Get Adobe Flash player

Monthly Archives: grudzień 2014

Święta, święta, święta…

Boże Narodzenie to magiczny czas, wszyscy czekamy na choinkę, jej blask i zapach, na pierwszą gwiazdę i cudowną wigilijną noc. Spotykamy się przy wspólnym stole, by podzielić się  serdecznością, życzliwością i sympatią z tymi, którzy są nam bliscy, są dla nas ważni.

Właśnie takie spotkanie odbyliśmy 19 grudnia. Nasze emeryckie Spotkanie opłatkowe. Przy pięknie przygotowanych i bogato zastawionych stołach zasiedli goście, którzy zechcieli i mogli przyjąć zaproszenie oraz licznie zgromadzone grono członków naszego Koła. Czytaj...

Zapraszamy na mszę św.

W najbliższą niedzielę, 14 grudnia w Kościele Parafialnym w Kaliskach o 10.30 zostanie odprawiona msza święta za dusze zmarłych koleżanek i kolegów naszego Koła oraz w intencji zdrowia i pomyślności dla wszystkich jego członków na rok 2015.

Grudniowe spotkanie Zarządu

Mija kolejny rok naszej działalności! Przed nami już tylko spotkanie opłatkowe. Organizacji tej imprezy poświęcona była ostatnia w tym roku narada Zarządu. Zgodnie z planem nasz emerycki Opłatek odbędzie się 19 grudnia w sali widowiskowej GOK -u, początek o godzinie 14-ej. Jeśli zajdzie taka potrzeba o 13.30 w Piecach zostanie podstawiony pojazd, który podwiezie chętnych do Kalisk.

Ponadto w trakcie spotkania Zarządu omówiony został projekt planu działalności na 2015 rok. Jeśli wszystko się uda – a nie ma powodu, żeby było inaczej – przyszły rok zapowiada się równie atrakcyjnie jak bieżący. Czego sobie i Państwu życzę!

B.P.

Koncert jakich mało!

Na pewno nie żałują ci, którzy wybrali się na koncert Golec uOrkiestra. Mieliśmy bowiem niecodzienną okazję uczestniczyć w swoistym muzycznym święcie. W hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzkim OSiR-ze zgromadziły się tłumy. Koncert zespołu był żywiołowy i energetyczny. Bracia Golcowie porwali widownię do wspólnej zabawy – śpiewania i tańcowania ( a już na pewno przytupywania i podrygiwania). W rytmie ich skocznej muzyki nie sposób było usiedzieć na miejscu. Podziwialiśmy mocne głosy, perfekcyjną grę na instrumentach wszystkich członków zespołu. Ponadto zachwycała gra na tradycyjnych instrumentach góralskich (m.in.gajdy, trąbity), których tony wywołują niesamowite wrażenie muzyczne. Wspaniałą atmosferę widowiska stworzyły  bezpretensjonalność wykonawców i ich umiejętność nawiązania bezpośredniego kontaktu z publicznością.

B.P.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin