This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Monthly Archives: Wrzesień 2014

Wkrótce Dzień Seniora

Wszystkich członków naszego Koła informujemy, że 3 października -piątek – obchodzić będziemy tegoroczny Dzień Seniora. Zapraszamy na godzinę 14-tą do Gminnego Domu Kultury w Kaliskach . Należy wziąć ze sobą nakrycia stołowe:  szklankę, talerzyk, sztućce.

Wieczorek poetycki przy ognisku

Wieczorek przy ognisku minął szybko (jak wszystko co dobre) i bardzo sympatycznie. Nie obyło się bez  dodatkowych, niezaplanowanych atrakcji.
Spotkaliśmy się – jak co tydzień – w środę o godzinie 17-ej. Tym razem zgromadziliśmy się wokół mini teatrzyku w ogrodzie sentymentalno-romantycznym. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania (przybyli uczestnicy projektu „Senior w ogrodzie” , instruktorzy i zaproszeni goście), ale dla wszystkich znalazło się miejsce, o co zadbał p. Hubert Kopciowski. Scenografię uzupełniały biało-czerwone elementy: flaga państwowa, baloniki, także stroje prowadzących i występujących.
Wieczorek miał charakter patriotyczny, tematycznie związany był z 25 rocznicą odzyskania wolności ( rok 1989). Konferansjerki – w osobach Elżbiety Pasterskiej i Barbary Płonki – przytoczyły podstawowe fakty z polskiej historii ostatnich 25 lat i przypomniały zmiany, jakie zaszły w tym okresie w Polsce i naszej Gminie. Narrację urozmaiciły występy zespołu wokalnego Cantare, który zaśpiewał dla nas z czystej sympatii i przyjaźni. Nasz kolega, p. Feliks Światczyński przygotował wiązankę znanych pieśni religijnych, ludowych i biesiadnych i pięknie je odegrał na organkach.
Po występie pana Feliksa spadł rzęsisty deszcz i musieliśmy się szybko gdzieś schować. Kto żyw biegł  do palmiarni i tam dokończyliśmy część artystyczną naszego spotkania. Uczennice gimnazjum zaśpiewały pieśń J. Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”, a Julianna wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej  „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Na zakończenie wypuściliśmy w niebo – a właściwie pod dach palmiarni – baloniki z helem.
W międzyczasie przestało padać, więc mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Podziękowaliśmy naszym gospodarzom i instruktorom, wręczając im drobne upominki. Potem „do ciemnego” biwakowaliśmy, śpiewając i radując się, aż żal było się rozstawać!

Nie będziemy się już wspólnie spotykać w Ogrodach pp Kopciowskich, ale mamy jeszcze niemało pracy w ramach projektu. Czekamy na Wasze prace plastyczne (malunki, rysunki, malowane buteleczki, świeczki…) Kto jest chętny,  może skorzystać z zakupionych materiałów: podobrazia, farby, kredki, bloki…, wystarczy zgłosić się do Elżbiety Pasterskiej lub do niżej odpisanej. Przygotowujemy materiały na wystawę w ramach imprezy „Sami swoi” organizowanej przez GOK w październiku.

 

 

Tekst: Barbara Płonka
Zdjęcia: Sylwia Pasterska

Wicemistrzowie Powiatu!

Z X Spartakiady Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych wróciliśmy ze srebrnym medalem!

To dla nas ogromny powód do dumy. Już od lat utrzymujemy się w ścisłej czołówce.
Jak przebiegała tegoroczna Spartakiada? Wyjechaliśmy z Kalisk autokarem o godzinie 9-ej. Zajechaliśmy do Starogardu bez przeszkód. Wszyscy uczestnicy Spartakiady gromadzili się na miejskim Stadionie im.  Kazimierza Deyny. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 10-ej przemarszem drużyn wokół stadionu. W kolorowych koszulkach, ze słonecznikami w rękach prezentowaliśmy się nadzwyczaj  godnie. Na wysokości trybuny honorowej sportowców przywitały władze związkowe, samorządowe i miejskie.
A potem rozpoczęły się zmagania sportowe. Braliśmy udział we wszystkich konkurencjach. Kto nas reprezentował? Oto lista zawodników.
Kobiety:
Anna Szarafin – bieg na 60m, marsz z kijkami
Teresa Głodek – bieg na 60m, marsz z kijkami
Dorota Pryba – wyścig rowerowy, rzut piłką lekarską
Lidia Kołatka – wyścig rowerowy, rzut piłką do kosza
Rozalia Kozłowska – rzut piłką do kosza, kręgle
Zdzisława Dorawa – rzut lotką do tarczy
Elżbieta Pasterska – strzelanie z wiatrówki
Bożena Nowakowska – strzelanie z wiatrówki
Elżbieta Dziemińska – rzut piłką lekarską
Barbara Płonka – hula-hop
Barbara Beling – kręgle
Elżbieta Adamowska – wbijanie gwoździ
Kornelia Ziółkowska – obieranie jabłka
Regina Szarmach – obieranie jabłka
Wanda Dombkowska – taniec (walc, dowolny)
Barbara Ossowska – wbijanie gwoździ

