Get Adobe Flash player

To nie czas na nudę!

Hallo, Koleżanki i Koledzy! Co u Was słychać? Jak sobie radzicie w tym, pełnym zawirowań, świecie? Dbacie o siebie? Z dnia na dzień zostaliśmy zamknięci w czterech ścianach naszych domów. Coraz więcej obostrzeń. Na szczęście od dziś „wyprowadzanie seniorów na spacer raz na dobę w godzinach od 10 do 12” 😊 Należy się stosować!

Mamy teraz dużo czasu dla rodziny i dla siebie! Możemy nie tylko załatwić wszystkie zaległości domowe, typu sprzątanie…ale popróbować czegoś nowego. Z braku konceptu warto zajrzeć do Internetu. Samodzielnie, a jeśli ktoś nie jest w tym zbyt biegły, z pomocą dzieci lub wnuków.

A w Internecie multum możliwości. Nauka języka  obcego (a co, kto nam zabroni?) przy pomocy aplikacji Duolingo  albo oferty BBC languages. Można też skorzystać z pomysłów na świąteczną dekorację domu. Kto chce znajdzie wiele wzorów robótek ręcznych: szydełko, druty, szycie… Dla panów bogata oferta majsterkowania, remontowa…, np. Na podstawie aplikacji Pinterest. Wystarczy również wpisać do wyszukiwarki Google nazwę dziedziny, np modelarstwo oraz formułę online free course. Wyskoczy mnóstwo propozycji. Darmowo.

Przez Internet zamówimy też wszelkie potrzebne materiały, więc spoko… Nie ma czasu na nudę, jest czas na doskonalenie umiejętności i uczenie się nowych rzeczy. A więc, do dzieła!

A co w przyrodzie? Nie wiem, co w Kaliskach, bo mnie tam chwilowo nie ma. U mnie pogoda w kratkę. Raz piękne słońce i cieplutko, raz śnieg i blisko zera. Właśnie tak jest teraz, gdy piszę te słowa. Może to i lepiej, bo nie kusi, żeby wychodzić.

Trzymajcie się zdrowo!

Comments are closed.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin