Get Adobe Flash player

Pierwsze spotkanie projektowe

 

Nawet niepogoda, porywisty wiatr, burza i deszcz nie przeszkodził nam w spotkaniu inaugurującym realizację projektu Dycht rychtych po naszamu.

W czwartek 29 bm o godzinie 16-ej niemała grupa zapaleńców (przeszło 20 osób) spotkała się na boisku we Franku. Tam uroczyście rozpoczęliśmy nasz nowy projekt, na który grantowe pieniądze otrzymaliśmy z Chaty Kociewia w ramach przedsięwzięcia Działaj Lokalnie X. Zarząd przedstawił cele i krótki zarys projektu, a uczestnicy otrzymali harmonogram spotkań.
Po tej części oficjalnej chętni przeszli na boiska do gry w boule, by tam rozegrać turniej. Pogoda nieco pokrzyżowała nam szyki i nie wszystkim udało się stanąć w turniejowe szranki.   Zaczęło grzmieć, lać i wiać. Mimo tych niedogodności powoli, na raty zawodnicy doprowadzili rozgrywki do szczęśliwego finału.
W tym czasie pod gołym niebem – z wielkim poświęceniem – kol. Krysia Pawłowska i kol. Karol Piszczek piekli kiełbaski nad rożnem. Mimo że natura nie szczędziła wody z góry jedzonko było pyszne.

Po posiłku kol. Ela Pasterska nagrodziła wszystkich zawodników. Nagrody (bony towarowe do szkółki we Frank-Raju) ufundowała tym razem Rada Sołecka z Kalisk. Za co dziękujemy sołtysowi p. Kazikowi Głodkowi oraz całej Radzie.
Schronieni pod daszkiem, grzejąc plecki przy ognisku  wytrwaliśmy do wieczora, do domów rozchodziliśmy się ok. 20-ej.

 ( Jak na razie wszyscy zdrowi! )

Projekt dofinansowany ze środków Programu  „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce oraz Lokalną Organizację Grantową  LGD „Chata  Kociewia” w Nowej Wsi   Rzecznej

Comments are closed.

Galeria

Odwiedziny

Darmowy licznik odwiedzin