Mężczyźni:
Tadeusz Skórczewski – bieg na 60m, wyścig rowerowy
Tadeusz Kubiak – bieg na 60m, wyścig rowerowy
Feliks Światczyński – rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy
Jan Walkowski – rzut piłką do kosza, strzelanie do małej bramki
Jerzy Pasterski –  rzut lotką do tarczy
Leon Nowakowski – strzelanie z wiatrówki
Jerzy Dębiński – strzelanie z wiatrówki
Czesław Prabucki – rzut piłką lekarską, strzelanie do małej bramki
Mieczysław Dombkowski – rzut piłką lekarską, taniec (walc, dowolny)
Antoni Juszczyński – kręgle
Zbigniew Szarafin – kręgle, wbijanie gwoździ
Józef Ossowski – wbijanie gwoździ

Kiedy na stadionie zakończyły się wszystkie konkurencje, przeszliśmy do hali sportowej. W holu przygotowany był posiłek regeneracyjny, po czym w hali im. A. Grubby odbyła się rywalizacja par tanecznych w kategorii walca i tańca dowolnego .  Na tym zakończyła się część sportowa imprezy.

W oczekiwaniu na werdykt jury mieliśmy okazję uczestniczyć w mini lekcji  zumby. To gimnastyka połączona z rytmem latynoamerykańskim. Wymaga  dużej sprawności, ale interesujące było móc popróbować, tym bardziej, że zumba jest teraz bardzo modna.

Wreszcie nadeszła, oczekiwana przez wszystkich w napięciu, chwila ogłoszenia wyników. Odebraliśmy wiele medali, a mianowicie:

Złoto zdobyli w swoich kategoriach: Barbara Płonka (która otrzymała również specjalnie ufundowany puchar), Tadeusz Skórczewski (w obu dyscyplinach),  Leon Nowakowski, Jerzy Pasterski,

Srebro znalazło się w rękach: Doroty Pryby, Bożeny Nowakowskiej, Elżbiety Dziemińskiej, Wandy i Mieczysława Dombkowskich (walc), Jerzego Dębińskiego, Mieczysława Dombkowskiego,

Brąz przywieźli do Kalisk: Elżbieta Pasterska, pp.W. M. Dombkowscy (taniec dowolny) Tadeusz Kubiak (za biegi).

Po podliczeniu wszystkich punktów, jako drużyna – znaleźliśmy się na II miejscu, niewiele (ponoć dwoma punktami) przegrywając ze Zblewem.  Niespodziankę przygotował dla nas też Wójt Gminy, p. Sławomir  Janicki, który przybył na ogłoszenie wyników i wręczył, na ręce naszej przewodniczącej, przygotowany dla drużyny upominek. W drodze do domu sprawiedliwie się nim podzieliliśmy!
Wracaliśmy szczęśliwi, zadowoleni i radośni. Nie tylko z powodu osiągnięć, ale usatysfakcjonowani cudowną pogodą, pełną słońca i ciepła –  podbudowani dobrą energią, która oby została w nas jak najdłużej!

Koniecznie należy wspomnieć  też o naszych kibicach, którzy poświęcili piękną sobotę, by być razem z nami i zagrzewać zawodników do walki. Serdecznie dziękujemy!

Tekst: Barbara Płonka
Zdjęcia: Elżbieta Pasterska, Barbara Płonka

 

 

 

 

Wyjazd na Spartakiadę

Przypominamy, że w sobotę 06.09.br.  jedziemy na Spartakiadę do Starogardu Gdańskiego. Zawodnicy i chętni do kibicowania proszeni są o stawienie się o 8.50 przed Urzędem Gminy. Punktualnie o 9.00 odjeżdżamy.

B.P.

Zabawy ze słowem

Przy pięknej, wrześniowej już pogodzie, kolejny raz bawiliśmy się we Franku. Odłożyliśmy kredki, farby i pędzle. Tym razem sięgnęliśmy po zabawy słowne. Były więc różne zagadki, rozwiązywanie krzyżówek, tworzenie wyrazów z podanego zestawu liter, układanie łańcucha słów i dobieranie rymów, a na koniec redagowaliśmy wspólne opowiadanie. Każdy miał możliwość poczuć się autorem tekstu. Szare komórki pracowały na całego! Szczególnie aktywni w poszczególnych zabawach nagradzani byli śliweczką, a oprócz tego każdy – na dobry początek – dostał kubeczek witaminowego napoju z jabłek przygotowanego przez naszą Elę Pasterską.

10 września spotkamy się o zwykłej godzinie na wieczorku poetycko-muzycznym przy ognisku.

Tekst: Barbara Płonka
Zdjęcia:Elżbieta Pasterska, Barbara Płonka

 

Treningi

Dla chętnych, którzy chcą poprawić kondycję przed Spartakiadą, organizujemy dziś trening na dużej sali gimnastycznej w szkole w Kaliskach. Zaczynamy o godzinie 11.00.

Od jutra do piątku treningi rozpoczynamy o 17-ej.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin