Get Adobe Flash player

Monthly Archives: lipiec 2018

Jarmark św. Dominika

Znalezione obrazy dla zapytania jarmark dominikański 2018

Informacja dla osób, które zgłosiły chęć wyjazdu na jarmark!

Wyjazd nastąpi 2 sierpnia o godzinie 11.15 z przystanku PKS w Kaliskach

Muzeum Solidarności i nie tylko…

Muzeum Solidarności okazało się bardzo ciekawym obiektem dla wycieczkowiczów, którzy w ubiegły wtorek udali się do Gdańska.
Po muzeum oprowadzała nas sympatyczna pani przewodnik. Prowadząc nas z sali do sali opowiadała o okresie powojennym, powstawaniu państwa socjalistycznego, o strajkach, rodzeniu się Solidarności, stanie wojennym i ostatecznym upadku poprzedniego ustroju ( wiele z tych zdarzeń doskonale jeszcze pamiętamy). Ekspozycja muzeum jest bardzo bogata i interesująca w treści.
Duże wrażenie poza ekspozycją zrobił na nas sam gmach muzeum.  Ma bowiem niezwykle ciekawą architekturę, zarówno w środku jak i na zewnątrz przypomina kształtem statek w budowie. Posiada jasny, przestronny, pełen zieleni hol.
Przed spotkaniem z przewodniczką mieliśmy trochę czasu, by obejrzeć otoczenie muzeum i udaliśmy się pod słynny Pomnik Poległych Stoczniowców w postaci trzech krzyży.
Po obejrzeniu  wystawy zrobiliśmy sobie chwilę odpoczynku przy kawie.
Kolejnym punktem programu miał być pobyt nad morzem  w Brzeźnie, ale, niestety, pogoda pokrzyżowała te plany. Wobec tego zajrzeliśmy do Bazyliki św. Brygidy, by obejrzeć przepiękny bursztynowy ołtarz. Stamtąd udaliśmy się na Długi Targ, żeby coś zjeść. Deszcz nas nie oszczędzał (na szczęście nie było zimno) i nie wszyscy czuli się zadowoleni z takiego spacerku.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin