś nowego

14.11 – świetlica w Czarnem – warcaby, chińczyk, młynek

21.11 – świetlica w Cieciorce – jenga, domino, dla sprytnych

05.12 – szkoła w Kaliskach – Festiwal gier, rozgrywki z nagrodami, zakończenie projektu

 Spotkania odbywać się będą o stałej porze: w godzinach od 17.00 do 19.00

A jako że czas już nadejdzie jesienny, raczyć się będziemy krzepiącymi herbatkami z różnych stron świata z dodatkiem czegoś słodkiego na ząbek.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w proponowanej zabawie. Liczymy, że będą nam towarzyszyć dobry humor, radość, beztroska.

(dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.)

Co nowego na ostatnim spotkaniu Zarządu, 24.07?

Na spotkaniu przede wszystkim dograne zostały  szczegóły czekających nas w najbliższym czasie imprez. Pierwsza z nich to biwak w Bartlu Wielkim, potem jednodniowa wycieczka w Bory Tucholskie, planowana na 20 sierpnia (można już  zgłaszać swój akces u pp. Lucyny Kaweckiej i Elżbiety Pasterskiej).

Omówiono także sposób realizacji projektu „Stary, nie irytuj się” w ramach programu „Działaj Lokalnie”, który będzie się toczył przez kilka miesięcy, począwszy od sierpnia (szczegóły w oddzielnej informacji).

Wyjątkowo uroczystym momentem zebrania było uczczenie 80. rocznicy urodzin p. Kornelii Ziółkowskiej, która od wielu lat pracuje na rzecz naszego Koła, będąc członkiem jego Zarządu przez kilka kolejnych kadencji. Pani Kornelia jest powszechnie znana i ceniona, a w naszym Kole przede wszystkim dba o organizowanie interesujących wycieczek krajoznawczych.

B.P.

1 sierpnia spotykamy się w Bartlu Wielkim

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w czwartek, 1 sierpnia spotykamy się na corocznym biwaczku w Bartlu Wielkim. Wynajęty  autobus odjedzie  spod Urzędu Gminy o godz. 14-ej.

 

Planowany biwak w Bartlu Wielkim

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w corocznym biwaku w Bartlu Wielkim. Spotkamy się tam w otoczeniu pięknej przyrody, w miłym towarzystwie koleżanek i kolegów naszego Koła.

Impreza odbędzie się 1 sierpnia. Wyjazd nastąpi o godzinie 14.00 spod Urzędu Gminy. Warto zabrać ze sobą jakąś kiełbaskę do usmażenia i napoje (jakie kto lubi). Organizatorzy zapewnią smakowity chlebek z pysznym smalcem.

Na biwaku ustalimy szczegóły naszego udziału w IX Spartakiadzie, ale już dziś można zgłaszać swój udział;  zapisy prowadzą p. Barbara Beling i p. Karol Piszczek.

Czerwcowe spotkanie Zarządu

Na czerwcowym spotkaniu Zarządu naszego Koła przew. p. Elżbieta Pasterska poinformowała o przebiegu Zjazdu delegatów Oddziału Rejonowego PZERiI w Starogardzie Gdańskim. Następnie podsumowała przebieg wycieczki na Hel. Wyprawę oceniono pozytywnie i jej organizatorzy spotkali się ze słowami uznania za dobrze wykonaną pracę. Ustalono termin biwaku w Bartlu Wielkim na 1 sierpnia. Biwak ten jest jednocześnie rozpoczęciem przygotowań do IX Spartakiady, która odbędzie się w 7 września w Starogardzie Gdańskim. Program i regulamin Spartakiady niewiele różni się od tych z lat poprzednich. Kolejny temat spotkania to następna wycieczka, jaka ma się odbyć jeszcze w sierpniu, tym razem do kilku atrakcyjnych miejscowości w obrębie Borów Tucholskich (szczegóły podane zostaną w  późniejszym terminie).

P.Elżbieta Pasterska poinformowała też zebranych o wyróżnieniu przez Krajowy Zarząd PZERiI naszej koleżanki, p. Zofii Czarnowskiej Złotą Odznaką Honorową.  Koleżanka Zofia pracuje na rzecz naszego środowiska od 1992r. W 1993 weszła w skład  Zarządu, w którym od tamtej pory pełni funkcję sekretarza. Realizuje swoją pasję społecznikowską wspierając rozliczne formy działalności naszego Gminnego Koła.

 

Zjazd delegatów w Starogardzie Gdańskim

27 czerwca z Starogardzie Gdańskim miał miejsce zjazd delegatów Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Delegatkami naszego Koła były panie Elżbieta Pasterska, Elżbieta Adamowska i Barbara Płonka. Na spotkaniu tym przedstawiono  finansowe i merytoryczne sprawozdanie z działalności Rejonu. Dotychczasowy Zarząd uzyskał absolutorium. Nowy Zarząd, z niewielkimi zmianami, pozostał w niezmienionym składzie. Z przyczyn naturalnych ubyło dwóch członków Zarządu, a w jego szeregi wszedł p. Jan Radzewicz (co bardzo ucieszyło delegatki z Kalisk), który zasilił komisję kultury.

Po wyborach głos zabrał delegat z województwa, p. Białkowski. który w kilku słowach przedstawił obecną kondycję Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin