Get Adobe Flash player

Monthly Archives: czerwiec 2013

Smutne pożegnanie

Dzisiaj, 17 czerwca na cmentarzu w Kaliskach,  z ogromnym żalem pożegnaliśmy jedną z naszych Koleżanek, panią Bernadettę Juszczyńską.  Osobę bardzo cichą, spokojną i skromną, ale pracowitą, zawsze pomocną, życzliwą i serdeczną. Koleżanka Bernadetta wiele lat przepracowała społecznie na rzecz Gminnego Koła jako członkini jego zarządu. Pamięć o Niej na zawsze pozostanie w naszych sercach!

Czerwcowa wycieczka do Helu

Zgodnie z zapowiedziami 15 czerwca odbyła się wycieczka do Helu.

Wczesnym rankiem, jak zwykle spod Urzędu Gminy, 50-cio osobowa grupa emerytów wyruszyła w kolejną podróż. Kierunek: Hel. Do Gdyni zajechaliśmy bez problemów, stamtąd stateczkiem, o wdzięcznej nazwie Rubin, popłynęliśmy na Hel. Przejażdżka trwała niewiele ponad godzinę i była bardzo przyjemną atrakcją. Po przybiciu do nabrzeża udaliśmy się do Muzeum Rybołówstwa, które ma swoją siedzibę blisko portu. Muzeum mieści się w zabytkowym budynku (dawnym kościele ewangelickim). Na miejscu mogliśmy się zapoznać z historią Bałtyku, florą i fauną jego wód, a także arkanami sztuki rybackiej. Ciekawie urządzone wnętrze muzeum było bogato wyposażone w eksponaty tematycznie związane z rybołówstwem i regionem. Po wyjściu z obiektu rozeszliśmy się na tzw. czas wolny. Jedni poszli nad morze, inni na rybki, lody, a jeszcze inni na spacerek po mieście.

Kolejnym punktem wycieczkowego programu było Fokarium.  Dłuższą chwilę obserwowaliśmy pływające w basenie foczki, a o 14-ej uczestniczyliśmy w karmieniu, zabiegach sanitarnych i pokazach umiejętności foczych. Spektakl był przeuroczy i zabawny. Karmienie poprzedzone zostało krótką prelekcją.

Ostatni przystanek to Muzeum Obrońców Wybrzeża. Muzeum stworzyło i prowadzi Stowarzyszenie „Przyjaciele Helu” dzięki wielkiej pomocy i przychylności Burmistrza i władz gminy Hel. Obejrzeliśmy film edukacyjny i zwiedziliśmy obiekty koszarowe oraz stanowisko ogniowe.

Pełni wrażeń, zadowoleni powróciliśmy we wczesnych godzinach wieczornych do domów.

Organizatorom należą się słowa podziękowania za przygotowanie  tak udanej wyprawy!

B.P.

Diamentowe Gody

Z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego pp. Anny
i Zygmunta Różewiczów   panie Kornelia Ziółkowska
i  Elżbieta Pasterska, w imieniu całego naszego Koła, złożyły czcigodnym Jubilatom serdeczne życzenia
oraz wręczyły skromny upominek.

B.P.

 

 

 

 

 

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin