Get Adobe Flash player

Co się zaczęło, musi się skończyć

Znalezione obrazy dla zapytania rocznica niepodległości polski

Właśnie uroczyście zakończyliśmy realizację projektu Nasza Biało-Czerwona.

Wydarzenie to miało miejsce 29 listopada w świetlicy w Cieciorce. Kto miał sposobność i ochotę dotarł tam własnym samochodem, pozostali mieli możność dojechać wynajętym autobusem.
Spotkanie rozpoczęliśmy odtańczeniem poloneza. Oczywiście, pod kierunkiem p. Beaty Zaręby, w takt kompozycji  Wojciecha Kilara. Było nas sporo, sala nie całkiem dostosowana do naszych potrzeb, więc też i taniec okazał się czymś wyjątkowym.
A potem już się potoczyło! Przypomnieliśmy sobie kolejne spotkania – gdzie się gromadziliśmy, co robiliśmy i kto nas w tym wspierał. Był czas podziękowań: prowadzącym, uczestnikom i wolontariuszom, bez których Zarząd na pewno nie dałby sobie rady. Wręczyliśmy drobne upominki, zdjęcia obrazujące nasze działania w ramach projektu oraz pozostałe flagi tym, którzy nie mieli okazji pojawić się na szkolnej akademii.
A skoro był taniec, to i śpiewu nie mogło zabraknąć! Z pomocą przygotowanego przez realizatorów okazjonalnego śpiewniczka pełnym głosem odśpiewaliśmy kilkanaście najbardziej znanych, najpiękniejszych i  poruszających pieśni patriotycznych. I na pewno słychać nas było w całej Cieciorce, a może nawet aż hen, za lasem. Tyle włożyliśmy w ten śpiew serca i siły!
A żeby ze sił tych całkiem nie opaść raczyliśmy się pożywnym barszczem (autorstwa p. Agnieszki Zalewskiej) z pasztecikiem, potem kawą i przepysznym ciastem.
Przy okazji spotkania odśpiewaliśmy też tradycyjne sto lat naszej wieloletniej koleżance p. Janinie Mucha, które dopiero co obchodziła z mężem 60-tą rocznicę pożycia. No i oczywiście Andrzejowi Dziemińskiemu, który miał przecież tego dnia imieniny.

Było nam bardzo miło, że z ramienia Chaty Kociewia odwiedziła nas p. Ewa Czeplina. Nie muszę też chyba dodawać, że jak zawsze było gwarno i wesoło, czas upływał niepostrzeżenie i chwila rozstania nadeszła zbyt szybko.

Oprócz spraw dotyczących projektu spotkanie było okazją do wręczenia strojów regionalnych. Stroje te ufundował Urząd Gminy, a uszyła na miarę p. Jolanta Dera . Zostały one przekazane najaktywniejszym członkom naszego Stowarzyszenia . Cieszy fakt, że na terenie Gminy jest takich strojów coraz więcej i przy stosownej okazji będzie można je demonstrować. Póki co przebraliśmy się w nie na miejscu, by pokazać koleżankom i kolegom, jak ładnie się w nich prezentujemy.
Zarząd składa niniejszym na ręce p. Wójta Sławomira Janickiego serdeczne podziękowania za ten dar.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny.

 

 

 

Comments are closed.

Archiwa

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin