Get Adobe Flash player

Monthly Archives: kwiecień 2016

Spotkanie Zarządu

Spotkaliśmy się w ostatni wtorek miesiąca, aby omówić dwie zasadnicze sprawy:

1. dograć organizacyjnie, zbliżającą się szybkimi krokami, majówkę dla naszych Super śeniorów. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami impreza odbędzie się 11 maja, wyjazd do Cieciorki nastąpi o godz. 10 spod UG,

2. przygotować wstępne pomysły do programu Działaj Lokalnie IX . W tej części spotkania uczestniczyła instruktor z Chaty Kociewia p. Joanna Banach, która pozytywnie oceniła dwa zaprezentowane pomysły. Teraz trzeba usiąść do komputera i napisać stosowny wniosek.

Ponadto kol. Ela Pasterska i Lucyna Kawecka zrelacjonowały przebieg spotkania  Zarządu Powiatowego Związku, w którym uczestniczyły 8 kwietnia.

Miłym akcentem spotkania było celebrowanie urodzin kol. Krysi Pawłowskiej oraz „Słoneczników 2015”, nagród jakie w minioną sobotę otrzymały z rąk Wójta Gminy Lucyna Kawecka i Barbara Płonka.

Oferty wycieczkowe

 Zapraszamy Koleżanki i Kolegów na jednodniową wycieczkę na trasie Kaliska – Święta Lipka – Gierłoż – Kaliska. Wyjazd zaplanowany jest na 9 czerwca (czwartek). Musimy zrobić wczesną pobudkę, gdyż ruszamy spod Urzędu Gminy już o 6.00 rano! Wrócimy dość późno, bo też i trasa nie najkrótsza.
W Świętej Lipce – jak wiadomo – znajduje się  jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. W Gierłoży zaś zobaczymy tajną kwaterę Adolfa Hitlera z okresu II wojny światowej. Proponujemy Wam bardzo różnorodną ofertę, ale dzięki temu jest  ona ciekawsza.
Koszt całości to 70zł, w tym opłata za autokar i bilety wstępu. Zapisy chętnych i wpłaty u kol. Lucynki Kaweckiej.

 

Oddział powiatowy naszego związku informuje, że dysponuje kilkoma wolnymi miejscami na wycieczkę na Podlasie w terminie 11 – 15.072016.. Bardzo atrakcyjna trasa, m.in. Białystok, Kruszyniany, Hajnówka, Białowieża, Tykocin. Koszt wycieczki to 1000 złotych. Chętni (nie tylko emeryci) mogę się zgłosić do oddziału PZERiI w Starogardzie; urzędują w Urzędzie Miejskim, na parterze.

Majowa imprezka dla Super Seniorów

 

Już toczy się kwiecień, tylko patrzeć a nadejdzie maj. Jak co roku przygotowujemy spotkanie dla naszych wyjątkowych członków – osiemdziesięciolatków i tych jeszcze doroślejszych. Tym razem zapraszamy na 11 maja do świetlicy w Cieciorce. O godzinie 10.00 pod Urzędem Gminy będzie czekał na Państwa jakiś pojazd.

W zależności od pogody spędzimy czas albo na świeżym powietrzu, albo pod dachem świetlicy.

Serdecznie zapraszamy!

Znalezione obrazy dla zapytania świetlica w Cieciorce

W wolnym czasie

Przyszła wiosna, robi się ciepło, słoneczko przyświeca, wstępuje w nas nowy duch. Aż chce się gdzieś wyjść. Może do naszego kaliskiego Domu Kultury, by tam spędzić przyjemnie nieco wolnego czasu?
Właśnie wczoraj odbył się wernisaż malarstwa pani Jolanty Steppun. Pani Jola pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, więc to nasz krajanka. Żona i matka dwóch córek. Zafascynowana poezją i malarstwem olejnym, ciągle zajęta pracą artystyczną. Debiutanckie Szkice z drugiego brzegu (2012) zostały nagrodzone „Kociewskim Piórem”. W ub. roku ukazał się jej zbiór Kierunek Hades. Mieszka w Starogardzie Gdańskim.

Na wczorajszej wystawie obejrzeliśmy kilkadziesiąt prac artystki, wielotematycznych,  barwnych, subtelnych. Posłuchaliśmy kilku wierszy z wydanych przez poetkę tomików. Imprezie towarzyszył koncert muzyczny. Wielkiej urody, rudowłosa Krystyna Gedzik z towarzyszeniem perkusji i gitary basowej pięknie zaśpiewała powszechnie znane standardy muzyczne.
Odbyło się losowanie obrazów i zbiorków poetyckich autorki. Szczęściarze wrócili do domów z prezentami!

Jeśli kogoś nie interesuje malarstwo ani tym bardziej poezja, też warto zajrzeć do GOK-u. Można spotkać się ze znajomymi, pogadać przy kawie czy herbacie, napić się winka. Jest też okazja, by pokazać się w szałowej kreacji, zaprezentować nowy krawat.  Po prostu miło spędzić piątkowe popołudnie.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin