Get Adobe Flash player

Monthly Archives: marzec 2014

Wiosenna wycieczka jednodniowa

Informujemy Koleżanki i Kolegów o zaplanowanej na 14 maja jednodniowej wycieczce. W programie wycieczki znajdą się:

ogród botaniczny w Gołubiu,
dworek w Sikorzynie (miejsce urodzin J. Wybickiego),
dworek w Będominie (należący do J. Wybickiego),
„kościół 24 godziny” w Skarszewach,
zamek w Skarszewach.
W Sikorzynie i Skarszewach przewidziano czas na kawę i większy posiłek.

Koszt wycieczki to 55 zł. od osoby. Zgłoszenia i wpłaty przyjmują L. Kawecka i E. Pasterska.
Wyjazd nastąpi 14 maja o godzinie 8.00 spod Urzędu Gminy.

 

Marcowy Zarząd

Marcowe spotkanie Zarządu poświecono głównie omówieniu  planów na czas najbliższy. Przewodnicząca p. E. Pasterska zdała krótką relację z naszego pobytu na imprezach rozdania nagród Kociewskiego Pióra i Kociewskiego Gryfu, a podsumowała (pozytywnie) wyjazd do kina. Zarząd zdecydował, że warto częściej organizować tego typu atrakcję. Kol. Pasterska poinformowała, że Zarząd otrzymał zaproszenie na 29 marca na lokalną imprezę Słonecznik 2013. Ponadto nasze Koło otrzymało oficjalne podziękowania za wkład w zbiórkę pieniędzy w ramach 22 finału WOŚP.
Dalszą część spotkania przeznaczono na omówienie dwóch czekających nas imprez:
majówka dla seniorów – pojedziemy w tym roku do Wirt, w drugiej  połowie maja, ale termin uzależniamy od pogody, stąd dokładniejsza informacja podana zostanie w późniejszym czasie,
wiosenna wycieczka jednodniowa – odbędzie się również w maju, szczegóły zostaną podane o osobnym komunikacie.

B.P.

Udany wyjazd do kina

Zgodnie z zapowiedzią, 11 marca wybraliśmy się z grupą zainteresowanych do kina Helios w tczewskiej Galerii Kociewskiej. Wyjechaliśmy z Kalisk nieco wcześniej, tak by móc przed seansem zrobić jakieś zakupy lub posiedzieć w kawiarence przy ciastku i kawie. O godzinie 18-ej rozpoczęła się projekcja filmu: „Jack Strong”. Film opowiadał o dramatycznych wydarzeniach z życia płk. Ryszarda Kuklińskiego, o jego rozczarowaniu sytuacją polityczną w latach 70-ych i 80-ych, nawiązaniu współpracy z wywiadem amerykańskim i brawurowej ucieczce na Zachód.
Film wyreżyserował Władysław Pasikowski, który jest jednocześnie autorem scenariusza, główną rolę zagrał Marcin Dorociński.
Nasze odczucia po obejrzeniu obrazu były, jak to zwykle bywa, różne. Jednym się nie podobało, a inni jeszcze długo rozmawiali o filmie w trakcie drogi powrotnej.  Niezależnie od opinii warto było wybrać się do Tczewa, zobaczyć i przeżyć coś nowego, innego niż codzienna rzeczywistość.

B.P.

Kociewski Gryf

Kociewski Gryf: Kto go otrzyma? Dowiemy się już w czwartek

27 lutego Zarząd naszego Koła miał przyjemność uczestniczyć w imprezie pn. Kociewski Gryf w Czarnej Wodzie. W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody Starosty Powiatu Starogadzkiego w dziedzinie sportu, kultury i gospodarki. Kaliskie Koło seniorów również otrzymało ( z rąk Wójta Gminy) nominację do tej nagrody. Niestety, tym razem nie udało się zdobyć laurów, ale nie tracimy nadziei na przyszłość. Z radością przyjęliśmy informację, że znany nam mieszkaniec naszej Gminy p. Leszek Baczkowski sięgnął po statuetkę Kociewskiego Gryfa w kategorii Twórca roku. Gratulowaliśmy laureatowi i cieszyliśmy się razem z nim. Imprezę uświetniły swym śpiewem panie Elwira Pączek i Magdalena Ułanowicz. Na koniec była okazja do rozmów w kuluarach i skosztowania rożnych przysmaków przygotowanych przez organizatorów.

B.P.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin