Get Adobe Flash player

Sprawozdanie z działalności za 2017r.

Sprawozdanie z działalności KALISKIEGO STOWARZYSZENIA SENIORÓW

od założenia do końca lutego 2018r

KSS zostało założone 26.05 2017r na wniosek członków Gminnego Koła PZERiI. Zarząd wniosek rozpatrzył i zaopiniował, a 23 marca na zebraniu założycielskim po głosowaniu złożył w sądzie.

Od końca maja kaliscy seniorzy pracują w Stowarzyszeniu. Praca przebiega jak dotychczas rytmicznie i wg planu.  Dziesięcioosobowy  zarząd w składzie:

E .Pasterska, B. Płonka, L. Kawecka, Z. Czarnowska, K. Ziółkowska,

K. Pawłowska, B. Beling, E. Adamowska , F. Światczyński, M. Piszczek, spotyka się raz w miesiącu ( ostatni wtorek od 1000– 1200), a skarbnik dodatkowo            (w ostatnią środę od 1000-1200).

Sprawozdanie z działalności seniorów za miniony rok zostało przedstawione na walnym zebraniu w październiku, ale gwoli przypomnienia od maja zorganizowaliśmy i uczestniczyliśmy w wydarzeniach:

majówka dla Super Seniora w Gogolinku z policjantami ( razem z nami była nasza stuletnia Super Seniorka- Bernardyna Zielińska)

wycieczka do Biskupina i Wenecji

Noc Kupały w Gogolinku z zabawą i ogniskiem

happening :„Jak nie czytam, jak czytam” z biblioteką szkolną przy ZSP

turniej w boule we Franku z nagrodami i ogniskiem

– udział w Jarmarku Wdzydzkim i Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku( Gmina Kaliska w obrazach- obrazy olejne)

biwak w Bartlu Wielkim

wernisaż Sami Swoi w GOK-u (podsumowanie prac twórczych po projekcie Chaty Kociewia)

wystawa malarska w Skarszewach w Zamku Joannitów

szkolenie komputerowe (30 osób)

wyjazd  na operetki „Zemsta nietoperza” J. Straussa  i na „Księżniczkę czardasza” Imre Kalmana  do Opery Nova w Bydgoszczy

wyjazd do kina w Starogardzie Gd na film „Listy do M”

udział w WOŚP (fanty obrazy : B. Płonka, B. Żmuda- Trzebiatowska,
E. Pasterska)

– udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Starogardzie Gd

( gadka kociewska „Kunsztownica” i obrazy olejne)

-realizacja projektu Chaty Kociewia „Dycht rychtych po naszamu”(9 spotkań, 9 nowych doznań, 9 innych miejsc, gdzie gadelim po naszamu, strojylim sie po kociewsku, wyplatelim bulwowe kipki, wcinelim brukew na gysiach, pokazywelim co możym i jak możym hyklować, wyszywać, malować, psiec kuchy i wiela wiela inkszych rzeczy)

 

Tyle tych zadań, tyle różnych propozycji, że myślę dla każdego coś się znalazło. Staramy się stale odkrywać coś nowego, aby nasz umysł był zawsze młody. Nie chcemy, aby kiedykolwiek poszedł na emeryturę. Jest jak spadochron, nie ma z niego pociechy, dopóki się go nie otworzy. Więc pozostań otwarty i chłonny na wszelkie nowe pomysły, zadania, które przed nami. Trwają szkolenia komputerowe. Korzysta z nich 30 osób  po10 w trzech grupach. Dzięki tym umiejętnościom możemy zajrzeć m. in. na naszą stronę internetową:  www. emeryci-kaliska.pl i tam sobie przypomnieć, co już za nami, a co jeszcze przed.

Zapytałby kto: Dla kogo to robisz?, a usłyszałby odpowiedź: Dla kogoś ważnego! Dla mnie!

Od zawsze mottem naszej społecznej pracy są słowa Jana Pawła II:

„Tyle jesteś wart, ile z siebie możesz dać drugiemu”.

I to szczęście, że możesz pomagać drugiemu, dla kogoś coś zrobić, widzę na waszych uśmiechniętych twarzach, bo wiecie, że: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszystkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

 

Przygotowała: E Pasterska

 

Comments are closed.

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin