Get Adobe Flash player

Monthly Archives: maj 2019

Spotkanie Zarządu

We wtorek, 21 maja Zarząd Stowarzyszenia spotkał się na swoim comiesięcznym zebraniu. Omówiliśmy plany na najbliższy okres. Wyniki rozmów prezentuję niżej. Proszę się zapoznać z tym, co czeka nas
w czerwcu, by móc przemyśleć propozycje i zdecydować się o udziale
w nich.

A zatem:

13 czerwca – turniej w boule we Franku,
początek o godzinie 14.00. Każdy dociera we własnym zakresie. Będziemy grać i
biesiadować. Jak zawsze przewidziane są nagrody – w postaci talonów – dla
zwycięzców.

21-23 czerwca – wycieczka do Kielc i okolic. Wyjazd z przystanku PKS
o godzinie 5.00!

25 czerwca – Noc Kupały, w Gogolinku/Czarne, tam gdzie w ubiegłym roku. Autokar zawiezienie nas na miejsce o 16.00. Składka na tę imprezę, podobnie jak rok wcześniej, 15 zł. Zarząd finansuje dowóz, kawę, herbatę
i ognisko. Cała reszta, jak zawsze.  

Informacja dodatkowa

W trakcie wcześniejszych spotkań wypłynęła od naszych członków propozycja, by zorganizować zbiórkę pieniędzy (dobrowolną i w wielkości pt. „ile kto może”) na sprzęt nagłaśniający. Brakuje nam tego, szczególnie gdy chcemy się bawić w terenie, poza GOK. Dotychczasowe rozwiązania nie zdały egzaminu. Jest to na razie tylko pomysł, który przedyskutujemy wspólnie ten temat na najbliższych naszych spotkaniach.

Kurs komputerowy 65+

Informujemy, że zebranie organizacyjne kursu komputerowego odbędzie się 28 maja o godzinie 12.00 w sali narad w Urzędzie Gminy.

Spotkanie z Super Seniorami

Całkiem niedawno,
bo 14 maja, odwiedziliśmy z Super Seniorami świetlicę w Iwicznie. Spędziliśmy
tam kilka bardzo miłych godzin. Po przybyciu na miejsce na naszych Szacownych
Gości czekał poczęstunek, na który składały się 
kawa i różne gatunki ciast upieczonych specjalnie na tę okazję. Czas
spędzony przy kawie mijał wśród śmiechu, żartów i pogaduszek.

Posileni udaliśmy się na pięterko do Izby Pamięci Izydora Gulgowskiego. Super Seniorzy mogli obejrzeć eksponaty oraz  multimedialną prezentację związaną z życiem i działalnością wybitnego etnografa i twórcy skansenu we Wdzydzach. Mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle przygotowanej dekoracji.

Potem czekał na Seniorów konkretny posiłek w postaci, pieczonej w piekarniku, kiełbaski.  Pierwotny plan zakładał, że będziemy się bawić przy grillu, na powietrzu, ale, jak wszyscy na pewno pamiętają, był to czas doskwierających wiatrów i niskich temperatur. Nie mogliśmy więc narażać wyjątkowych Gości na jakiekolwiek niedogodności. Wewnątrz świetlicy też było wspaniale! Kol. Elżbieta przeczytała kilka gadek po kociewsku, potem wspólnie oddaliśmy się radosnym śpiewom piosenek biesiadnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy: naszym wiernym wolontariuszom oraz pracownikom GOK.  

Propozycje darmowych szkoleń

Dziś mamy dla Państwa dwie propozycje ciekawych darmowych kursów przeznaczonych dla seniorów:

1. Szkolenie komputerowe dla seniorów 65+. W jego ramach zdobycie podstawowych umiejętności obsługi komputera, telefonu i Internetu. Na koniec możemy otrzymać certyfikat oraz tablet na własność.

2. Kurs języka angielskiego dla grupy osób 50+. Ciekawa propozycja na dzisiejsze czasu, gdy angielski jest wszechobecny.

Okres szkoleń to miesiące maj i czerwiec. Zgłoszenia przyjmuje Ela Pasterska. Nie zwlekajcie, bo liczba miejsc ograniczona.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin